[ ABF ] - skrócenie bądź schłodzenie, kolektora ssącego <

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

[ ABF ] - skrócenie bądź schłodzenie, kolektora ssącego <

Post autor: vurion » czw cze 06, 2013 13:52

Mam pytanie, jaki kolektor ssący będzie pasował od Audi do ABF'a albo aby było jak najmniej przeróbek...

Ten kto miał lub ma do czynienia z tym silnikiem ten wie, że jak się nagrzeje silnik jednocześnie nagrzewa się kolektor ssący :banghead: co nieco odbiera mocy zwłaszcza odczuwalne podczas ruszania z miejsca czy wkręcania się silnika. Myślałem o kolektorze który nie grilował by się nad silnikiem i odgrodzić dopływ zimnego powietrza od nagrzanego powietrza w komorze bo odgradzając sam filtr mało to da jeśli kolektor jest nagrzany do temp silnika.

Myślałem nad takim...
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sie 04, 2013 19:20 przez vurion, łącznie zmieniany 6 razy.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
16vg60
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2163
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:50
Lokalizacja: lublin

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: 16vg60 » czw cze 06, 2013 20:13

z kolektorem 1.8t bedziesz mial wiecej roboty bo flansze przy glowicy trzeba by bylo przespawac na ta z abfa , najlepiej i prosciej to z audi 2.2 turbo s2/s4 5 cyl.i ucinasz jeden cyl i przespawujesz flansze pod przepustnice ze swojego starego kolektora a listwe wtryskowa z 1.8t lub od tego kolektora z s2 5cyl. ale tez trzeba bedzie jeden wtrysk skasowac {przeciez taki temat byl walkowany juz kilkanascie razy :-) }


GOLF MK4 R32 OEM - niuu car

AUDI R$4 B5 ,Big Brake rs6 C7 390mm,Wagner,BC Racing...-family car

AUDI S3 8L ABT IMOLA YELLOW BAM-wife car

MK2 R32 4Motion ,Rallye?

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: vurion » czw cze 06, 2013 21:17

Dziękuję. Wiesz szukałem ale złych najwyraźniej tagów używałem :)

A może potnę swój kolektor od ABF'a? skrócę go i przyspawam to chyba będzie najłatwiejsze i nie będę nie musiał kupować dodatkowych fantów i martwić się komu opchnąć :hmm: .. I jeszcze czy taki skrócony kolektor nie wpłynie jakoś negatywnie na obroty silnika czyli mam tu na myśli jakieś zamulanie albo dławienie się ?

Uważam, że ten ori kolektor pięknie wygląda nad tym silnikiem zwłaszcza pomalowany ale jak dla mnie to jeden wielki bug tego silnika :banghead:


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: Rudy Hiszpan' » sob cze 08, 2013 15:51

Napiszę czysto teoretycznie, że jeżeli skrócisz odległość przepustnicy od cylindrów, a nadal będzie ona pod kątem 90st i pod takim kątem powietrze będzie się rozbijało po bardzo krótkim odcinku kolektora, to możliwe że te zawirowania będą ujmowały Flo, a za tym mocy. Wiadomo, nie od dziś im mniej kątów w jak najbliżej odległości tym lepiej. Najlepiej to zrobić ITB, powietrze wpada prosto przez każdą przepustnicę i basta. Tylko weź to złóż i miej tyle $... Strojenia, graty itd.

Znalazłem dla Ciebie w necie takie ciekawostki:
Obrazek
a tu słabo widać, ale ma skrócony kolektor.
Obrazek



Awatar użytkownika
16vg60
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2163
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:50
Lokalizacja: lublin

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: 16vg60 » sob cze 08, 2013 16:32

jesli to ma byc wolnossace i nie planujesz isc o kazdego PSa to daj sobie spokuj ,lepiej zainwestowac w co innego :-)


GOLF MK4 R32 OEM - niuu car

AUDI R$4 B5 ,Big Brake rs6 C7 390mm,Wagner,BC Racing...-family car

AUDI S3 8L ABT IMOLA YELLOW BAM-wife car

MK2 R32 4Motion ,Rallye?

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: vurion » sob cze 08, 2013 17:02

wlasnie chce kazdego psa wyciagnac jestem przed swapem i szlag mnie trafia bo nie wiem co robic.. czy sprzedac ABF silnik i kupic 1.8T czy zostawic i go udoskonalac co za pewne w koncowym etapie wyniesie mnie tyle co 1.8T ktory ma juz badz co badz T na pokladzie i spory potencjal :kac:

Rudy Hiszpan' dzięki.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
16vg60
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2163
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:50
Lokalizacja: lublin

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: 16vg60 » sob cze 08, 2013 20:34

zdecydowanie 1.8t ,tym bardziej ze w tym momencie jestes juz nastawiony na podnoszenie mocy ...


GOLF MK4 R32 OEM - niuu car

AUDI R$4 B5 ,Big Brake rs6 C7 390mm,Wagner,BC Racing...-family car

AUDI S3 8L ABT IMOLA YELLOW BAM-wife car

MK2 R32 4Motion ,Rallye?

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: luckash » ndz cze 09, 2013 17:26

Ja bym dłubał w 16v też ma spory potencjał. 1.8T jest coraz wiecej a mocnych 16v nie przybywa



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: herbiasty » ndz cze 09, 2013 19:33

Możesz zastosować uszczelkę termoizolacyjna kolektora, to sie nie będzie nagrzewał od głowicy, koc azbestowy pozarniczy na głowice pod kolektor i wydechowy owinąć bandażem.
Zamiast koca pożarniczego mozna też dać ekran zagrzejnikowy.
Też z tym miałem spory problem ale w tym sezonie powinien być juz chłodny :)
Jest na tym troche do ugrania.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: bogo27 » ndz cze 09, 2013 22:27

ja sie podłącze pod temat. Czy ktoś moze wrzucić jakąś fotke z osłoniętym kolektorem dolotowym z abf? ciekawi mnie poprostu jak to wygląda u was. Wydech mam dedykowany pod mk1 16v owinięty bandazem ale dalej jest troche za ciepło i chce z tym powalczyć troche w tygodniu i rozwiązanie ominięcia kabli zapłonowych, korka wlewu i mocowania. Ktoś to ogarniał juz? Prosze o jakieś foty ;)


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: vurion » pn cze 10, 2013 15:34

luckash pisze:Ja bym dłubał w 16v też ma spory potencjał. 1.8T jest coraz wiecej a mocnych 16v nie przybywa
Podjąłem, a właściwie samo wyszło, będzie 16v bo czekać, aż sprzedam silnik i znów kupować kolejny mi się nie podoba, nacieszę się 16v w pełni jak będzie w samochodzie docelowym, potem przyjdzie czas na coś szybszego 1.8T :hmm:
herbiasty pisze:Możesz zastosować uszczelkę termoizolacyjna kolektora, to sie nie będzie nagrzewał od głowicy, koc azbestowy pozarniczy na głowice pod kolektor i wydechowy owinąć bandażem.
Zamiast koca pożarniczego mozna też dać ekran zagrzejnikowy.
Też z tym miałem spory problem ale w tym sezonie powinien być juz chłodny
Myślałem właśnie o taśmach termo ale one pomogą na kolektor wydechowy, na głowicę też w pewnym sensie i będzie git do puki będziesz jechał, ale jak się zatrzymasz na światłach parę razy to i tak się szybko kolektor nagrzeje od powietrza panującego w komorze silnika. przynajmniej tak mi się wydaje. Moim zdaniem trzeba albo jakieś wloty wyciosać jak w A59 lub jakiś na maskę:
Obrazek
Obrazek
Co już dla większości ludzi będzie synonimem VieśWagenowozu a szkoda bo było by to w pełni uzasadnione posunięcie dla tego typu silnika :banghead: Pojawił by się też problem padającego deszczu podczas jazdy :los2: Albo mieć gdzieś co nobki pomyślą i robić po swojemu chociaż nie byłem nigdy fanem wiejskiego tuningu... :rozpacz: Szczerze to na lato chętnie kupił bym sobie drugą maskę i wycharatał taki wlocik albo jakiegoś z plastiku na kropelke + dziora w masce :panna: :grin:

Ja bym to zrobił tak i mam taki pomysł w głowie - skrócić kolektor odizolować go jak napisałeś kocem ile się da albo nawet go dookoła odizolować od silnika aż po maskę + doprowadzić do niego strumień powietrza jakąś rurą spod zderzaka aby podczas jazdy chłodziła kolektor - taką mam wizję :los2:
Ostatnio zmieniony śr cze 26, 2013 21:34 przez vurion, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: Borys » wt cze 11, 2013 10:12

to i ja się dokleje z tematem,
takie zdjęcie zrobiłem na zawodach w niemczech,
Obrazek

kolektor wydaje mi się jaki ebajowy



Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Re: ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: vurion » wt cze 11, 2013 16:49

bogo27 pisze:ja sie podłącze pod temat. Czy ktoś moze wrzucić jakąś fotke z osłoniętym kolektorem dolotowym z abf? ciekawi mnie poprostu jak to wygląda u was. Wydech mam dedykowany pod mk1 16v owinięty bandazem ale dalej jest troche za ciepło i chce z tym powalczyć troche w tygodniu i rozwiązanie ominięcia kabli zapłonowych, korka wlewu i mocowania. Ktoś to ogarniał juz? Prosze o jakieś foty ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest taśma 10CM szerokości i kolektor wylotowy, możesz sobie chyba to łatwo wyobrazić jak będzie ssący wyglądał prawda?
herbiasty pisze:Możesz zastosować uszczelkę termoizolacyjna kolektora, to sie nie będzie nagrzewał od głowicy, koc azbestowy pozarniczy na głowice pod kolektor i wydechowy owinąć bandażem.
Zamiast koca pożarniczego mozna też dać ekran zagrzejnikowy.


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

ABF - zmiana kolektora ssącego na 1.8T od Audi?

Post autor: Czarson » sob cze 22, 2013 13:39

herbiasty pisze:Możesz zastosować uszczelkę termoizolacyjna kolektora, to sie nie będzie nagrzewał od głowicy, koc azbestowy pozarniczy na głowice pod kolektor i wydechowy owinąć bandażem.
Zamiast koca pożarniczego mozna też dać ekran zagrzejnikowy.
macie moze jakies zdjecia jak to wyglada w praktyce?????
herbiasty pisze:Też z tym miałem spory problem ale w tym sezonie powinien być juz chłodny
Jest na tym troche do ugrania.
jak rozwiazałeś ten problem?? :chytry:


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości