Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

S.
Super eS.
Super eS.
Posty: 816
Rejestracja: wt gru 02, 2008 20:55
Lokalizacja: Santorini

Re: Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: S. » czw maja 28, 2015 19:11

bigsasza pisze:S. podasz namiar gdzie można taką termo uszczelkę kupić? Z tego co piszesz wentylatory z FMICA dają radę. Przy jakiej temp Ci się włączają,/wyłączają ze masz tak niską temperaturę?
Toffic ostatnio wystawiał w giełdzie na forum ;) Apsik też oferuje je za stówke z dłuższymi śrubami.....
Wentylatory z FMIC to LIPA jakich mało, podczas jazdy nie włączają sie wcale, w korku albo na postoju gdy silnik łapnie 90c włączają się i chodzą non stop przy temp na zewnątrz 20c. Jednakże temp nie wskoczy na postoju wyżej niż 90c.
Kupiłem teraz ORI Spala, nie mam kiedy zabrać się za wymiane ;) Termowłącznik nie pamiętam jaki jest, wiem że o niskiej temperaturze, z jakiegoś T4 dobierałem jak jeszcze VR6 był pod maską...



bigsasza
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pt mar 14, 2014 22:10

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: bigsasza » czw maja 28, 2015 22:24

No i jestem po testach. Jazda na wysokich obrotach - temperatura nie przekracza 95st. czyli jestem zadowolony, modyfikacja na duży plus. Dwa wentylatory dają radę, poza tym większa przestrzeń między chłodnicą a FMIC też robi swoje. Wentylator chłodnicy ma skąd zasysać powietrze i kolejny duży plus chłodnica nie przekazuje temperatury na FMIC. Po jeździe rura od FMIC-a do przepustnicy chłodna. Mam jeszcze jeden patent, chcę od spodu dorobić i wyprofilować blachę, żeby powietrze podczas jazdy waliło na chłodnicę. Jak znajdę chwilę i się za to zabiorę i zamieszczę foty. :-)
Jak przy tej temp chodzą wentylatory FMIC-a chodzą non stop to szału nie ma :-(


Mój były MK3: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545063" onclick="window.open(this.href);return false;

S.
Super eS.
Super eS.
Posty: 816
Rejestracja: wt gru 02, 2008 20:55
Lokalizacja: Santorini

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: S. » pt maja 29, 2015 19:23

bigsasza pisze:Jak przy tej temp chodzą wentylatory FMIC-a chodzą non stop toszału nie ma
A no nie ma, kupiłem teraz ORI Spale, va10-ap50/c-61a i s, będzie fest przeciąg :satan:



bigsasza
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pt mar 14, 2014 22:10

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: bigsasza » pt maja 29, 2015 21:55

Daj znać jak sobie radzą Spale i jak dasz radę zapodaj fotkę z montażu.


Mój były MK3: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545063" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
DarkRipper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 25, 2015 09:34
Lokalizacja: Kluczbork

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: DarkRipper » pn sie 31, 2015 08:28

Witam
Podepnę się do tematu.
Pacjęt to golf mk2 1.8t AUM moc 150km w planach na wiosnę 180-200
Mam problem z doborem wentylatorow. Szukam od pewnego czasu i nie potrafię nic za bardzo dopasować.
Może ktoś cos podpowie, co by tam pasowało. Wymiary są na fotce (długość i szerokość oraz odległości od otworów mocujących wentylator) i dodam że szukam cienkiego wentylatora bo miejsca mam niewiele

Obrazek


Mój Szerszeń
http://forum.vwgolf.pl//viewtopic.php?f=87&t=586202" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: ADi997 » pn sie 31, 2015 17:31

To jest chłodnica z mk3 tdi ta największa ?? Jak ją zmieściłeś do mk2 ? :-) Jak nie masz miejsca na ori wiatraki to jedynie coś tego typu Cię ratuje. Dwa 12" dadzą radę o ile je zmieścisz. Ja mam teraz takiego chińczyka 10" na małej chłodnicy 1.6 z mk2 i temp 95-105* trochę za ciepło.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
DarkRipper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 25, 2015 09:34
Lokalizacja: Kluczbork

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: DarkRipper » wt wrz 01, 2015 06:50

Chodzi o to że nie wiem od czego ta chlodnica jest
Jest duża
Nie mogę znaleźć wiatraków pasujących na długość, na wysokość dopasuje (chodzi mi o cale wentylatory z mocowaniami)
A miedzy chłodnica, a silnikiem mam ok 7cm luzu
W sobotę jade na szrociarnie, coś może dopasuje. Jak nie sam dorobie mocowanie i założę takie co mi kolego w linku wysyłałeś, to już brałem pod uwagę.


Mój Szerszeń
http://forum.vwgolf.pl//viewtopic.php?f=87&t=586202" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: tom cio » wt wrz 01, 2015 08:03

Jak nie masz miejsca w komorze to może wiatraki przed chłodnicą pchające powietrze? Nie wiem jak to w mk2 wygląda ile tam jest miejsca ale można sprawdzić.



Awatar użytkownika
DarkRipper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 25, 2015 09:34
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: DarkRipper » wt wrz 01, 2015 10:16

Przed chlodnicą mam FIMC i tam ok też 6-7cm miejsca
W sobotę coś pomierze i może na szrociarni dopasuje
Chodziło mi czy ktoś może ogarnie jaki ori by podszedł bez kombinacji, na ori mocowania. Od czego ta chłodnica by była.
Potem wkleję fotke oznaczeń chłodnicy

Obrazek

Dołączam foto oznaczeń chłodnicy
Ostatnio zmieniony wt wrz 01, 2015 17:19 przez DarkRipper, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Szerszeń
http://forum.vwgolf.pl//viewtopic.php?f=87&t=586202" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
_małyTM_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: czw lis 01, 2007 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: _małyTM_ » wt wrz 01, 2015 11:38

u siebie mam chłodnicę 700x320x32mm, do tego wentylatory za chłodnicą ssące x2 11"
w trasie nie ma bata co by się zagrzał, ale we wrocku w korkach wentylatory włączają się

myślę o wrzuceniu zimniejszego termostatu, no i może wentylatory spala


!Nowe oryginalne części VAG!

Historie serwisowe VAG

Awatar użytkownika
Balee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 10:59

Temperatura cieczy w 1.8T a mocny wentylator chłodnicy

Post autor: Balee » pn wrz 07, 2015 16:13

u mnie chłodnica od 1.6 diesel z mk2, do tego wiatraki z Ibizy TDI zestaw obejmuje prawie całą chłodnicę, miejsca niewiele ale zmieściło się po małych przeróbkach, temp w granicach 90-95 st - strzelam po wskaźniku. pomysł o zimniejszym termostacie całkiem ciekawy. Przy ganiankach dają radę dobrze odciągają powietrze.Fmic dość blisko chłodnicy - 1-2 cm, nie wiem czy to nie za blisko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości