Wydech ABF i wszystko o nim

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » ndz lip 17, 2011 23:22

Mam wrażenie, że sonda lambda jest na tyle blisko, że mogło to wpłynąć na spalanie. Nie masz MFA, żeby sprawdzić? Jak będziesz miał na wykresie czy jest przyrost, to wrzuć, bo sam szukam jakiegoś pomysłu na wydech u siebie już od dłuższego czasu, ale jestem niezdecydowany.. Nie wiem komu to zlecić ani w końcu co wyrzucać, co wrzucać.. Podobno ABFowi (mój z '97) dobrze robią dwa tłumiki z Golfa gti mkII.. Nie szukam darcia japy. Chcę jako takiej poprawy akustyki, ale nie chce przyciągać zbytnio uwagi niebieskich.



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Marszall » pn lip 18, 2011 00:31

jak chcesz ładnej akustyki to dajesz koncowy z 16v pierwszy z 16v albo passat VR6 (bo przynajmniej po całosci ma średnice 55mm) i środkowy przelotowy z gti 8v (ja przespawałem kolanka na 55mm) w srodku i tak ma praktycznie 55mm średnicę.
możesz poeksperymentowac z tym przelotowym na początku jest albo ciut ciszej albo ciut głośniej ale ogólnie dźwięk bardzo fajny.


A co do samej sprawnosci wydechu to jednak króluje opinia (i firmy robiące wydechy tak robią) że średnica 55mm i dwa tlumiki przelotowe.
chcesz posłuchac jak chodzi 16v na środkowym z 8v i koncowym z 16v to pare postów wyżej jest filmik mojego (na pełnej p*** co prawda)


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: jawor87 » pn lip 18, 2011 10:23

co do średnic mam u siebie supersprinta dedykowanego i tam średnice o ile się nie mylę są takie same jak w serii, tyle że widać gięcia lepiej są wykonane i powiem że różnica między wydechem jak było wcześniej:4-2-1 bez kata zamiast niego rura 60mm dalej środek seria i koniec przelot,czuć było że silnik przed samą odcinką słabł. Vs Supersprint: na biegach 1,2,3 można kręcić pod max rpm zdecydowanie lepsza góra,nie czuć utraty mocy pod odcinką, a przy tym jest na tyle cicho że można latać bez męczącego darcia sie wydechu w trasie :)


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: siman20 » pn lip 18, 2011 22:14

a ja was zapytam czy wieciek jak wyglada patelnia od 16v lub vr6 w srodku i poco ona tak dokladnie jest? bo ja ogladalem swoja wsroku i troche mnie zastanawia jej budowa.



Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: marol_10 » wt lip 19, 2011 14:17

Czy sporo wycisza ten przelot od golfa II gti 8v. Końcowy mam przelotowy i muszę wyciszyć żeby głowy nie urywało


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=219213

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Marszall » wt lip 19, 2011 19:13

a masz sam przelot? środkowy sporo wycisza ale nie tyle co ori komorowy


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: marol_10 » wt lip 19, 2011 21:33

Samego przelotu nie mam. Mam taki z kwasówki tłumik ale cos w nim zaczeło brzęczeć. Wycisza sporo, bo na samym końcowym to nie dało sie jeżdzić. Aha no i jest minus bo ma tylko średnice wewnetrzą 50mm. wieć musze i tak go wywalić.
Na tym setapie jest troche głośno, wieć ciekawe jak będzie na od 8v.
No nic bedę niedługo się bawił więc napisze co i jak.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=219213

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Marszall » wt lip 19, 2011 22:12

ja defacto mam przelot vr6 na początku a potem z 8V ale przespawany na 55mm i ma w środku watę dlatego tak wycisza.
Jak nie było tego na początku to było troche głośniej ale bez przesady.


jak dla mnie najlepsze rozwiązanie tak jak mówiłem to środkowy z 8V odpowiednio przerobiony i jakiś koncowy przelot dobrze wyciszający. Przerobić ori dwururke z 16v na przelotowy to raczej bedzie ciezko


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: siman20 » śr lip 20, 2011 10:28

a z tego co romawialem w ostatnich dniach z kilkoma osobami co siedza na codzien w wydechach. powiedzieli mi zeby nic nie kombinowac przy wdechu domowymi sposobami bez liczenia.. i ze najlepiej w abf jedzic z tz patelnia tyle tylko ze musi byc ona orginalana wtedy spełnia to zadanie ktore powinna. zamienkik juz jest inaczej wykonany w srodku i jest przysłowiowa pupa... tyle tylko ze przyznaja racje ze jesli niemam patelni to przy koncowych obrotach moc jest troche wiksza.. ale zato cenny momet obrotowy ktory przynajmniej dlamnie jest waznieszy leci w dol. (dlatego wznieszy ze czesciej korzystam wlasnie z dobroci sosyc duzego momentu ogrotowego jakim dyzponuje abf.

a tu dla chcetnych mala lektorka dosyc duzo wyjaśnia polecam przed kombinowaniem z wydechem
http://www.forum.alfaholicy.org/145_146 ... 26477.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
marol_10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:01
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: marol_10 » śr lip 20, 2011 15:50

Marszall też mam początkowy z vr6. Na pewno mój końcowy tłumik jest diabelsko głośny, dlatego ciężko będzie go wyciszyć.

siman20 ja nie miałem patelni tylko ten z kwasówki(nie wiem kto robił kupiłem z nim)z katem i na hamowni wypłuł 155km i 182nm. Oczywiście wszystko seria poza tym. Teraz z zrobionym dolotem i kolektorem supersprinta kreci się prawie do odcinki bez zadyszki. wiec jak zrobisz dolot to przelot będzie dobry


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=219213

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Rudy Hiszpan' » śr lip 20, 2011 17:50

Niestety ja nie mam warunków na takie roboty u siebie, więc mam pytanko czy znacie kogoś z mazowieckiego, kto ogarnia ten temat, wie co i jak robić, żeby nie sknocić i przedobrzyć, ma dostęp do takich części i nie będzie mi truł dupska o to, żebym sam mu ogarniał (tak jak mam to teraz)..? Potrzebuję, żeby ktoś mi zrobił dobry wydech za normalną kasę, a takie osoby jak GTO, to daleko ode mnie mieszkają ;)



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: siman20 » śr lip 20, 2011 18:43

marol_10 mam zrobiony dolot tzn połowicznie bo jeszcze nie rozwierciłem przepustnicy. mam usuniete zwezki z ori puchy wsadzony filtr pipercrosa. z tego co wyczytalem na zagraniczym forum to idealny setup do abf oczywiscie z rozwiercona przepustnica. (w planach :jezor:) noi teraz z tym wydechem jest tak ze jedzilem na ori wdechu znaczy sie kat patelnia i ori koncowy XX Jahre.

na dniach wywalilem patelnie o juz przegnila a byla orginalana.. i wstawilem rure fi55 i50 czyli taka mieszaninka. o ori koncowy.
i jest tak ze momet chyba troche spadl mocy chyba jest u gory troche wiecej. ale nie gora sie caly czas jedzi.. noi zastanawia mnie spalanie bo wydaje mi sie ze sie powieszylo a jescze tak samo jak przed wymiana na rurke.. i taraz poszukuje orginalnej patelni bo zmienik nie wchodzi w gre. rozmawialem tlefoniczie z 2 forumowiczmi ktorzy njbardziej sie znas na tym znaja i tosamo mi doradzi. znaczy sie zeby ori patelnie wstawic do ori ABF-a..wtedy najlepiej jedzi i mniej pali bo nie traci elstyki..

inna sprawa jest taka ze ABF ma rozne oznaczenie chipu w komputerze i sa mocnijsze reryjnie abf-y i slabsze.. mam oba chipy i testowalem to. ruznica jest bardzo bardzo wyraznie wyczowalna. zwlasza momwtu obrotowego..



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: Marszall » śr lip 20, 2011 22:59

mam teraz do kupienia cały wydech firmy POWERFLOW od kolektora do końca robiony pod GTI 1.8 16v na dwóch przelotach z tym że wejscie ma na 55 a dalej 50 pociągnięty i nie wiem czy to ma sens:/ czy jednak go troche przymuli


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wydech ABF i wszystko o nim

Post autor: siman20 » czw lip 21, 2011 08:46

marszall moim zdaniem nie.. z tego wzgledu ze ori wydech w ABF-ie tez mam miejscami fi50. ale i tak go przymuli w porównaniu do seryjnego wydechu.. mozesz cos o gory zyskac



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości