[ABF] Silniczek krokowy - ratować? Wymienić?

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[ABF] Silniczek krokowy - ratować? Wymienić?

Post autor: Kowal_ » pn cze 10, 2013 08:52

Hej.

Po swapie okazało się, że silniczek krokowy jest okropnie zastany i po wyczyszczeniu jest trochę lepiej, ale nadal wolne obroty są bardzo kiepskie i zastanawiam się teraz co zrobić.

Chcę kupić naftę i spróbować wymoczyć i odratować ten silniczek, zakładając optymistyczną wersję odżyje i będzie działał.

Zakładając pesymistyczną - będzie tak samo źle albo niewiele lepiej.

W drugim przypadku pozostaje mi wymiana na inny. Pytanie na jaki? Działająca używka? Czy może jakiś nowy zamiennik.

O ile z używką nie ma problemu tzn. jeśli będzie sprawna to będzie działać tak jak powinna. Co natomiast z zamiennikiem? Czy są jakieś konkretne, które ktoś założył i wie, że są dobre ? Nie chciałbym kupić czegoś nowego co i tak będzie działać kiepsko :helm:

Używka tylko z ABFa czy z jakichś innych motorów też jest taka sama?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [ABF] Silniczek krokowy - ratować? Wymienić?

Post autor: bogo27 » pn cze 10, 2013 12:16

musisz mieć taki z abf numerki odczytaj ze starego zwykle są na nalepce bo w vw kazdy tak samo wygląda a nie kazdy działa bo załozysz inny to obroty bedą stać na 2tyś. Ja byłem na szrocie i znalazłem z 40sztuk i kazdy był inny i tak zakladalem, odpalałem i nastepny i za pare zł mozna wyrwać bo nowy to nawet bo bonusie to coś koło 700zł bodajze a zamienniki chyba nie bardzo wystepują. Mozna by go namoczyć w nafcie i popłukać albo znaleźć kogoś kto ma myjke ultradzwiękową.


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

[ABF] Silniczek krokowy - ratować? Wymienić?

Post autor: herbiasty » pn cze 10, 2013 20:54

Zrób patent na który kiedys wpadłem i uzdrowił 3 zaworki jałowych obrotów, w tym mój :)
Wymontuj i pod prostownik na 3 sekundy a później zmienic bieguny i tak samo :) :bajer:
Jak nowy!! :bigok:
A cha japierw czyms psiknij aby podsmarować, jakims smarem do łańuchów na przykład, tylko mgiełka.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

[ABF] Silniczek krokowy - ratować? Wymienić?

Post autor: Kowal_ » sob cze 15, 2013 21:14

Udało mi się zreanimować ten silniczek :D

2 dni moczenia w nafcie, a później potraktowałem go prostownikiem za radą herbiastego. 2 pierwsze 'drygi' były takie sobie, ale potem chodził jak głupi :D Włożyłem i działa identycznie jak sprawny, który miałem na chwilę pożyczony z innego ABFa :)


Dzięki :)


330KM/450Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości