montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: malinex2 » ndz sie 10, 2014 18:47

witajcie . tak jak w temacie . pacjent to golf 5 1.9 tdi 105 ps 2005/2006 rok . chcialbym wymienic moje standardowe radio ktore nie obsluguje mp3 na takie z navigacja nawet w najprostrzej wersji. do tego chcialbym zakupic jakis jakis emulator zmieniarki zeby wrzucic swoje utwory. czy musze kupic tylko radio czy cos jeszcze ? potrzebuje fachowej porady lub warsztatu ktory mi to wykona . chce miec wszystko na tip top . kupie wszystko co trzeba .


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: Kamel » ndz sie 10, 2014 21:29

malinex2 a jaki masz Gateway?
Jeśli masz Gateway K lub niżej to nowsze navi będą Ci "zjadać" aku (wyjątek RNS510 w starszej wersji np. B).
Jednak RNS510 w nowszej wersji posiada już fajniejszy wyświetlacz - ledowy (z wierzchu rozpoznać można po ikonce na przycisku w prawym górnym rogu - głośniczek - starsza, gwiazdka - ledowa).

Jeśli chcesz mieć jakąś zwykłą, tańszą navi i nie zależy Ci na dotykowym ekranie to np. RNS300, MFD (zdaje się, że RNS500) lub nowsza seria, tj. RNS310, RNS510.

Jeśli natomiast chodzi o montaż to - jak wyżej - może nastąpić potrzeba wymiany Gatewaya no i musiałbyś dorzucić antenę do GPS. Może też wystąpić potrzeba zastosowania przejściówki dla wtyczek antenowych radia (zamiast przejściówki można zmienić plastikowe obudowy lub całkiem je zdjąć) - nowsza seria ma wtyczkę podwójną, starsza seria ma dwie wtyczki pojedyncze.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: malinex2 » pn sie 18, 2014 20:43

piatke mam od niedawna . nie znam sie na tematyce elektroniki wiec wolal bym to oddac komus obeznanemu. co proponuujesz ? zalezy,mi tylko na tym zeby dzialala nawigacja i oczywiscie posiadala kolorowy wyswietlacz :) antena od gps to tez bralem pod uwage . gateway nie mam pojecia jaki posiadam . chcialbym to komus zlecic zeby mi to ktos poskladal. moge zamowic wszystko co potrzeba bez problemu


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: koczyk » wt wrz 09, 2014 20:37

U mnie dostaniesz RNS 315 nowe taniej niż na allegro z najnowszym softem,mapą polskie menu wraz z lektorem, montaż też Ci wykonam. Jakbyś miał pytania dzwoń 731-062-062 lub http://www.autoopcja.pl" onclick="window.open(this.href);return false; pozdro !



Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: malinex2 » ndz paź 26, 2014 13:37

Kupilem sobie nowa nawigacje Tom Toma , wiec pozostane juz przy niej . Co do radia ... czy model rcd 310 bedzie do mnie pasowal plug and play ? czy nie bedzie rozladowywal mi aku ? jakie sa opinie o tym radiu ? da rade podlaczyc zmieniarke badz emulator zmieniarki ? takie radio naprawde by mi juz wystarczylo i nie bede z tym kombinowal . Dodatkowe pytanie ... czy rcd310 obsluguje kierownice multifunkcyjna ? planuje zakladac i taki gadzet wiec bylo by fajnie zeby tak bylo . Prosze o szybka odpowiedz gdyz moge takie radio nabyc z kodem w dobrej kasie i nie wiem czy bedzie u mnie to gralo bez problemu


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: Kamel » ndz paź 26, 2014 19:30

malinex2 do RCD310 również musisz mieć nowszego Gatewaya - od L wzwyż..
Co do zmieniarki/ emulatora to RCD310 z niebiesko-czerwonym podświetleniem (statszy typ) mają wyjście zmieniarki, natomiast mowszy typ z niebiesko-białym podświetleniem już go nie mają.
Multifunkcyjna kierownica obsługuje wszystkie fabryczne radioodtwarzacze.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

montaż navi zamiast seryjnego radia golf5 TDI

Post autor: malinex2 » pn paź 27, 2014 23:07

A czy są jakies wymogi co do tej multifunkcyjnej kierownicy ? tzn czy sterownik kierownicy pozostaje bez zmian ,a ja tylko zmieniam sama kierownice i wlaczam ja VCDS-em ? czyli wychodzi na to, ze Gateway tak czy siak bylby do wywalenia . Teraz zastanawiam sie nad radiem 1 albo 2 dinowym ,zamiast orginalnego ... Juz nie wiem co robic . Jak jest z wymiana na takie wlasnie radio ? wiem , ze wtedy ramke musze kupic i przejsciowki ... czy takie radio bedzie obslugiwalo multifunkcje ? czy sa jakies problemy z przekladka z ori radia na inne ? czy konieczna jest wymiana gatewaya w takim przypadku ?


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości