Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

speedblues
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 30, 2014 08:38

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: speedblues » pn lip 21, 2014 21:48

Witam

Poniżej przesyłam moją propozycję montażu CB radia w nowym Golfie 7 (wersja 5d). Posta umieszczam dla tych którzy się głowią gdzie i jak umieścić cb w tym modelu auta.

Zastosowany sprzęt:
- CB to Stabo xm 3001e (Wymiary zewnętrzne: 200x116x36)
- antena Sirio Omega 27 podstawa magnetyczna 12 cm
- rozgałęziacz gniazda zapalniczki gniazdo x 3
- przeźroczysta naklejka pod magnes 14 cm
- dwustronna taśma rzepowa

CB radio Stabo idealnie pasuje ze swoimi wymiarami do zamocowania w podłokietniku, nie straszy i nie rzuca się w oczy. Podłokietnik po montażu cb pozostaje w prawie tej samej pozycji jak był bez radia, a montaż cb nie zakłóca komfortu jego używania.
Obrazek
Obrazek

Plusem jak dla mnie jest to że w podłokietniku można ukryć wszystkie ładowarki i kable np. od GPS gdy jest nieużywany. Idealnie nadaje się tutaj rozgałęziacz. Wszystko jest poukładane nie plącze się i można w dowolniej chwili wyciągnąć kabel do zasilania GPS.
ObrazekObrazek

Samo radio przymocowane jest bezinwazyjnie za pomocą dwustronnej taśmy rzepowej. Plusem takiego zastosowania jest szybkość demontażu, ponadto wszystko trzyma się bardzo mocno.
ObrazekObrazek
Następnie kable przeprowadziłem przez tunel centralny i pod fotelem tylnym - trzeba go lekko unieść i odkleić rzep na rogu. Kabel nie trzeba chować głęboko.
ObrazekObrazek

Potem trzeba odchylić fotel i ułożyć kable jak na zdjęciu, a w bagażniku zostawić lekki luz.
ObrazekObrazek>

Potem kabel puszczamy pod siłownik, po pewnym czasie ułoży się pod wpływem nacisku klapy. Ważne by kabel szedł pod siłownikiem a nie nad.
Obrazek

U góry klapy wypuszczamy kabel tak jak na zdjęciu.
Obrazek

Kabel spokojnie przechodzi między klapą bagażnika a dachem.
ObrazekObrazek

Mam nadzieję, że poradnik się przyda i co niektórym pomoże w montażu.

Pozdrawiam i szerokości
Speedblues



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: tdu1705 » sob lip 26, 2014 12:00

Kolego wywal tą podstawkę na dachu pod anteną, ponieważ tracisz na tym parametry i nie chronisz lakieru tylko będzie jeszcze gorzej jak wejdzie pod to woda to będą się robić bąble na lakierze i od słońca też się zrobią i nie mów że nie dostanie się tam woda bo nie takie rzeczy już widziałem.

Nie wiem jak to wygląda z gwarancją u Ciebie ale lepiej by było (tak mi się zdaje) przykręcić radio niż mieć na rzepy a na noc tylko mikrofon wyciągać żeby nie było tego widać i może podłączyć na stałe do zasilania a nie przez rozgałęźnik, choć powtórzę nie wiem jak to wygląda w razie czego z gwarancją.



speedblues
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 30, 2014 08:38

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: speedblues » ndz lip 27, 2014 13:01

Jeśli chodzi o tą naklejkę to mam już ją na drugim aucie - rzecz jasna nie tą samą i nic się z nią nie działo, żadnych pęcherzy itp. Jak jeździłem na serwis a to był serwis Opla to nikt się tej naklejki na dachu nie czepiał, że mogę stracić gwarancję. Rzepy dałem dla tego, że po ich zastosowaniu podłokietnik dalej jest w tej samej linii jak był przed zastosowaniem CB. Ta blaszka do mocowania CB mocno by podniosła cały podłokietnik. Jeśli ktoś ma ukraść CB to i tak ukradnie moim zdaniem a czy to będzie na wkrętach czy na rzepach to wszystko jedno. Dla mnie jest to o tyle komfortowe, że szybko mogę zdemontować. Nad podłączeniem na stałe zastanawiam się dalej na razie wstrzymałem się z tym tylko dla tego, że nie ma tragedii jeśli chodzi o poziom generowanych szumów. Ale dziękuję za uwagi i pozdrawiam



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: tdu1705 » ndz lip 27, 2014 13:59

Jak nie masz problemu z naklejką to używaj jej :) choć sam jestem przeciwny takim naklejką i antenom na magnes :D
A co do gwarancji to wiem że niektóre serwisy czepiają się jak podłączysz się pod instalacje samochodową (co dla mnie jest głupotą) a nie przez zapalniczkę więc przed tym lepiej się dowiedz jak to u Ciebie wygląda żeby nie było nie miłych niespodzianek.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortlin

Post autor: daniel.wwe » pn lip 28, 2014 14:59

tdu1705 pisze:Kolego wywal tą podstawkę na dachu pod anteną, ponieważ tracisz na tym parametry i nie chronisz lakieru tylko będzie jeszcze gorzej jak wejdzie pod to woda to będą się robić bąble na lakierze i od słońca też się zrobią i nie mów że nie dostanie się tam woda bo nie takie rzeczy już widziałem.
Eeee tam gadanie.. ja mam taka naklejke, na jednym aucie od prawie 10-ciu lat, na drugim od ponad 4 i nic z lakierem sie nie dzieje i ogolnie jest ok. Zmieniam te naklejki co jakies 2 lata bo wiadomo niszcza sie, ale latwiej wymienic naklejke niz polerowac miejsce porysowane przez antene.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: tdu1705 » pn lip 28, 2014 17:14

Jak nic się nie dzieje to tylko pogratulować :) choć jak napisałem jestem przeciwny anteną na magnes



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: volf_66 » pn lis 03, 2014 13:04

czy jest jakaś na tyle mocna antena, którą można by mieć w bagażniku, a zasięg około 2 km,
zamontowałem radio identycznie jak kolega, bardzo dobry pomysł, gratuluje,
często mam antenę w bagażniku i mimo to słyszę innych kierowców,
stąd moje pytanie, przy takim rozwiązaniu kwestia odparzania lakieru na dachu by niestaniała



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: tdu1705 » pn lis 03, 2014 17:13

volf_66, to że słyszałeś innych to po prostu byli blisko i dobra propagacja była, ale dużo tracisz jak antene masz w środku auta. A odparzenia lakieru pozbędziesz się jak zrobisz antenę na dziurę



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortlin

Post autor: daniel.wwe » wt lis 04, 2014 09:44

volf_66 pochylenie anteny pogarsza odbior/nadawanie, a co dopiero schowanie jej w bagazniku.
tdu1705 pisze:odparzenia lakieru pozbędziesz się jak zrobisz antenę na dziurę
Albo naklejka pod magnes :bajer:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Re: Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortlin

Post autor: tdu1705 » wt lis 04, 2014 10:52

daniel.wwe pisze:Albo naklejka pod magnes :bajer:
ale to znowu tracisz parametry na antenie co też nie jest dobrym rozwiązaniem



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortlin

Post autor: daniel.wwe » wt lis 04, 2014 11:17

E tam ile tam stracisz na parametrach.. tyle osob ma i z kazdym dogadac sie mozna. Nawet jesli cos tam sie straci to i tak ja wole takie rozwiazanie jak robienie dziury w dachu. No ale kazdy robi jak uwaza :pub:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: tdu1705 » sob lis 08, 2014 09:57

Wiadomo kto jak woli ale jak dla mnie to lepiej zrobić dziurę, niż później żeby po ściągnięciu naklejki okazało się że są odparzenia na lakierze. Ale to jest moje zdanie :)



Awatar użytkownika
areczekWawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt mar 10, 2015 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortlin

Post autor: areczekWawa » ndz kwie 12, 2015 21:22

speedblues pisze:
CB radio Stabo idealnie pasuje ze swoimi wymiarami do zamocowania w podłokietniku, nie straszy i nie rzuca się w oczy. Podłokietnik po montażu cb pozostaje w prawie tej samej pozycji jak był bez radia, a montaż cb nie zakłóca komfortu jego używania.
speedblues piszesz, że podłokietnik jest w tej samej pozycji co bez radia ale zdjęcie pokazuje coś zupełnie innego. Mimo wszystko nie jest on w tej pozycji standardowej, czy się mylę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



speedblues
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 30, 2014 08:38

Montaż CB radia w VW Golf 7 1.4 122 km wersja comfortline

Post autor: speedblues » wt sie 25, 2015 13:17

Jego pozycja nie odbiega znacznie od pozycji standardowej, tak, że jest to w ogóle niewyczuwalne dla komfortu jazdy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości