Mapa silnika AUQ 180 w silniku AUM 150

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

kubbach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:29

Mapa silnika AUQ 180 w silniku AUM 150

Post autor: kubbach » wt lis 07, 2017 00:01

Witam serdecznie! Na wstępie chciałem przeprosić jeżeli temat w jakikolwiek sposób narusza regulamin forum.
Od wakacji jestem posiadaczem Audi A3 8L po lifcie z silnikiem 1.8T AUM. Dowiedziałem się ze od wersji 180 konnej różni się jedynie programem w sterowniku, poza tym ze strony mechanicznej wszystko jest generalnie to samo. Nie ukrywam że brakuje mi już mocy i chciałbym bezpiecznie ją podnieść, wobec czego w mojej głowie rodzi się kilka pytań:
Czy możliwe jest „wsadzenie” do mojego sterownika wsadu z AUQ i czy jest to droga lub skomplikowana zabawa?
Czy mając kabelek VAG jestem w stanie samodzielnie poczynić przynajmniej część kroków w tym kierunku?
I czy IMMO3 w liczniku (pełna szyna CAN) nie będzie w niczym wadzić?
Na jakimś zagranicznym forum udało mi się odnaleźć wsad do sterownika z wersji AUQ właśnie i zastanawiam się czy jest możliwe to zaadaptować w moim, czy może lepiej jechać od razu na bezpieczny program na 180 koni.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki, przeszukałem dużo wątków ale nie za dużo jest w nich konkretów które mogłyby mi pomóc
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
majic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 09, 2008 18:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mapa silnika AUQ 180 w silniku AUM 150

Post autor: majic » wt lis 07, 2017 00:25

Jeżeli chodzi o stronę mechaniczną to masz rację. Natomiast jeżeli chodzi o program to już jest male ale. Należałoby ściągnąć wsad z AUM i skopiować odpowiednie mapy z AUQ. Potem policzyć checksumy i obrobiony plik wrzucić do AUM. Minimalny problem to taki, że trzeba mieć info jaki adres dana mapa ma w AUM, a jaki w AUQ. Mapy są lekko poprzestawiane. Jeżeli wrzucisz wsad prosto z AUQ to nie odpali. Jeżeli wrzucisz ecu od AUQ to będziesz musiał bawić się z immo.
Ja u siebie wgrywam mapy "niebieskim" kabelkiem z ukladem ftdi. Ważne, by checksumy były policzone i wystarczyło prądu w aku jak i w laptopie podczas wgrywania ;)


Moja dwudziestka 20VT:
viewtopic.php?f=88&t=473958

kubbach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:29

Mapa silnika AUQ 180 w silniku AUM 150

Post autor: kubbach » wt lis 07, 2017 00:36

Czyli czysto teoretycznie jestem w stanie zrobić to przy niewielkim nakładzie finansowym, i jest to wykonalne oraz opłacalne finansowo w porównaniu do programu u tunera czy kupowaniu drugiego sterownika :chytry: jeśli masz jeszcze jakieś praktyczne porady co z czym się je to chętnie poczytam, a jutro w międzyczasie podskocze do „znajomego” tunera i podpytam ile u niego taka operacja by wyniosła. Dzięki wielkie!



Maczeta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 29, 2013 16:59
Lokalizacja: Lublin

Mapa silnika AUQ 180 w silniku AUM 150

Post autor: Maczeta » pn gru 25, 2017 18:44

Da się wgrać niektóre AUQ do AUM, ale zalecam ostrożność bo można zabić ECU i uziemić auto.
Można skopiować kilka map z AUQ do AUM i też będzie OK
Można dostroić AUM indywidualnie i osiągnąć więcej niż 180KM.

Kolego kubbach w razie czego pisz to pomogę. :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości