1.8 AGN + kompresor

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » sob gru 14, 2013 16:20

50 kg to ci chlopie pisalem tylko czytac nie umiesz ze w ukladzie napedowym masz wiele roznych elementów i mas wirujacych. Czmeu chcesz odelzyc zamach skoro nie chcesz odelzyc polosi, kół itd.

Nie pisz mi tu bajek kolego bo naprawde szkoda mi pisac dalej. Sam juz widzisz podajesz ze robiles to w hondzie z silnikiem wysokoobrotowym. porównaj teraz w tym silniku o podobjen pojemnosci srednice tloka i skok tloka do takiego silnika z turbina. mimo iz pojemnosci beda te same masz w hondzie maly skok tloka a duza srednice tloka bo to wysokoobrotowy silnik i ma si ekrecic by miec moc. Nie pisz mi tu bajek ze z dolu w hondzi emasz moc bo to juz przeczy samemu sobie.

Ile musisz czekac zeby ci sie rozkrecil ten silnik na obroty z lekkim kolem zamachowym i z ciezkim z wcisnietym sprzeglem na postoju?? CO to jest 8 sekund czy ile jak uwazasz??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
micha14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 04, 2013 08:55
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 AGN + kompresor

Post autor: micha14 » czw gru 19, 2013 16:55

Przejedź się kiedyś takim autem i wrócimy do tematu. Powiedz mi co Ci da że odelżysz półośki ? co Ci da że koła są lżejsze jak zamacha nie stoczysz to nic Ci to nie zmieni poczytaj jaka jest zasada działania takiego koła.


Kupię :
Felgi stalowe 16 4x100

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » czw gru 19, 2013 19:48

nic nie musze czytac. Mialem to na uczelni. twoja tam sprawa co tam sobie wymyslasz. Ja tam swoje wiem. Zamach to akumulator momentu obrotowego. Nie wiem czy wiesz jak sa odpalane starsze czolgi. Maja rozruch z rozrusznika ale tez maja rozruch ze sprezonego powietrza oraz takze takie duze kolo z rączką. JEdne gość z czolgu rozkreca to kolo najszybciej jak sie da i potem zazebia by zakrecilo to walem. Jak myslisz jak bedzie lekkie to kolo to zakrecisz tym walem w silniku??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: 1.8 AGN + kompresor

Post autor: spawacz » pt gru 20, 2013 09:29

No wlasnie kolego Wesol - miales na uczelni , a pytanie ile rzeczy o ktorych piszesz na tym , i innych forach zrobiles sam??? 5%-8? Nie na chyba w Polskim necie forum motoryzacyjnego na ktorym bys nie byl zarejestrowany i pisal swoje madrosci ksiazkowe i wykladowe... . Na forum moze robisz wrazenie swoja wiedza teoretyczna , mnie to nie rusza.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
micha14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 04, 2013 08:55
Lokalizacja: Katowice

1.8 AGN + kompresor

Post autor: micha14 » pt gru 20, 2013 20:29

Pierwsza rzecz spójrz do góry Wesol i zmień adres strony na forum o czołgach. Wiesz co ja też szkołę skończyłem samochodową różne kursy itp. I powiem Ci wiedza teoretyczna a praktyczna to dwie różne rzeczy. A i jeszcze jedno skoro twierdzisz że taki wał ciężko obrócić to ten kto kręcił tym zamachem ma sporo pary (pewnie rusek) a dwa pokaz mi 4 cylindrowy 1.8 czołg a z tego co mi wiadomo vagi na kręcenie kółkiem nie są odpalane :) zakręć wałem z 50ccm a zakręć 6000ccm wiesz tak jak kolega wyżej pisze Twoja wiedza mnie nie rusza bo praktyka teorii nie równa.


Kupię :
Felgi stalowe 16 4x100

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » sob gru 21, 2013 11:48

A wiesz ze czasami pojemnosc nie ma nic do gadania i wazna jest ilosc garów. Wiesz ze czasami ciezej jest zakrecic dwu garowcem jak 4 garowcem. WIesz czemu. TO z epodalem taki przyklad z czolgiem to tylko dlatego ze to tylko pryzklad i wcale nie musze sie logowac na stosownym forum. Inaczje mowiac nie powinnismy tutaj gadac o elektryce czy elektronice bo to juz forum elektroniki by trzeba bylo zalozyc. PRaktyki tez conieco mialem w roznych serwisach autoryzowanych i nie autoryzowanych.
Wiem jedno. Mozna sobie deczko zamach odelżyc ale w silniku wolnossacym gdzie i tak sa robione inne mdy w postaci wiekszego i luzniejszego i dolotu i wydechu co nam zwieksza mozliwosci krecenia takiego silnika. Przesuwa sie wtedy wlasnie docinke w gorne partie. tu ma to jeszcze jako taki sens ale co ma odelzenie zamachu w dieslu albo turbobenzynie gdzie raczej nastawiamy sie na cisniecie z dolnego zakresu obrotów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
micha14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 04, 2013 08:55
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 AGN + kompresor

Post autor: micha14 » wt gru 24, 2013 11:53

Wesol diesel to zupełnie inna bajka tam pełną moc masz w zasadzie na pełnym zakresie obrotów, a benzyniak ma określony punkt mocy maksymalnej i tyle. Turbo też nie działa od samego dołu tylko wyżej kompresor pompuje można powiedzieć od samego startu. Obejrzyj różne filmiki zresztą wsiądź do turbo-benzyniaka i powiedz mi kiedy turbo Ci się załącza. A zamach nie ma nic do rodzaju silnika on już tylko przenosi ruch obrotowy na skrzynkę biegów.

P.S.
Wesołych Świąt :)


Kupię :
Felgi stalowe 16 4x100

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » wt gru 24, 2013 15:30

Tak ale po co mi z dolu ten mega niuton z dolu skoro i tak tuner mi umniejsza powera wlasnie z dolu zeby dwumasy nie rozwalic a poloski zeby jeszcze dawaly rade. Kompresor mi tu tylko zaszkodzi bo przeciez bezsensem by bylo zebym Mial kompresor ale go nie uzywal. W benzyniaku w zasadzie to turbo tez podobnie wstaje i nie wiem po co komu niuton duzy z obrotow ponizej 2000. Totalny bezsens. Po to sie benzyna kreci na wysokie obroty by jezdzic i tak na zakresie powiedzmy 3 do 6 tys obr. Tu turbo pompuje juz wysmienicie.

Zamach kolego nie tylko przenosi moc na skrzynie. Jesli by tak bylo to by zamach byl taki jak w automatach- zerknij sobie na allegro jak wyglada zamach w wiekoszci aut z automatem na pokladzie.

Podchodzac do tego w ten sposob to znaczy ze kawalerów powinno si ewykastrowac bo po co im pewne narzady. Moze wszystko wywalic z auta, wszystko odchudzic i bezie lepiej. To tak sam jak z tymi tuningami poprzez wieksze doloty, filtry stozkowe. Zakladaja takie bzdury ze sklepu a kosztuje to 100 zl. Ori puszka z filtrem kosztuje piec razy tyle. Czmeu lepsze mialo by byc tansze a gorsze drozsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

1.8 AGN + kompresor

Post autor: ADi997 » śr gru 25, 2013 16:24

Mod powinien usunąć ostatnich kilka postów bo jeszcze ktoś przeczyta i uwierzy a nie daj Bóg jak powtórzy dalej. Wesołych
Ostatnio zmieniony śr gru 25, 2013 23:18 przez ADi997, łącznie zmieniany 1 raz.


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » śr gru 25, 2013 17:51

Jak bedzie trzeba to usunie. okej. Wytlumaczcie mi tylko po co producent zaklada takie ciezkie kolo zamachowe. CO po zlosci to robi> Moze nie chce by jego auta byly szybsze. Skoro z teog same plusy i mozna z 1.4 zrobic rakiete przetaczjac zamach to czemu tego nie ma w serii. Moze producent taki rozrzutny jest i mu nie zalezy na tym zelazie.
Ja mysle zeby nawet pójść jeszcze dalej i wywalic dolot zeby ni eograniczalo- wstawic tylko mega rure i pończoche na duzym wlocie a wydech dac z rury spustowej od rynny. Mysle ze ze 200 koni peknie jak nic przy tych modach a wizyta u tunera bedzie zbedna.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Lukasz1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 22:08
Lokalizacja: Cambridge
Kontakt:

1.8 AGN + kompresor

Post autor: Lukasz1985 » czw gru 26, 2013 01:06

Bo producent nie robi maksymalnej mocy z każdego silnika tylko dostosowuje /zestraja je pod Kowalskiego /Smitha. Koła dwumasowe to przypuszczam ukłon w stronę komfortu bo to interesuje większość klientów (mniejsze wibracje,plynniejsza zmiana biegu). A diesel nie ma mocy cały czas tylko to tez kwestia strojenia i ucinanie boosta przy średnich obrotach.


VW Bora TDI-sold

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1.8 AGN + kompresor

Post autor: wesol » czw gru 26, 2013 08:54

Nie jest nic zestrajane. Jesst jedna konkretna mapa dla wszystkich silnikow z danje pojemnosci/typu itd. Ja sie pytam czemu producent ktory daje sztywny zamach pwoiedzmy w wolnossacej benzynie ni eodzelzy tego zamachu powiedzmy na 1 kg i po sprawie. Tylko ten zamach ma ze 6 kg albo i wiecej?? Przeciez tu osobu twierdza ze lepsze kopyto bedzie w aucie i pewnie jeszcz enei bedzie zweiksoznego spalania bo co ma zamach do spalania.

Co do mocy diesla a widze ze masz ARL'a to ja naprawde nie rozumie co piszesz. Gdzi enie masz mocy w swoim aucie?? Tylko z dolu masz ograniczenie mocy programowo plus to ze turbina musi ci sie troszke rozkrecic by zaczela dmuchac. NAwet gdyby dmuchala juz od 900 obrotów to i tak nic z tego bo dwumas. sprzeglo i nawet cala reszta dlugo by nie pociagla w twoim aucie jesli bys deptal z pelna moca od 1000 obrotów silnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

1.8 AGN + kompresor

Post autor: szpieg » czw gru 26, 2013 12:16

poczytajcie : http://www.jabbasport.com/store/index.p ... ACHSFLY20V" onclick="window.open(this.href);return false;


i przestać sie kłucic bo święta ! :) :pub:


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Lukasz1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 22:08
Lokalizacja: Cambridge
Kontakt:

1.8 AGN + kompresor

Post autor: Lukasz1985 » czw gru 26, 2013 15:47

Tak jak pisze w linku lekki zamach powoduje szybsze opadanie obrotów co w codziennym użytkowaniu moze być uciążliwe . Wesołych


VW Bora TDI-sold

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości