stukanie po nocy na zimnym silniku 2.8 24V aqp

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

stukanie po nocy na zimnym silniku 2.8 24V aqp

Post autor: AD6 » wt lip 27, 2010 11:43

Trochę mnie to męczy mianowicie po nocy jak odpalę golfa to z pod maski dobiega dość charakterystyczne stukanie (nie tak jak przy popychaczu bo tam jest cykanie) słuchając od góry jest mało słyszalne ale już od dołu zbliżając głowę do miski słychać to stuknie dość mocno cała sytuacja trwa może z minute po czym stukanie znika jak dodam gazu to znowu się pojawia na kolejna minutę i koniec więcej się już nie pojawia czyli trwa to max 2 minuty w dzień jak auto stoi np. 8h jak jestem w pracy to po odpaleniu tego nie ma tylko po nocy (widocznie niska temperatura w nocy to wzmaga) brzmi to trochę jak stuk z panewki na jednej z sześciu korb tylko czemu trwa to tak krótko ze swojego doświadczenia wiem że jak stuka panewka to albo cały czas albo do momentu rozgrzania się silnika bo materiał się rozszerza i znika luz między czopem a panewką a tu tylko przez 2 minuty i koniec silnik chodzi bardzo cicho nie słychać łańcuchów jedynie te klepanie po nocy i później spokój co to może być zastanawiam się nad zdjęciem miski i sprawdzeniem panewek na korbach bo później już może być za późno a teraz można by było wymienić przytartą panewkę jak by czop był ok. po pomierzeniu tylko czy takie objawy panewki mogą być tylko jak silnik jest mocno chłodny i przez taki krótki czas ??


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Re: stukanie po nocy na zimnym silniku 2.8 24V aqp

Post autor: toffic » pt lip 30, 2010 00:17

AD6 pisze: zastanawiam się nad zdjęciem miski i sprawdzeniem panewek na korbach bo później już może być za późno a teraz można by było wymienić przytartą panewkę jak by czop był ok. po pomierzeniu tylko czy takie objawy panewki mogą być tylko jak silnik jest mocno chłodny i przez taki krótki czas ??
Lepiej ściągaj miske póki silnik sie jeszcze kręci



KasperVw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 21:46
Lokalizacja: Ełganowo

stukanie po nocy na zimnym silniku 2.8 24V aqp

Post autor: KasperVw » sob mar 19, 2016 10:15

Witam . Mam taki sam problem. Wiecie co było przyczyna tych stuków?? pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości