Chłodnica oleju zewnetrzna

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: herbiasty » sob sty 26, 2013 23:58

Loozik :)
Poprostu zachcianka :) będzie fajnie wyglądać a napewno sie zaszkodzi, tym bardziej że czasem faktycznie jak ostro daje po krętych drogach w górach to bedzie wieksza kotrola nad temp. ;)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: szypki » ndz sty 27, 2013 05:22

mądry "tuner" wkłada chłodniczkę chociażby po to aby zwiększyc pojemność układu smarowania, i żeby nie znikało (spadało) ciśnienie oleju na zbyt zagrzanym oleju podczas ostrzejszej jazdy. w Mk1 GTi chyba tego bezpodstawnie nie montowano co ?



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Re: Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: golfiarz1 » ndz sty 27, 2013 09:58

szypki pisze:mądry "tuner" wkłada chłodniczkę chociażby po to aby zwiększyc pojemność układu smarowania, i żeby nie znikało (spadało) ciśnienie oleju na zbyt zagrzanym oleju podczas ostrzejszej jazdy. w Mk1 GTi chyba tego bezpodstawnie nie montowano co ?
niewiem czy widziales projekty GTO chlopina zna sie troszke na swojej robocie to twoim tokiem myslenia dlaczego mk4 gti jest wymiennik a nie chlodniczka zewnterzna pewnie jest mniej wysilony i mniej sie grzeje ? czy moze stwierdzili po 20 latach ze to rozwiazanie jednak sie sprawdza


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: Crayzol » ndz sty 27, 2013 19:15

A z golfa I gti nie podejdzie? tam była ori zewnętrzna chłodniczka oleju z wężami itp. (nie w każdym modelu)


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

slonek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 27, 2006 18:14
Lokalizacja: WWL

Re: Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: slonek69 » pn sty 28, 2013 23:23

Crayzol pisze:A z golfa I gti nie podejdzie? tam była ori zewnętrzna chłodniczka oleju z wężami itp. (nie w każdym modelu)
chłodnica podejdzie ale jest bardzo symboliczna.
problem jest w podstawie filtra oleju której do większość silników nie da się zamontować bo jest inny rozstaw śrub w bloku i trzeba ratować się adapterem. mam teraz ABF`a `94 rok i jest inny w 2E `94 rok też był inny, postawa z GTI pasuje do np. 9A/KR/PL :-)



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: bogo27 » ndz mar 24, 2013 12:51

Przy konkret pałowaniu widziałem temp oleju na mfa po 140'C a po wsadzeniu zewnetrznej chlodnicy z gti mk1 jest max 110'C. Raczej nikt nie powie ze jazda z taka temp jest zdrowa dla motoru jak smarowania juz nie ma.
slonek69, jaka? sympoliczna? a Ty ją miałeś w rękach? bo ja uwazam ze jest duza tym bardziej sprawność tez jest okey bo w mk1 przykręca sie ją obok chlodnicy wody w pasie przednim wiec przez grill dmucha prosto w 2 chłodnice. No i były adaptery różne.
Mam jedną taką na zbyciu z mk1 gti


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

slonek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 27, 2006 18:14
Lokalizacja: WWL

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: slonek69 » ndz mar 24, 2013 20:45

bogo27, tak miałem taką chłodnice oleju nie raz w rękach, miałem też chłodnice oleju z innych aut produkowanych seryjnie i ta chłodnica jest mała. powierzchnia przez którą przechodzi powietrze jest małą, montaż też nie jest najszczęśliwszy chłodnice w mk1 nie w pełni są opłukiwane wpadającym powietrzem.

Ja u siebie mam podstawę pod filtr z termostatem otwierającym się od 86 stopni C, a chłodnica jest w miejscu tablicy rejestracyjnej :grin:



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: Crayzol » wt mar 26, 2013 18:57

bogo27, masz jakieś foto jak zamontowałeś taką chłodniczkę?


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: bogo27 » wt mar 26, 2013 20:07

mam ale kiepsko widać ale jak potrzebne Ci dokładniejsze to moge zrobić. Miedzy chłodnicą a zbiorniczkiem wspomagania jest miejsce na to z otworami w serii w pasie przednim.Obrazek


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Re: Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: toudi » wt mar 26, 2013 22:04

napewno cos daje ta chlodnica. mozna cos zalozyc z chinola i tez bedzie dobrze. ta napewno wydoli http://allegro.pl/tuningowa-chlodnica-o ... 13306.html" onclick="window.open(this.href);return false; i http://allegro.pl/podstawka-filtra-pod- ... 29819.html" onclick="window.open(this.href);return false; z wyjsciami jeszcze na czujniki ;) przewody mozesz dac zwykle gomowe.nie musza byc kute .


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: Crayzol » czw mar 28, 2013 10:22

bogo27, a podstawkę pod filtr oleju dawałeś z mk1 pod chłodniczkę czy zostawiłeś z abf-a?


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: bogo27 » czw mar 28, 2013 11:21

Crayzol, mój to nie abf tylko PL na osprzęcie z ADL digi3 dlatego tak wygląda. Ale miałem 2 rodzaje podstawek do wyboru od kumpla i wybrałem tą która lepiej podchodziła. W następnym tygodniu rozbieram auto więc moge pstryknąć kilka fotek z tymi 2rodzajami podstawek itd. i wrzuce je w temat.


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
andrze25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 27, 2011 22:18
Lokalizacja: Białopole, Chełm,Woj. Lubelskie

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: andrze25 » sob kwie 13, 2013 16:47

Koledzy ja niedawno założyłem chłodnice zewnętrzną z podstawą i filtr oleju Simota (jest krótszy od seryjnego więc z podstawką pasuje idealnie w miejsce serii) . Wszystko ładnie chodzi:) temperatura podczas jazdy spadła o ponad 20 stopni C. zazwyczaj miałem około 80 stopni C teraz utrzymuje się w granicach 60:D Więc jednak coś daje taka chłodniczka:) Mam ciężką nogę więc w moim przypadku bardzo przydatna rzecz:) Jak by ktoś chciał to mogę na dniach wrzucić parę fotek jak to wygląda:) Taka rada dla zakładających w przyszłości. Jeśli ktoś zakłada przewody to stosujcie specjalne końcówki przeznaczone do tego celu, zakuwajcie w specjalistycznych zakładach lub dobrze opaski dociskajcie bo mi zdjęło raz przewód z króćca i nówka olejek poszedł;/



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Chłodnica oleju zewnetrzna

Post autor: Crayzol » sob kwie 20, 2013 21:28

Wszystko fajnie ale jaka jest najlepsza temp. oleju dla silnika? bo o ile wiem jeśli olej jest nie dogrzany to nie spełnia swojej funkcji a chyba nie o to chodzi.


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości