President tommy III cisza w głośniku

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

bamber137
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: wt mar 01, 2011 23:02
Lokalizacja: Fotel kierowcy

President tommy III cisza w głośniku

Post autor: bamber137 » ndz wrz 28, 2014 12:57

Witam wszystkich. Mam problem odnośnie mojego radyjka cb mianowicie mam ciszę w głośniku. Radio marki president model tommy. Sprawa wygląda tak, że na ogół mam ciszę w głośniku a gdy już się głośnik odezwie wcisnę gruszkę w celu nadawania to znów jest cisza. Ma ogół ciszę mam przez 98% czasu gdy radio mam włączone. Moje podejrzenia padają albo na zepsuty głośnik albo na uszkodzoną gruszkę. Wiem, że radio posiada gniazdo głośnika zewnętrznego, ale takowego nie posiadam na wyposażeniu. Czy mogę podpiąć zwykłe słuchawki i nic się nie stanie wtedy będę wiedział czy na zewnętrznym działa prawidłowo. Nawet gdy głośnik się nie odzywa a ja nadaję to inni słyszą mnie poprawie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu gdyż szkoda mi bardzo tego radia bo nie jest ono jakieś biedronkowe za 100 coś zł


mk4 by bamber137
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=469358" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President tommy III cisza w głośniku

Post autor: k0nr4d » czw paź 09, 2014 19:40

Podepnij śmiało słuchawki i sprawdź.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bamber137
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: wt mar 01, 2011 23:02
Lokalizacja: Fotel kierowcy

Re: President tommy III cisza w głośniku

Post autor: bamber137 » pt paź 10, 2014 16:54

k0nr4d pisze:Podepnij śmiało słuchawki i sprawdź.

Sprawa wygląda tam, że po podpięciu słuchawek w gniazdo zewnętrznego głośnika słyszę w jednej słuchawce.Troszeczkę czytałem w sieci na temat takich problemów i wnioskuję, że najprawdopodobniej mam uszkodzony głośnik wewnętrzny. Teraz nasuwa się pytanie odnośnie głośnika czy kupić zewnętrzny gdzie na aukcjach ceny zaczynają się od ok 50-60zł, a może dać radio gdzieś do naprawy i zrobić z wewnętrznym. Ile może kosztować taka naprawa??? Osobiście wolałbym naprawić wewnętrzny bo zewnętrzny gdzieś na tapicerce będzie wyglądał bardzo ordynarnie. Przecież to osobówka a nie ciężarówka do której pasują takie gadżety.


mk4 by bamber137
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=469358" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President tommy III cisza w głośniku

Post autor: k0nr4d » sob paź 11, 2014 14:41

Większy głośnik zewnętrzny poprawi odsłuch, kupi się taki już za 30 zł. Gdybyś podał mi wymiary głośnika i zdjęcie, to mógłbym Ci taki załatwić w dobrej cenie. To, że słyszysz w jednej słuchawce to normalne, wyjście na głośnik jest monofoniczne.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości