Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » pn sty 22, 2018 09:31

Cześć, też widziałem tą aukcje, tylko wszystkie na olx czy allegro są do Discovery Media a nie Pro, więc nie jestem pewien czy będzie działać. Zapytam dziś w salonie o wszystko. Narazie wysłałem zapytanie do człowieka o ta kartę więc też dam znać. Zastanawia mnie że ludzie wgrywają mapy z innych kart SD lub z Pendraka, więc chyba się da.
https://www.youtube.com/watch?v=Rn5z30Fk6hQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=jVL7wQZ9XtY" onclick="window.open(this.href);return false;



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » wt sty 23, 2018 13:05

Niestety w salonie też potwierdzili że karta jest przypisana do danego radia, w moim przypadku 510 919 866S. Koszt nowej to 453zł. Zastanawiałem sie nad zakupem tej karty poniżej w filmiku, natomiast dziwi mnie że w momencie wkładania przez gościa do kompa karta już jest oryginalna co widać po numerze więć nie rozumiem przesłania tego fake'a przez Volkswagen Nederland.
1:07;3:24... jest SanDisk natomiast 1:20,1:24, 3:29.... jest oryginalna VW z numerem przypisanym do radia.
https://www.youtube.com/watch?v=yDDC8khi_7w" onclick="window.open(this.href);return false;



Kristofffer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 23, 2018 16:34

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: Kristofffer » wt sty 23, 2018 16:43

Szanowni Państwo,
Specjalnie zalogowałem się na waszym forum, żeby pomóc. Nic prostrzego:
1. Pobieramy mapy z tej strony: http://webspecial.volkswagen.de/maps/de/de/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Tylko nie managera a pobieramy mapy. Min 10 Gb ma być pobrane. Są one w formacie .7z
2. Rozpakowujemy te mapy - Są tam 2 foldery: Mib1, Mib2 oraz plik tekstowy metainfo2.txt
3 całość kopiujemy na DOWOLNĄ karte SD (nie musi być ORI z ASO!)
4 Wkładamy do samochodu do odpowiedniego slota i instalujemy
5 Cieszymy się nowymi mapami



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » wt sty 23, 2018 17:30

Też tak robiłem Kolego jak opisałeś i nie idzie.Z tego co udało mi się ustalić w nowszych radiach np. od 2015 MIB2 tak może przejdzie natomiast tak jak w moim z 2012 wychodzi że musi byc jednak karta przypisana do radia.No chyba że nadal się mylę i jest inny sposób.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » wt sty 23, 2018 18:33

W naszych radiach Discovery nic się nie instaluje. Radio czyta mapę z karty sd.



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » wt sty 23, 2018 18:42

Kolega Kristofffer ma na myśli instalowanie, czyli zgrywanie danych z SD i zapisywanie na SSD naszego radia.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » wt sty 23, 2018 19:41

Ja wiem, co ma na myśli, ale nie wiem jak Twoje radio ale moje nie ma ssd i stąd nawi chodzi z karty.



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » wt sty 23, 2018 20:31

Kolego moje DP ma SSD,natomiast Discovery Media go nie ma, stąd różnica w Twoim przypadku.Wydaje mi się, że dam sobie spokój i zakupię oryginalną kartę już z nowymi mapami na 2018 w ASO, bo różnica między serwisami ogłaszającymi się jest grą nie wartą świeczki.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » wt sty 23, 2018 21:55

Tylko zadam znowu to samo pytanie co wyżej tylko po co tyle kasy płacić? Jak ja tego nie używam. Nie masz smartfona?
Ja na pewno szukałbym gdzieś taniej.
Ostatnio zmieniony śr sty 24, 2018 01:31 przez tatian, łącznie zmieniany 2 razy.



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » wt sty 23, 2018 22:30

Kolego faktycznie wydaje się dużo jak za kartę SD, natomiast masz pewność że jest kompatybilna z Twoim odbiornikiem chociażby po numerze VIN, więc musi działać. Poza tym kolejny pewny update robisz już sam ze strony VW, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Srajfona używam oczywiście i Google Maps też, oraz standardowo Yanosika GT. Natomiast jadąc do rodziny do Germanii albo do Czech na narty, dobrze jest mieć coś w zanadrzu, jak zabraknie transferu danych lub zasięgu GSM.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » śr sty 24, 2018 01:36

W dzisiejszych czasach zabraknie Ci zasięgu? Byłem już w takim miejscu, że żadna mapa nie działała online, albo nie miała map. I wtedy z pomocą przychodziła nawigacja offline Here.
Zrobisz jak uważasz. Ja jednak szukałbym ori karty poza aso gdzieś taniej, najlepiej w okolicy by móc podjechać i zainstalować ją na żywo by nie było problemów.
Spróbuj ew. zapytać na http://www.motoplatforma.com" onclick="window.open(this.href);return false;, gość sprzedaje ori części, czy mapy nie załatwi i za ile. Skontaktuj się przez formularz na stronie i podaj vin.



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: osiu21 » śr sty 24, 2018 10:50

100% pokrycia zasięgu nigdy nie będzie, widocznie nie byłeś jeszcze w takich miejscach.To prawda są mapy offline, typu google mapa,natomiast chcąc obrać daną trasę trzeba się do niej też przygotować pobierając dane, a ja mówię tu o nagłej sytuacji będąć w czarnej dupie. Twojej aplikacji nie używałem, więc nie wiem na jakiej zasadzie działa. Natomiast trzeba pamiętać, że mając jedno urządzenie można się czasem zdziwić, dlatego dobrze mieć coś awaryjnego. Poza tym mieć nawigację w aucie bez nawigacji to już wogóle nieporozumienie.Wszędzie gdzie dzwonie w okolicy cena usługi jest zbliżona, bądź przewyższa cenę w ASO za oryginalna kartę już z mapa na 2018, więć stąd takie wnioski. Napisałem do firmy która podałeś, zobaczymy! tak czy inaczej dzieki za dobre chęci i pomoc.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: tatian » śr sty 24, 2018 18:13

Nawigacja here polega na tym, że ściągasz sobie wcześniej mapę danego kraju. Byłem np. na wyspie Zakynthos i gdyby nie ona byłbym w czarnej dupie.



Awatar użytkownika
gh0st81
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt paź 07, 2014 15:09

Re: Discover Pro Discover Media darmowa aktualizacja map

Post autor: gh0st81 » czw sty 25, 2018 15:37

tatian pisze:Tylko zadam znowu to samo pytanie co wyżej tylko po co tyle kasy płacić? Jak ja tego nie używam. Nie masz smartfona?
Ja na pewno szukałbym gdzieś taniej.
To odwieczna debata pomiędzy wyższością jednego a drugiego rozwiązania. Komórka tańsza, są dane online o korkach, Janosik itp..
A wbudowana nawigacja to wygoda bo działa zawsze, bo nic nie trzeba podłączać, odłączać, bo ekran większy i lepiej widoczny w słońcu, bo navi mam też na zestawie wskaźników...
Ja osobiście przerabiałem komórki, teraz mam zintegrowaną i nie zamieniłbym jej już na komórkę. Chociaż ceny są absurdalne, to prawda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości