Zablokowane radio discover pro

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

gabiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 07, 2014 11:19

Zablokowane radio discover pro

Post autor: gabiatko » śr sie 06, 2014 22:49

Czy ktoś ma pomysł gdzie i jak to odblokować czy jak, radio kupiłem na allegro jako z auta potestowego niby działa ale jest zablokowane . Help



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Zablokowane radio discover pro

Post autor: mich77bor » wt sie 12, 2014 08:29

Component protection. Niestety nawigacja do kasacji, może za kilka lat będzie jakiś wyciek z Harmana, to może wtedy da radę. gabiatko pisałem wcześniej, że tylko zakup w ASO, nie posłuchałeś i kupiłeś najdroższy złom na Allegro.


Sprzedam nową półkę nad radio

gabiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 07, 2014 11:19

Re: Zablokowane radio discover pro

Post autor: gabiatko » śr sie 20, 2014 23:16

Jednak się złom odblokował w serwisie Vw za 120 zł
Więc ktoś tu jest mało profesjonalny pisząc takie bzdury



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Zablokowane radio discover pro

Post autor: mich77bor » czw sie 21, 2014 12:46

Podaj adres tego serwisu, w europie jest kilka setek chętnych na usunięcie ochrony komponentów. Kilku handlarzy ma na sprzedaż tony nawigacji. Myślę że serwis zarobi szybko kilkaset tysięcy zł, skoro potrafią jedyni na świecie uruchomić Discovery.

Uprzedzając Twoje kolejne pytania, poczytaj sobie to :
http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=265764.20" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kufatec.de/shop/de/volkswage ... scover-pro" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=70&t=551572" onclick="window.open(this.href);return false;


Sprzedam nową półkę nad radio

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zablokowane radio discover pro

Post autor: jhosef » czw sie 21, 2014 15:05

VW odblokuje ochronę komponentów, chyba że:
a) pochodzi z auta oznaczonego jako skasowane
b) pochodzi z nielegalnych źródeł i zostało oznaczone jako utracone.

W drugim przypadku wzywają odpowiednie służby.



Cyrus_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 01, 2014 01:22

Zablokowane radio discover pro

Post autor: Cyrus_ » pt sty 09, 2015 12:36

Discovery pro można odblokować , ale żaden z serwisów się tego nie podejmuje. Sam padłem ofiarą ASO , gdzie powiedziano mi ,że się nie da bo jest zakaz odgórny od VW ( naciąganie ludzi ,żeby kupili w ASO) . Wqrwi@#@ wyszedłem z ASO i zacząłem szukać wiedzy. Napisałem do VW Niemcy- co się okazuje , można zdjąć component protection , jeżeli sprzęt jest legalny nie kradziony !! podkreślam - nie kradziony !! Idącc dalej tym tropem stałem się nieautoryzowanym serwisem VW . Długa i mozolna droga - zaświadczenia o prowadzeniu działalności , sprzęt - zaświadczenia o niekaralności w celu uzyskania dostępu do GEKO.. W końcu się udało po 5 miesiącach otrzymałem token. Za pomocą którego można zdejmować "component protection" , kodować nowe sterowniki adaptować itp ... Da się ? DA , ale trzeba mieć dużo samozaparcia bo droga jest wyboista . Dalej trzeba uważać na kradzione sterowniki , w razie próby kodowania takiego wynalazku interpol puka w ciagu 7 dni :) jak nie wcześniej ..

Pozdrawiam wszystkich dłubaczy .



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Zablokowane radio discover pro

Post autor: mich77bor » wt sty 13, 2015 08:38

A co z mapą ?


Sprzedam nową półkę nad radio

Cyrus_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 01, 2014 01:22

Zablokowane radio discover pro

Post autor: Cyrus_ » wt sty 13, 2015 21:20

Mapa ze strony oficjalnej , aktualizacja na 5 lat za free , jeśli nie działa to serwis i kupuje się kartę z mapą (wraz z licencją)



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Zablokowane radio discover pro

Post autor: mich77bor » śr sty 14, 2015 06:58

Usunięcie ochrony komponentów nie odblokuje mapy. Jest ona przypisana do samochodu w fabryce. Na wschodzie wyłączają ochronę komponentów we wszystkich nawigacjach, ale mapa działa tylko do momentu podłączenia samochodu on line.


Sprzedam nową półkę nad radio

Cyrus_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 01, 2014 01:22

Zablokowane radio discover pro

Post autor: Cyrus_ » ndz sty 18, 2015 22:15

Mapę aktywuje się online przez odisa.



krzysztof.gastro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 03, 2016 18:18

Zablokowane radio discover pro

Post autor: krzysztof.gastro » czw mar 03, 2016 18:40

Cześć .

Widzę że obcykany jesteś w discovery pro ja chcę do swojej octavii podłączyć columbusa. Czy dobrze rozumiem że jak już wywalczyłeś możliwość bycia nieautoryzowanym to zajmujesz się montażem ew. pomocą przy uruchomieniu tej navi ?

Pozdr
Krzysiek



Awatar użytkownika
juri-gtd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 23:46
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Zablokowane radio discover pro

Post autor: juri-gtd » wt kwie 26, 2016 23:55

ochrone zrobisz w każdym serwisie vw ale mapy ju nie odblokujesz w żadnym Aso nic ci nie da nawet jak kupisz nowa i bedziesz chcial ja wgrac i tak lipa, mapa jest w radiu ale jest zablokowana jest przypisana pod numer vin (jest gość na śląsku co odblokowuje mape za 300Euro) i póki co nikt poza nim tego nie robi.....


Volkswagen... i chce sie zyc!!! steffan 9,10x14, koni, bixenon, czego wiecej chciec ....sprzedam jettke :(:(:(

Awatar użytkownika
juri-gtd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 23:46
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Zablokowane radio discover pro

Post autor: juri-gtd » wt kwie 26, 2016 23:57

[quote="krzysztof.gastro"]Cześć .

Widzę że obcykany jesteś w discovery pro ja chcę do swojej octavii podłączyć columbusa. Czy dobrze rozumiem że jak już wywalczyłeś możliwość bycia nieautoryzowanym to zajmujesz się montażem ew. pomocą przy uruchomieniu tej navi ?

Pozdr
Krzysiek[/quote]


założyłem w swojej OIII columbusa mib, po zdjeciu ochrony działa wszystko oprócz navi , czekam aż zrobi ktoś to taniej niż 300euro , montaż jest
bezproblemowy



http://www.nawigacjakrakow.pl/polskie-m ... ublin.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tutaj ktoś przygotowuje do montażu w innym aucie za 1200pln


Volkswagen... i chce sie zyc!!! steffan 9,10x14, koni, bixenon, czego wiecej chciec ....sprzedam jettke :(:(:(

Milord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 30, 2012 09:25
Lokalizacja: Niepolomice

Zablokowane radio discover pro

Post autor: Milord » czw gru 22, 2016 16:11

Czy komuś udało się uruchomić Columbusa/Discovery?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości