Układ chłodzenia ABF

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Układ chłodzenia ABF

Post autor: kappi » sob kwie 06, 2013 17:10

Witam :bajer: jestem świeżo po swapie abf'a ale zastanawia mnie pewna rzecz. czy jest jakiś konkretny płyn do chłodnic który dobrze znosi ten silnik ??
i czy po podłączeniu chłodnicy i zalaniu płynem konieczne jest odpowietrzenie układu ??

pytam bo temat z chłodnicą przerabiam pierwszy raz :bigok: pozdro


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Układ chłodzenia ABF

Post autor: toudi » sob kwie 06, 2013 18:51

wlej plyn .wezami przy chlodnicy pozginaj az pujda bombeliki ze zbiorniczka. plyn to plyn .ja mam dynagera. jest ok. ale mam duza chlodnice od golfa 2 1.6 td


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Układ chłodzenia ABF

Post autor: imperfectCell » sob kwie 06, 2013 20:48

Z praktyki podpowiem ze przed zalaniem warto sprawdzic czy cienki wezyk idacy z gornego weza do zbiorniczka wyrownawczego jest drozny. Apropo samego odpowietrzania to ja nigdy niczego nie musialm sciskac zaginac itp. uklad odpowietrza sie sam grawitacyjnie



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Układ chłodzenia ABF

Post autor: kappi » sob kwie 06, 2013 21:42

ok bede próbował i zobacze co z tego sie wyczaruje ;) dziękówa za pomoc :pub:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Re: Układ chłodzenia ABF

Post autor: mamix4 » pn kwie 08, 2013 20:38

imperfectCell pisze:Z praktyki podpowiem ze przed zalaniem warto sprawdzic czy cienki wezyk idacy z gornego weza do zbiorniczka wyrownawczego jest drozny. Apropo samego odpowietrzania to ja nigdy niczego nie musialm sciskac zaginac itp. uklad odpowietrza sie sam grawitacyjnie
Potwierdzam ,przerabiałem ten temat. :banghead:



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Układ chłodzenia ABF

Post autor: Rudy Hiszpan' » pt kwie 26, 2013 17:21

Panowie mają świętą rację, po nagrzaniu chyba będzie odpowietrzało ze zbiorniczka wyrównawczego. Ja mam zwykłe borygo i do normalnej jazdy działa w sam raz, nic się nie gotuje, w długich korkach sięga może 96st olej, chłodniczy i tak trzyma 90st, mocniejsza jazda - to samo temperatura stoi. Brałem zwykły jeden z tańszych w intercarsie. powodzenia.



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Układ chłodzenia ABF

Post autor: maxgt » sob maja 25, 2013 21:32

według moich doświadczeń to jest dobry płyn
http://www.prestone.pl/produkty/uklad-c ... odnic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jako jeden z nielicznych podają temp. wrzenia



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Układ chłodzenia ABF

Post autor: bogo27 » ndz maja 26, 2013 11:50

imperfectCell pisze:wezyk idacy z gornego weza do zbiorniczka wyrownawczego jest drozny.
zamiast serii mozna uzyć tak jak ja przewodu paliwowego. Raptem 1,50zł-2zł metr.
kappi, Wazne jest zeby nie puszczał korek zbiorniczka wyrównawczego w intercarsie ok 22zł. Jak w bloku nie ma płynu to czasem po otwarciu termostatu u mnie na (82'C) trzeba troche dolać. Sam płyn większej różnicy raczej nie robi. Niby borygo nie traktuje dobrze przewodów a czy to bedzie koncentrat czy coś tam innego... Ja zalałem najtańszego krafta i tez działa. Jak ktos przed Tobą lał wode to mozesz zrobic płukanke z liqui moly. Tez nie zaszkodzi. Ale jak trzyma temp to nie wnikac. Jakby chłodnica była strasznie zajechana rdzą,kamieniem itd to zamiennik kupowałem po znizkach za 120zł... czyli smiech na sali. Nowa chłodnica to nowa. Zrobisz 2płukanki to wartość podobna do nowej chłodnicy ;)


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości