Polerowanie kolektora 9a

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
MlodyKoguT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 505
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 18:56
Lokalizacja: Dębica

Polerowanie kolektora 9a

Post autor: MlodyKoguT » pt sty 19, 2018 08:45

Witam
Planuje spolerowac kolektor z mojego 9a i tutaj rodzi sie moje pytanie, bo jak wiadomo odlew kolektora posiada konkretne wzery i papierkami raczej będzie ciezko to wyciagnac. Czy wypiaskowanie wygladziloby powierzchnie do tego stopnia ze moglbym zacząć zabawe z papierkami? Moze ktos przerabial juz ten temat?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=343404&start=0

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Polerowanie kolektora 9a

Post autor: RasPL » pt sty 19, 2018 15:50

szkiełkowanie


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

galenowa9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr mar 04, 2015 12:34

Polerowanie kolektora 9a

Post autor: galenowa9 » czw sty 25, 2018 16:36

ja na swojej praktyce na moim wariacie :
1.polerujesz gładz i wygładzasz kanty tylko na wydechowym , ja uzylem tylko małej szlifiereczki i na koncu pasta do alumunium
2. ssacy nie możesz zamocno wypolerowac bo musi być troszkę chropowate co do skraplania paliwa itd....
tak mi radzili



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Polerowanie kolektora 9a

Post autor: KoguT » pn sty 29, 2018 11:37

galenowa9, w temacie raczej chodzi o stronę zewnętrzną kolektora.

Ale co do rozwinięcia Twojej wypowiedzi to się nie zgodzę. Na których ściankach miało by się skraplać paliwo?
Przecież wtryski są na samym końcu dolotowego. Cały kolektor dolotowy może być zrobiony na lustro wewnątrz, a dopiero miejsce od wtrysków do zaworów robisz na gładko i następnie trzesz grubszym papierem spiralne linie na ściankach. Ewentualnie jeśli masz wprawę i dremela to malutkim frezem kulkowym robisz na ściankach głowicy wzór jaki mamy na piłeczkach golfowych.

MlodyKoguT, tak jak Ci mówiłem.
Jeśli chcesz poler to wibracja. A jak masz dostęp do piaskowania to w piasek i później proszkowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości