Golf VII zmiana Discovery Media na Discovery Pro

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

emdzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 31, 2017 10:19

Golf VII zmiana Discovery Media na Discovery Pro

Post autor: emdzi » śr maja 31, 2017 11:09

Witam wszystkich Forumowiczów

Przeglądam forum od dość dawna jako czytelnik. w tzw. "między czasie" stałem się właścicielem Golfa VII z fabrycznym Discover Media z nagłośnieniem Dynaudio.
Nie znalazłem nigdzie wątku całościowego o tym więc start wątku tutaj :)....
Chciałbym zmienić Discovery Media na Discovery Pro...
i teraz czas na pytania:

1. Czy poniższa lista rzeczy do wymiany jest właściwa czy czegoś brakuje:
- panel frontowy z deski rozdzielczej przeznaczony do Discovery Pro (inny otwór na ekran)
- ekran Discovery Pro
- jednostka "centralna" w schowku
- .... coś jeszcze?

- czy jednostka ta jest taka sama dla zwykłego nagłośnienia i wersji Dynaudio?)
- kable (przyłącza) są te same w Discovery Pro same co w Discovery Media?

2. aktywowanie nawigacji - jeśli dobrze rozumiem jest możliwe przypisanie właściwego VIN w ASO o ile navi nie jest kradzione albo z wycofanych pojazdów? można to zrobić w ASO? jaki koszt?

3. aktywowanie map - czy to również się przeprowadza? kto to robi i jaki koszt? czy potem normlanie można aktualizować mapy?

4. mapy - jak wygląda sprawa map? Discovery pro ma chyba mapy na dysku wewnętrznym? nie jak Discovery media na karcie SD? czy tutaj jest konieczne znowu aktywowanie czegoś?

5. Discovery Pro/Discovery Media - planuje podłączenie kamery cofania - czy moduły są te same czy też będą różne części? i co jest potrzebne po za samą klamka z kamerą oraz kablem prowadzącym sygnał z klapy do schowka?

6. Telewizja - co zrobić by mieć TV w nawigacji Discovery czy to Media czy Pro?



redshadow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 13:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Golf MK7.5

Re: Golf VII zmiana Discovery Media na Discovery Pro

Post autor: redshadow » sob mar 16, 2019 17:57

Witam czy rozwiązałeś problem z wymianą ? Jestem zainteresowany informacjami właśnie kupiłem Golfa VII ze stacją Discovery Media i chciałbym zmienić na wersję Pro z navigacją. Będę wdzięczny za info.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości