Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: Białek » czw sty 25, 2018 18:45

Często jeżdżę z jednocześnie działającą nawigacją VW i mapą Googla (wiem, zboczenie). Jakość map (a przede wszystkim aktualność) na Discovery Media, mimo regularnych aktualizacji jest rozczarowująca. Mapy on-line reagują na zmiany o miesiące szybciej. Jechałem już autostradą, której nie było na mapie, a nie wyglądała na nową, Discovery poprowadziło mnie w zamkniętą (trwale, nie remont) ulicę.

Do tego telefon szybciej oblicza, pozwala na obsługę głosową, ma internet od razu (a nie po połączeniu jak nawigacja) i ekran ma w wygodniejszym miejscu. Do tego dzięki uchwytowi na telefon z ładowaniem indukcyjnym nic nie muszę podłączać.

Golfa bardzo lubię, ale kupiłem z wyprzedaży rocznika takiego jaki był i stąd kilka dodatków potrzebnych jak dziura w moście - nawigacja, podświetlenie skarpetek, czy wykrywanie zmęczenia.



Awatar użytkownika
gh0st81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt paź 07, 2014 15:09

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: gh0st81 » sob sty 27, 2018 10:47

No i mamy nowe mapy do pobrania :)

Kod: Zaznacz cały

Updated: 2018/01/17



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » ndz sty 28, 2018 12:37

Gdzie są te mapy, bo na stronie VW są 08.08.2017.




osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » czw lut 08, 2018 08:32

Witam kolegów. Niestety nie udało mi się nadal rozwiązać problemu z moją nawigacją. ASO w Bydgoszczy również nie poradziło sobie próbując z fabryczna karta nawigacyjną oraz ich sprzętem diagnostycznym online. Jedynie co udało się ustalić, to że mapa jest na dysku, natomiast jest zablokowana. Jeżeli ktoś zna temat lub zna osobę która może mi pomóc ,bardzo proszę o namiary. Z góry dziękuję.



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: volf_66 » pt lut 09, 2018 12:28

osiu21 pisze:No chyba że coś z radiem nie teges,ale narazie skupię się na karcie.Dzięki.
ja mam golfa z 2012 roku, discovery pro - i wbudowany dysk 64GB, mapy aktualizowałem już kilkakrotnie od 2014 roku, kartą 32 GB class 10 samsunga, nigdy nie miałem problemu, wkładam kartę, włączam zapłon wyszukuję w navi aktualizacja i zostawiam auto na włączonym zapłonie, albo jak sie obawiam o akumulator, to na zapalonym silniku, właśnie muszę wgrać juz chyba ostatnią darmową aktualizację,

mam inne pytanie do kolegów już pisałem o tym, mam taka przypadłość, że raz na jakiś czas (rożnie, raz na tydzień, lub miesiąc, czasami 2 razy w tygodniu) zostawiam auto w garażu słuchając radia, a rano gdy zapalam odpala mi się muzyka z pena, serwis wgrał mi ostatnie oprogramowanie, ale to nie pomogło,



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » pt lut 09, 2018 14:39

Z mojej obecnej wiedzy wynika, że licencja która zakodowana była w naszym radiu była na okres 3 lat. W związku powyższym ostatnią z możliwych map do wgrania to 2015/2016 taką też miałem. Nie wiem jak udało ci się aktualizować do tej pory, ale radziłbym być teraz ostrożnym.



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: volf_66 » pn lut 12, 2018 15:55

osiu21 pisze:Z mojej obecnej wiedzy wynika, że licencja która zakodowana była w naszym radiu była na okres 3 lat. W związku powyższym ostatnią z możliwych map do wgrania to 2015/2016 taką też miałem. Nie wiem jak udało ci się aktualizować do tej pory, ale radziłbym być teraz ostrożnym.
http://connectedcar.auto-swiat.pl/carau ... -vw/15pmsp" onclick="window.open(this.href);return false;

to czysta sprawa, jeżeli nie będzie aktualizacji już za darmo - to po prostu system, napisze mi kup licencje, lub brak bezpłatnych aktualizacji, miały być 2 aktualizacje co roku, czyli w moim wypadku do 2017 roku, a w 2017 r. była jedna w maju, więc myślę, że ta ze stycznia 2018 roku powinna jeszcze pójść, napisze co i jak, w sobotę wezmą się za to, pozdro

próbowałem wgrać aktualizację - P166_N60S5MIBH3_EU_NT_v2, ale system napisał mi brak aktualizacji, albo sprawdź źródło,
teraz próbuje ściągnąć tym programem DiscoverCare.exe
mam
Obrazek

https://i.imgur.com/YHeq6M5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://i.imgur.com/iDjlLSh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

sprawdzam u siebie w navi, i mam już te mapy, czyli z maja 2017, to chyba już koniec darmowej aktualizacji?? :-( ,


chyba że ktoś wie coś więcej, pozdrawiamObrazekObrazek



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: volf_66 » pn lut 19, 2018 22:10

koledzy przypadkiem dzisiaj wpadłem na ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=qFpxWI-_LOw" onclick="window.open(this.href);return false;

czy ktoś z was powie coś więcej na ten temat - tj. OBDELEVEN

https://obdeleven.com/pl/content/7-app-and-features" onclick="window.open(this.href);return false;

czy np w moim golfie 7 z 2012 roku będzie to działać?? chodzi mi przede wszystkim o połączenie telefonu, aby mieć ekran telefonu na ekranie discovery pro, wówczas praktycznie mam jak to się nazywa carconect?? czy cuś :bajer:



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » pn lut 19, 2018 23:14

Amatorzy na gościa to i tak za dużo powiedziane.
Obd eleven w G VII sprawdzi się bez problemu. Zobacz sobie chociażby na yt stronę Deutsche Auto Parts.



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: volf_66 » śr lut 21, 2018 14:54

tatian pisze:Amatorzy na gościa to i tak za dużo powiedziane.
Obd eleven w G VII sprawdzi się bez problemu. Zobacz sobie chociażby na yt stronę Deutsche Auto Parts.
co chodzi o diagnostykę to na pewno tak,
ale mi chodzi jak pisałem o funkcję( chyba carnet) aby mieć ekran smartfona na ekranie discovery pro, a nie wiem czy w moim modelu z 2012 roku jest to możliwe,



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » śr lut 21, 2018 18:36

Wg mnie nie jest to możliwe, dopiero w II wersji pojawiła się ta możliwość, ale mogę się mylić.



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » pn lut 26, 2018 16:02

volf_66 Dzięki za cenną informację oraz recenzję Twojej aktualizacji.Właśnie podczas aktualizacji tej wersji, nawigacja mi się zablokowała i nikt w ASO nie wie dlaczego tak się stało.Jedynie dowiedziałem że muszą mi wgrać klucze licencyjne z płyty za 1100zł.i powinno się odblokować. Powiedz mi czy aktualizację robiłeś oryginalną kartą VW czy zwykłą, i w jakim formacie NTFS czy FAT32???



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » pn lut 26, 2018 16:06

Odnośnie Twojego pytania, kiedyś wpadłem na artykuł zagranicznego forum o gościu któremu udało się ale to w MIB2 coś aktywować że wyświetlało mu się carnet chyba w menu Discovery natomiast uruchomienie nie jestem pewien czy działało poprawnie.Jak odnajdę ten artykuł podeśle linka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości