GOLF MK7 montaż CB RADIO

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
TomLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 10, 2018 23:20
Lokalizacja: Łódź

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: TomLDZ » pt sty 12, 2018 21:42

Witam .Czy ktoś z forumowiczów może doradzić gdzie można ładnie zamontować CB Radio w Golfie MK7 ?ma ktos jakiś sprytny sposób ?



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: Białek » pt sty 12, 2018 23:22

Może montaż ukryty? Jest coraz więcej CB że sterowaniem w gruszce. Radio takie można ukryć pod siedzeniem albo w podłokietniku. Są też tak małe radia, że wejdą do schowka pod klimatyzacją. Ja pożegnałem się z CB na rzecz janosika.



Awatar użytkownika
TomLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 10, 2018 23:20
Lokalizacja: Łódź

Re: GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: TomLDZ » sob sty 13, 2018 00:05

Białek pisze:Może montaż ukryty? Jest coraz więcej CB że sterowaniem w gruszce. Radio takie można ukryć pod siedzeniem albo w podłokietniku. Są też tak małe radia, że wejdą do schowka pod klimatyzacją. Ja pożegnałem się z CB na rzecz janosika.
ja posiadam akurat president johnny od kilku lat ,ma auto squelch i nie chcę innego.Nie jest duże i myślę że chyba tylko pozostaje je gdzieś zamontować obok siedzenia .
Owszem janosik jest spoko ,gorzej jak coś potrzebujesz na drodze ,wtedy janosik jest lekko kulawy :hmm:



Awatar użytkownika
TomLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 10, 2018 23:20
Lokalizacja: Łódź

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: TomLDZ » sob sty 13, 2018 00:12

i jeszcze jedna sprawa ,bo te radyjka ze sterowaniem w gruszce to niegłupia sprawa ,aczkolwiek wydaje mi się ,że w schowku czy podłokietniku je montować to chyba nie jest najlepszy pomysł .Tam jest końcówka mocy która musi "oddychać" .W pewnym stopniu się grzeje mimo iż to tylko kilka Watt .



emasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2018 23:22

Re: GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: emasi » pn sty 15, 2018 23:13

TomLDZ pisze:
Białek pisze:Może montaż ukryty? Jest coraz więcej CB że sterowaniem w gruszce. Radio takie można ukryć pod siedzeniem albo w podłokietniku. Są też tak małe radia, że wejdą do schowka pod klimatyzacją. Ja pożegnałem się z CB na rzecz janosika.
ja posiadam akurat president johnny od kilku lat ,ma auto squelch i nie chcę innego.Nie jest duże i myślę że chyba tylko pozostaje je gdzieś zamontować obok siedzenia .
Owszem janosik jest spoko ,gorzej jak coś potrzebujesz na drodze ,wtedy janosik jest lekko kulawy :hmm:
Mam tę samą sytuację. Nie bardzo wiem gdzie wcisnąć radio... dość wysokie johny nie bardzo się mieści między tunel a fotel...



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: Białek » wt sty 16, 2018 11:00

W innym aucie, jak jeździłem sam, to mocowałem radio na samoprzylepne rzepy do tunelu przed fotelem pasażera - tam gdzie wypada kolano, panelem do góry. Łatwo zdjąć gdy przeszkadza pasażerowi.



emasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2018 23:22

Re: GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: emasi » sob sty 20, 2018 17:36

Bardziej myślałem o jakimś patencie na montaż w okolicy lewego schowka pod kierownicą. Póki co nie udało mi się znaleźć informacji jak wyciągnąć z zawodów ten schowek. Wyjmował to ktoś już może?



Awatar użytkownika
TomLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 10, 2018 23:20
Lokalizacja: Łódź

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: TomLDZ » sob sty 20, 2018 22:11

ja dzisiaj doszedłem do wniosku że jest szansa upchnąc radio w schowku pod klimatyzacją obok gniazda usb i aux .Johny III ASC wchodzi kawałek w otwór ,jakby był od tego .Zastanawiam się czy nie kupić drugiej plastikowej obudowy i nie zrobić w schowku dziury co by radio weszło głębiej. Przyznam ,że dla mnie taka opcja byłaby idealna . Otwierasz klapkę a tam wpasowane radyjko ,wtedy tylko mikrofon spod siedzenia do wetknięcia w CB i jazda .Po skończonej jeździe można wyjąc mikrofon ,zamknąć klapkę i po CB ani śladu . Pytanie ,czy w tym centralnym schowku jest z tyłu z 10 cm miejsca na głębokość ? Ktoś rozbierał tunel środkowy ?
Ostatnio zmieniony ndz sty 21, 2018 09:00 przez TomLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.



emasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2018 23:22

Re: GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: emasi » sob sty 20, 2018 22:45

TomLDZ pisze:ja dzisiaj doszedłem do wniosku że jest szansa upchnąc radio w schowku pod klimatyzacją obok gniazda usb i aux .Johny III ASC wchodzi kawałek w otwór ,jakby był od tego .Zastanawiam się czy nie kupić drugiej plastikowej obudowy i nie zrobić w schowku dziury co by radio weszło głębiej. Przyznam ,że dla mnie taka opcja byłaby idealna . Można otworzyć klapkę a tam wpasowane radyjko ,wtedy tylko mikrofon spod siedzenia do wetknięcia w CB i jazda .Po skończonej jeździe można wyjąc mikrofon ,zamknąć klapkę i po CB ani śladu . Pytanie ,czy w tym centralnym schowku jest z tyłu z 10 cm miejsca na głębokość ? Ktoś rozbierał tunel środkowy ?
Na johny jest zbyt wąsko. Brakuje z 0.5cm. Dojechałem cb radio i po zdjęciu czarnej obudowy w samej ramce wchodzi. Brakuje trochę długości, bo schowek jest jakby złamany w pół.



Awatar użytkownika
TomLDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 10, 2018 23:20
Lokalizacja: Łódź

GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: TomLDZ » ndz sty 21, 2018 08:53

Czyli na boki poszerzyć otwór można, gorzej z głębokością ? Jeśli sprawdzane i pewne info to szkoda mojego czasu na zabawy z dłubaniem ...
emasi a wejdzie na tyle radio żeby się zamknął panel ?
Gdyby udało się wcisnąć radio w to miejsce ,to szczerze żeby je ukraść złodziej musiałby całe auto skubnąć :)



emasi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2018 23:22

Re: GOLF MK7 montaż CB RADIO

Post autor: emasi » pt lut 09, 2018 19:15

TomLDZ pisze:Czyli na boki poszerzyć otwór można, gorzej z głębokością ? Jeśli sprawdzane i pewne info to szkoda mojego czasu na zabawy z dłubaniem ...
emasi a wejdzie na tyle radio żeby się zamknął panel ?
Gdyby udało się wcisnąć radio w to miejsce ,to szczerze żeby je ukraść złodziej musiałby całe auto skubnąć :)
Dojechałem miało znaczyć rozebrałem w moim poprzednim poście. Głupia autokorekta...
W tym rzecz, że johnny 3 się nie mieści - również z uwagi na wtyk antenowy. Za mną chodzi wyjęcie schowka z lewej od kierownicy ( pod nim jest zestaw bezpieczników) i wkomponowaniec radia tam właśnie. Tylko za zimno teraz na dlubanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości