MFD lub jakaś alternatywa do Octavii 1

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

andrut61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 24, 2014 10:15

MFD lub jakaś alternatywa do Octavii 1

Post autor: andrut61 » pt sie 14, 2015 20:15

Cześć

Wiem, że o MFD jest sporo w necie i na forum, ale i tak chciałem zadać kilka pytań.

Auto to Octavia 1 przed liftem (2000r), wersja L&K - Radio Gamma, licznik BEZ Fisa, kierownica BEZ multifunkcji, w bagażniku zmieniarka 6 płyt, w schowku cyfrowa zmieniarka.
Potrzebuje navi z zielonym podświetleniem (Skoda), wyglądem OEM'owym, lepiej grającym od tej cholernej gammy i z opcją podłączenia jednej ze zmieniarek.

Naturalnie pomyślałem nad MFD C,D,G, ale czy były seryjnie z zielonym podświetleniem? Czy wgranie skodowskiego ekranu startowego jest jakieś karkołomne i czym się różni w poszczególnych wersjach?
Jak w końcu się to podłącza? W teorii to ISO, antena od radia, i antena GPS, ale jak coś zobaczyłem na jakimś forum o tylnych czujnikach ABS to zgłupiałem :shock:

Jak ogląda się na tym MFD Filmy? Rozumiem, że napęd jest tylko do mapy, więc jak nagram coś na USB i puszcze ze zmieniarki to zadziała?

Ogarniacie czy może jest jakaś "aftermarketowa" navi, która spełnia moje oczekiwania?

Pozdro



Awatar użytkownika
elemenateur
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 460
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:29
Lokalizacja: SZCZECIN / GŁOGÓW
Kontakt:

MFD lub jakaś alternatywa do Octavii 1

Post autor: elemenateur » czw sie 20, 2015 12:15

Aby wszystko pasowało byś musiał szukać nawigacji Skoda DX, ma zielone podświetlenie, działa mapa z Polską, ewentualnie MFD DX od VW, zmienić panel przedni by był na zielono podświetlany i wgrać, chyba można było to nagrać spokojnie na płytkę CD i wgrać swój ekran startowy. Czasem ludzie mają nawigację z Forda Galaxy, ma zielone podświetlenie.

Co do sygnału z ABSu, można na te piny dać sygnał GALA z kostki ISO, wtedy też w ustawienia zmienia się ilość impulsów koła na 8 zamiast 48. Miałem tak zrobione nawet w Golfie 2 i MFD spokojnie działała. Fabrycznie idzie sygnał z tylnych czujników ABS jak napisałeś.

Co do filmów to potrzebny jest konwerter Composite-RGB jeśli dobrze kojarzę, wtedy można oglądać filmy na funkcji AUX.


NAJNIŻSZE CENY NA OLEJE MOTUL NA FORUM
FERODO, LIQUI MOLY, MILLERS, LEMFORDER
Zadowolenie klientów bezcenne ->viewtopic.php?f=32&t=154643
Obrazek
DO DYSPOZYCJI DOTYCHCZASOWYCH I NOWYCH KLIENTÓW JESTEŚMY POD NICKIEM ELEMENATEUR
TELEFON: 730338154, 663962604, 794675296, 796553835
GG: 51221933, 347504, 17787178
EMAIL: SKLEP@PRO-CHOICE.PL

andrut61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 24, 2014 10:15

MFD lub jakaś alternatywa do Octavii 1

Post autor: andrut61 » pt sie 21, 2015 14:58

Znaczy, że muszę rozgrzebać kostkę.. Są dostępne jakieś gotowe przejściówki, czy muszę sobie sam zrobić? Bo nie chcę ruszać seryjnej wiązki od strony auta.



bi 15019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 03, 2009 14:13
Lokalizacja: Białystok

MFD lub jakaś alternatywa do Octavii 1

Post autor: bi 15019 » sob sie 22, 2015 18:13

Są gotowe przewody.
http://allegro.pl/kabel-nav-26-max-vw-m ... 78136.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości