RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » wt wrz 16, 2014 01:31

Witam

Mam pytanie co potrzeba do podłączenia Rns 510 w golfie iv ?na pewno jakiś emulator can z 1.6 na 2.0 ?

Co zrobić żeby na fisie wyświetlały się nazwy stacji radiowych i inne informacje ?

Na pewno się jakoś da znalazłem taki filmik w sieci : " onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem tylko czy mogę go tutaj umieszczać jak nie to przepraszam.

FIS+ mnie nie interesuje chyba że ma coś z tym wspólnego. Jak facet rozwiązał że śmiga po fisie z kierownicy ? Przecież w golfie iv nie da się przełączać chyba opcji spalania po can ?

Interesuje mnie komunikacja między rns 510 a zegarami zak to mogło zostać rozwiązane ? Can 1.6 z 2.0 nie jest kompaktybilny, a wszystkie adaptery can 1.6 do 2.0 co sprzedają w sieci to napisane że tylko konwertują prędkość, bieg wsteczny, informacje o zapłonie ale nie informacje do fisa czyli strzałki nawigacji informacje o stacji itp...

Do testów kupiłem

RNS 510 prostokądną z T5 nr (7E0 035 686)
Can Gateway nr: 1K0 907 530 AA ( żeby mieć możliwość kodowania itp...)
do tego Moduł kolumny kierownicy od golfa VI (1k0 953 549 CF) i odpowiednią kierownicę z golfa vi 12 przyciskową

Na razie testy na stole, do kodowania itp mam VCDS 10.6.4

Po podłączeniu na stole i zrobieniu kodowania w rns510 i w sterowniku kierownicy Multifunkcja nadal nie chodzi, próbowałem wszystkich sposobów kodowania ale to nic nie daje i nie wiem w czym może tkwić problem ?
W rns w bloku pomiarowym 93 pokazuje normalnie po wciśnięciu na kierownicy przycisków wartości każdy przycisk inna wartość czyli połączenie z rns jest

Dla testu pożyczyłem MFD2 i po podpięciu na stole multifunkcja normalnie działa czyli głośniej, ciszej i zmiana ścieżek w dół i górę
To dla czego nie chce na rns510 ? Może mieć wpływ że rns nie widzi włączonego zapłonu ? ale mfd też nie widzi i multifunkcja działa ?
Macie jakieś pomysły wersja oprogramowania w rns to SW 5269
,



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » śr wrz 17, 2014 12:30

Zadzwoń do firmy suwtec.de, dogadasz się po polsku, oni jako jedyni w europie sprzedają emulator, coś koło 200 euro. Podłączysz i będzie działała nawigacja tak jak na filmie.

o tu jest na sprzedaż : http://www.kunset.de/Fahrzeug-Herstelle ... t-3BG.html


Sprzedam nową półkę nad radio

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » śr wrz 17, 2014 16:27

Zobaczymy zamówiłem w polsce dziś z rana ten adapter:

http://car-tronic.pl/interfejs-can-bus- ... p7643.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprzedawca twierdzi że będzie chodził bez problemu z golfem bo zamawiają pod konkretne auto.

Jak przyjdzie to będę testował i napiszę co i jak, najwyżej się zamówi z niemiec

Orientujecie się może czy w golfie iv 2003 r idzie informacja w can o wpięciu biegu wstecznego ?



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » śr wrz 17, 2014 19:05

Tu masz ten sam taniej http://allegro.pl/emulator-can-bus-z-ca ... 04832.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Sprzedam nową półkę nad radio

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » śr wrz 17, 2014 20:17

Tam też dzwoniłem i twierdzą że tylko konwertuje z can 1.6 na 2.0 nie odwrotnie to znaczy że konwertuje : sygnał zapłonu pdświetlenia , biegu wstecznego itp..

natomiast nie będzie informacji na fis multifunkcji ani nic z tych rzeczy

natomiast proponowali mi bardzo silnie: http://allegro.pl/adapter-can-rns510-co ... 28842.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nie wiadomo może tylko zdjęcia na akcjach poglądowe tylko mają oby nie było to samo ,bo się może okazać że fis nie działa, ale chociaż naklejki są inne :grin:

W każdym razie jak dzwoniłem do car-tronic to mówili że to nie jest firmy caraudio-systems tylko jakiś włoski nazwy już nie pamiętam.

Jak coś to pewnie zawszę mogę odesłać i ten z Niemiec się zamówi, będzie pewność że działa chociaż bo tam mają opis że do golfa IV pasuje i jest kompaktybilny

Ale to chodzi tylko pewnie o sprawnść działania bo prtokoły can 1.6 są takie same co w t4 i touaregu

Koledze zakładałem RNS-2 wyjęte z t5 z 2006r z can 1.6 do passata b5 fl , pociągnąłem tylko can z zegarów do radia i wszystko chodzi bez żadnego adaptera,czyli podświetlenia, uruchamianie radia po zapłonie nawet strzałki pokazuje na całym fisie i stacje radiowe wyświetla

Także jak ktoś nie oszukuje w opisach że jest obsługa fis to musi działać w wszystkich vw z can 1.6



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » śr wrz 17, 2014 20:35

Te emulatory 1,6-2,0 z Caraudiosystems to to samo urządzenie, dwie odmienne ceny. Natomiast ten z linka co podałeś ostatnio to takie samo urządzenie, które ja proponowałem wcześniej, teraz jest inna obudowa.


Sprzedam nową półkę nad radio

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » śr wrz 17, 2014 21:31

To teraz ciekawe kto ma rację ? , i czy ten co zamówiłem obsługuje komunikaty fis


A co powiesz o tym ?

http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/Adapter- ... na-2.0/170" onclick="window.open(this.href);return false;

Też dzwoniłem i się pytałem i mówili że w niektórych działa a w niektórych nie i trzeba sprawdzić i w razie czego odesłać.

Więc zamówiłem ten za 540zł bo zapewniali że będzie chodził ale to się okaże w praniu.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » czw wrz 18, 2014 08:37

VNS sobie odpuść, jeżeli ten, który zamówiłeś nie będzie obsługiwał FIS-a, to pozostaje zakup tego najdroższego. Jakie masz złącze ISO czy Quadlock ?


Sprzedam nową półkę nad radio

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » czw wrz 18, 2014 10:24

Na razie moje złącze jest gdzieś tutaj:
Obrazek

A reszta jest tutaj:
Obrazek

Obrazek

Przepraszam za bałagan ale trwają porządki chwilowo właśnie :grin:
Nie mam nawet czasu dokończyć składania silnika do niego



A tak na poważnie to na razie graty zbieram do auta i sprzęt testuje na stole złącze oczywiście będzie Quadlock z can -em z zegarów.
A całość będzie siedziała w Golfie MK2 ale to już w swoim czasie, w odpowiednim dziale postaram się krok po kroku pokazać i opisać co z tego wyszło.

A na razie wszystko wygląda jak na foto.

Tak więc trzymajmy się tematu. :chytry:

Emulator ma zostać wysłany w czwartek ale nie dopytałem czy dziś czy za tydzień.
Będę pisał co i jak już go dostane.



Awatar użytkownika
DIAVLO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 09, 2005 15:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: DIAVLO » wt wrz 30, 2014 22:27

CXS-MFD3 z Caraudio-Systems to konwerter CAN-bus z 1.6 na 2.0 z funkcją TV-Free.
Na FISie wyświetla się wszystko poza strzałkami navi. Działa również multifunkcja fabrycznej kierownicy.
Sprzedawcy Car-Tronic nie wiedzą do końca co sprzedają, te interfejsy nie są pod konkretne auto :rotfl: .
Dystrybutorem Caraudio-Systems w Polsce jest SigmakS.
Mam za sobą kilka przerobionych Touaregów i T5 :banghead: :rozpacz: :okej: . W razie problemów mogę pomóc :chytry:



orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » pn kwie 27, 2015 01:12

Ten konwerter z car-tronic nie działał tak jak potrzeba więc go odesłałem, i nie miałem czasu zbytnio się na razie zagłębiać w to.
Ale znalazłem taki emulator : http://www.sklep.martos.com.pl/adapter- ... p-148.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o nim sądzicie ? Powinien być chyba ok?

Jak zrobić takie coś ?

" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy są do tego jakieś dodatkowe emulatory ?

Bo mam moduł na stole 5k0919475e + 8 czujników + 2 głośniczki i moduł ops sieje błędami że brak komunikacji z abs , przekładnią kierowniczą, bordnetz,
itp..

a wiadomo że jak ma błędy to nie załączy systemu. Bo próbuje ops włączyć włącznikiem ale tylko daje długi sygnał tak gdzieś 4 sekundy i cisza informuje że niesprawność.

Coś czuję że moduł od ops musi być specjalnie przygotowany żeby działał po za autem lub w aucie do tego nie przeznaczonym.

Bo facet ma teoretycznie moduł 3c8919475c :

" onclick="window.open(this.href);return false;

przewinąć do 2.27

a na drugim zdjęciu podczas montażu minuta 2.46 ma już moduł 1z0919475e czyli od skody

bardzo mało ich jest na allegro może ten by chodził ?



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » pn kwie 27, 2015 07:30

Musisz mieć emulator sygnału analogowego na CAN do modułów PDC.


Sprzedam nową półkę nad radio

orneciak123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:28
Lokalizacja: Orneta

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: orneciak123 » pn kwie 27, 2015 08:10

Ok
A gdzie takie coś kupić ? Bo mi nie chodzi o załączenie pdc bo pdc można załączyć przyciskiem tylko o te błędy innych modułów które powinny być w aucie a ich nie ma.



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

RNS 510 w golfie IV PYTANIE

Post autor: mich77bor » pn kwie 27, 2015 08:44

Wysłałem Ci wiadomość, pisz i pytaj.


Sprzedam nową półkę nad radio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości