Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: marog60 » ndz sie 09, 2015 11:59

nie wiem czy czytales temat od początku kolega GARRY szyka mocnego zestawu a nie zwyklego ,to co podales to napewno nie zniesie 500nm bo tyle ma byc jak juz to mozna w IC kupic to
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... Items.html" onclick="window.open(this.href);return false;
moj kolega bedzie to testowal z tarcza od a6 tdi z kewlarem
ale mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie to co napisal kolega kkkacper



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: wesol » ndz sie 09, 2015 13:06

valoe powinno wystarczyc na ta moc. Mow oczewiscie na jednomas. Spokojnie ogarnia 240 koni i 450 Nm bez uslizgów w tdikach wiec raczej tu tez powinno. Jesli nie to tylko dac do radzika na wzmocnienie docisku i bedzie ogarniac i 600 Nm.
Nalezy tylko pamietac ze valeo robi dwa zestawy jednomasowe do 6 biegowych czyli 835050 oraz 835065. Ten pierwszy to zestaw do 115 konnego sharana oraz 130-150 konnych golfow, leonów itp. Ten drugi to zestaw mocneijszy do 130 i 150 konnych sharanow czyli sharana ASZ i BTB bo to troszke ine sa jak te ASZ i ARL golfy itp. Zadnych drgan nie mam u siebie i nic mi nie rzęzi na takim zestawie valeo BTB.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Garry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 19, 2014 20:15
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: Garry » ndz sie 09, 2015 16:01

spawacz, dziękuję bardzo za podanie linków. Teraz już wiem na przyszłość i nie będę głowy zawracał :)

Rozwiążę chyba to tak, że kupie taki zestaw pod 6 biegów i wyślę do Radzikowskiego oraz do Otoczaka, żeby jeszcze lekko liznać jednomasa, docisk od razu do wzmocnienia i tarcza do obicia, potem wyważyć cały zestaw razem i jest fajne sprzęgło za plus/minus - 2100-2200zł które przeniesie już bez problemu to co właśnie potrzebuję. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

wesol, a jak myślisz który zestaw Valeo podpasuje pod mój setup? Czy to trzeba rozebrać żeby coś więcej wiedzieć? Ten zestaw z mocniejszych silników czy słabszych?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: wesol » ndz sie 09, 2015 17:11

Powinno pasować bez kombinacji. Jedynie co to w tym zestawie valeo nie ma wysprzeglika. Weź ten mocniejszy zestaw.

Ja bym nic nie przetaczal zamachu. I tak bedzie lzejszy jak ten ori dwumas. Nie chcesz drgan na jalowych to sie nie zmniejsza masy ukladu. Tarczy sprzeglowej to tez nei wiem czy bym nie zostawil. Jedynie jesli juz to docisk na dwóch słoneczkach zrobil i po sprawie. jak nic by to trzymalo minimum 600 Nm I to w dieslu pryz niskich obrotach.

No ewentualnie mozna pojechac bardziej grubo i zamach Helixa zapodac ale on kosztuje 2000 zl plus tarcza spiek plus docisk tez wzmocniony.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: kkkacper » pn sie 10, 2015 15:55

Garry, ale Ty kombinujesz.. dostales ode mnie gotowy przepis na mocny porzadny zestaw ktory zmiesci sie w tej kasie raczej bez problemu, a na sile chcesz sie wbijac w jakies cuda.. a potem bedzie placz, ze nowe i cos nie gra, ze nie dziala tak jak chciales albo ze wytrzymalo krocej niz mialo.. ehh :kac:


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Mocne sprzęgło - jednomas, 6 biegów.

Post autor: wesol » pn sie 10, 2015 18:07

ja bym pakowal valeo bo kosztuje okolo 1300 zl i dal jedynie docisk na wzmocnienie. Bedzie sprawa bezproblemowa i w sumie niedroga.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości