Polo gti

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

sadam s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:37
Lokalizacja: Wola Rtype

Polo gti

Post autor: sadam s » ndz mar 08, 2009 18:48

Witam
to forum jest kolejne na ktorym szukam wszelkich informacji odnosnie vw polo 6n2.
do tej pory niestety nieznalazlem nic konkretnego..
obecnie przemieszczam 6n2 i na tyle spodobalo mi sie to auto ze postanowilem dowiedziec sie troche wiecej na temat modelu gti.z tego co do tej pory sie dowiedzialem to tylko tyle ze auta te maja slabe skrzynie biegow.ale do rzeczy.interesuja mnie informacje na temat szeroko zakrojonych modyfikacji tego silnika(nie znam jego symbolu ale wiecie pewnie o ktory chodzi, wersja 125 koni).
co i jakie przyrosty daje, jaka nakrotsza skrzynie(ewentualnei same przelozenia), ile w ogole mozna wykrzesac z tego motoru.no i w ogole czy zawracac sobie glowe tym modelem czy moze jednak zrobic come back do hondy ;)
dodatkowo jesli mam jedno pytanie odnosnie polo 6n2.czy zmiesci sie tam 1,9 tdi bez ciecia i giecia.nie chce zakladac nowego tematu poniewaz jest to pytanie takie pzy okazji ;)
jesli byl juz podobny temat prosze o link poniewaz do tej pory nienatknalem sie na podobny.

dziekuj z gory za odp
pozdrawiam



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz mar 08, 2009 20:42

Jest to tak mało popularny silnik, że informacji na temat jego modyfikacji wręcz nie idzie znaleźć.

Przyrosty są możliwe, kolektor wydechowy dobry to podstawa. Kanaly w glowicy rowniez trzeba rozwalić (wiele mozna tym zdzialać). Lepsze wałki rozrządu do tego + dobry program i w 150 mozna celowac. Szkoda jednak kasy na to. Lepiej zrobić swap na 1,8T lub jakieś mocne TDI. Niestety bez podginania podłużnic nie da rady tego zrobic. Dodatkowo z półośkami trzeba rzeźbić co jest i średnio przyjemne i średnio bezpieczne :)

Jeśli stawiasz na moc ze ssaka, to wracaj do hondy, lepszych silników wolnossących niż honda nikt nie robił (przynajmniej do 2000 roku). Jeśli chcesz silnik doladowany, to tylko swap na 1.8T i zrobienie porządnych modów na nim. Ssące hondy nigdy Cię nie objadą a koszt tego i tak nie będzie zwalać z nóg.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

sadam s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:37
Lokalizacja: Wola Rtype

Post autor: sadam s » ndz mar 08, 2009 22:58

ssaca honda potrafi sporo(niskie 14 stki sa na pozadku dziennym ;) ).o 1,8 t wlasnie nie chcoaem wpominac poniewaz koszta sa spore(15-16tys) no i jakos niemoglbym sie poruszac autme w ktorym sa ciete podluznice.tak jakos mam w glowie ze dla mnie musi byc bezwypadkowo i juz :)
szkoda ze to malo popularny motor :/

a tdik tez niewejdzie?bo do 6n wchodzi na seryjnych lapach ale niepamietam od czego.po bialymstoku takie jezdzi.komora w 6n2 jest podobno troche mniejsza.ale w tym nadwoziu sa silniki diesla (1,4 i 1,9 ).



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn mar 09, 2009 00:17

sadam s pisze:ssaca honda potrafi sporo(niskie 14 stki sa na pozadku dziennym ;) ).o 1,8 t wlasnie nie chcoaem wpominac poniewaz koszta sa spore(15-16tys) no i jakos niemoglbym sie poruszac autme w ktorym sa ciete podluznice.tak jakos mam w glowie ze dla mnie musi byc bezwypadkowo i juz :)
szkoda ze to malo popularny motor :/

a tdik tez niewejdzie?bo do 6n wchodzi na seryjnych lapach ale niepamietam od czego.po bialymstoku takie jezdzi.komora w 6n2 jest podobno troche mniejsza.ale w tym nadwoziu sa silniki diesla (1,4 i 1,9 ).
Nie trzeba ciac podluznic. Wystarczy je podgiąć na tyle zeby kola pasowe sie zmiescily (a nawet i to niekoniecznie). Wiem, że chłopaki z 3-miasta z MD tuning wsadzali np 1,8T do skody fabii. To podobna wymiarowo komora do w polo 6n2. Zapytaj ich dokladnie o szczegoly. Z tego co wiem to takiego swapa robili swojego czasu za 10k (w tym byla juz cena silnika).


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

sadam s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:37
Lokalizacja: Wola Rtype

Post autor: sadam s » pn mar 09, 2009 10:00

komora w 6n2 jest inna niz w fabii.dopiero w 9n jest identyczna.
10 kola to cena nieduza.wszedzie kazdy mowil o 15-16 tys lekko(mowimy o seryjnym motorze)
ale do tego swapa podobno trzeba tez lekko zmodyfikowac sciane grodziowa(tak bylo w przypadku swapa u miszy i addi'ego)
mowimy tu caly czas o 1,8t.
ogolnie temat zszedl troche troche na inny tor.
ale co mozna ogolnie powiedziec o jednostce w gti.nbiezawodnosc, paliwozernosc, dynamika



Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » pn mar 09, 2009 13:08

jezeli chodzi o jednostke 1,6 16v to jednosta bez rewelacji...tzn te silniki lubia sie posypac, a jak sie juz posypia to lipa z kupnem motoru tzn jest drogi... jezeli chodzi o to co da sie zrobic z tym motorem to swego czasu byl do sprzedania taki egzemplarz z zaturbionym motorem na k04-023 i podobno mial ok 220km , ale motor byl kuty

ps co do swapa to moj na serii wyszedl 12-13klockow ,ale musialem zmienic praktycznie wszystko bo robilem z AGG na AUQ... ale sie oplacalo :grin:


WWW.DIGITUN.PL
2011 - Najmocniejsze 20vt w Polsce na me7.5 631km/725nm

2014 - golf 35 edition 20tfsi na k04 - 402km / 505 nm

2014 - Jedno z najmocniejszych 20vt w Europie 826 km / 867 nm

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kkk13 » śr mar 11, 2009 01:52

Rafalek114 pisze:jezeli chodzi o jednostke 1,6 16v to jednosta bez rewelacji...tzn te silniki lubia sie posypac, a jak sie juz posypia to lipa z kupnem motoru tzn jest drogi... jezeli chodzi o to co da sie zrobic z tym motorem to swego czasu byl do sprzedania taki egzemplarz z zaturbionym motorem na k04-023 i podobno mial ok 220km , ale motor byl kuty

Faktycznie, bylo takie Polo do sprzedania, jeździłem tym nawet, ładowało około 1Bara z tego co pamiętam. Jechało przyzwoicie, nawet już zaliczkowałem to auto, ale finalnie odpuściłem. Szybko się ocknąłem, za duża rzeźba jak dla mnie. Przeróbka przez VTG robiona, dość nieźle to wyglądało na pierwszy rzut oka, strojona najpierw na śwince, poźniej chyba autronic tam zawitał..

Co do 1.6 16v-ki w Polo, miałem kiedyś takie auto (6N2), z tym motorkiem. Do sportu fajny motorek, stosunkowo lekki, blok ten sam co w 1.4 16v, dość prosty silnik, nie ma przepływomierza, jest zmienna faza rozrządu po stronie ssącej. Mój miał sportowy komputer z odcinką na 7400 i kompletny wydech Remusa, ze stalowym KATem. Motor dośc elastyczny, dzięki zmiennej fazie, bardzo ładny dźwięk, chyba ładniejszy niż obecny w ABFie. Kolega ma taki motorek w Lupo obecnie, coś tam nawet lekko modził i ma ok 140KM. W Lupo fajnie to jeździ, bo lżejsze od Polo wyraźnie. Co do skrzynki - bardzo dobrze chodzi 5ka w Polo, w Lupo niektórych była 6 stopniowa nawet i jest to najlepiej zestopniowana (najciaśniej) skrzynia jaką VW wsadził kiedykolwiek do seryjnego wolnossącego auta. Taką skrzynię wsadziłbym także do Polo..



sadam s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:37
Lokalizacja: Wola Rtype

Post autor: sadam s » śr mar 11, 2009 23:15

a jak spalanie wychodzilo?7,5 czy raczej pod 9?
ja jezdze mniej wiecej 70% trasy 30% miasto dlatego jak ma mi to palic powyzej 8 litrow to szukam tdi mimo tego ze klekocze trzesie sie i ma zajebisty zakres obrotow :hehe:



Awatar użytkownika
Rafalek114
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: wt lis 25, 2008 22:06
Lokalizacja: Kedzierzyn-Kozle
Kontakt:

Post autor: Rafalek114 » czw mar 12, 2009 23:40

no to i tak wyjatkowo malo ci pali , bo jak ja tym jezdzilem to srednio palilo mi to tyle co mk4 1,8t na programie , czyli ok 11-12


WWW.DIGITUN.PL
2011 - Najmocniejsze 20vt w Polsce na me7.5 631km/725nm

2014 - golf 35 edition 20tfsi na k04 - 402km / 505 nm

2014 - Jedno z najmocniejszych 20vt w Europie 826 km / 867 nm

sadam s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 18:37
Lokalizacja: Wola Rtype

Post autor: sadam s » pt mar 13, 2009 01:30

ale ja sie dopiero pytam ile pali takie gti ;)
moj AHW zaspokaja sie 6,4 bo sie przewaznie przemieszczam bo i czym tu szalec(75 koni)



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości