ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: vurion » czw sie 15, 2013 17:19

Proszę o pomoc :/...

Zmieniłem skrzynie w ABF'ie z CDA na CBA pochodzącą z Corrado G60.. Nie dopina mi 1dynki :/ Wrzucę bieg i czasami jest ok a czasami cofnie sie o 5mm jak podniosę sprzęgło i zgrzyta muszę dopchnąć znowu ręką aby zaskoczyło i jest ok + zgrzyta przy wyższych obrotach na 2jce i znikomie na 3jce.
Mniej zgrzyta lub w ogóle gdy wrzucam biegi na niższych obrotach i wolniej bieg wrzucam.

Jaka może być przyczyna? Po wymianie jest super zmiana na + gdyby nie wypadająca jedynka i zgrzyty... :/ :(



Jeśli koszt ewentualnej naprawy przewyższał by koszt skrzyni to czy można zamienić biegi w ori CDA? Przełożyć biegi 1, 2, 3 z CBA do CDA - problem dalej będzie ze zgrzytaniem czy powinien ustać i ja będę tym samym zadowolony ? :?


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: maxgt » czw sie 15, 2013 20:25

zgrzytanie przy zmianie biegów objawia się zużytymi synchronizatorami, bardzo rzadko pomaga wymiana oleju, koszt jednego synchronizatora ok 100zł, dodatkowo wypadało by wymienić te pierścionki na które owe synchronizatory nachodzą, koszt takiego tez koło stówy, wniosek jeden że kupiłeś zajechaną skrzynie;
czyli masz wyjeb. 3 biegi ,same graty ok 600 olej + robota, ja robiłem w zeszłym roku ale jeden bieg



Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: vurion » czw sie 15, 2013 23:09

a powiedz mi czy da sie przelozyc bieg 1, 2, 3 z CBA do oryginalnej CDA? W CDA synchronizatory sa ok, wszystkie biegi wchodzą i zastanawiam się czy udało by się zrobić z 2ch skrzyń jedną...?


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: maxgt » pt sie 16, 2013 15:25

podejrzewam że tak, trzeba było by po nr posprawdzać w etce



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: RasPL » pt sie 16, 2013 21:04

zanim skreslicie skrzynie warto spojrzec na sprawnosc całego mechanizmu wybierania biegów


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: vurion » ndz sie 18, 2013 08:57

Ok dzięki chlopaki pojezdze troche jak sie wk to wyciagne ta skrzynie zebami i powroce do seryjnej albo wsadze z mojego 2giego 1.8 GT... Zauwazylem wczoraj jak nim jechalem, ze ma przelozenia jeszcze krotsze niz CBA. Na 5 100km/h 3000-3100~ rpm...

Pozdro


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: rysiektr » ndz sie 18, 2013 21:58

JA bym spróbował jeszcze odpowietrzyć sprzęgło. Chociaż wygląda na to ze skrzynia nie jest w najlepszym stanie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
vurion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:21
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ABF + Skrzynia CBA Corrado G60 - Problemy z wypadającą 1ynką

Post autor: vurion » ndz sie 18, 2013 22:44

Jeszcze wpadnę do mechanika na tygodniu żeby zobaczył, bo teraz wypychał auta po naprawie i trochę mu się spieszyło, a jak przez tel gadałem z nim to powiedział, że skrzynia zjechana i nie opłaca się tego robić, a musiał bym w zasadzie 3 biegi zrobić które zgrzytają - koniecznie pierwsze 2. Stoję przed sprzedażą kombiaka swojego, nie wiem co z nim zrobić.... Albo sprzedać za marny grosz albo rozebrać z części które mogą mi się przydać i na złom :/ Szkoda bo sentyment do niego jest i podłoga w bardzo dobrym stanie ale co roku 1k zł opłat po paru latach kupie sobie drugi za tą kasę :-( Rozpisałem się...

Napiszę co ze skrzynią za tydzień, dwa. Dzięki za pomoc!


Obrazek
! x3 V x2 W <3 !

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości