President Missouri moc magnesu?

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
kuba491
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob cze 04, 2011 09:39
Lokalizacja: LTM

President Missouri moc magnesu?

Post autor: kuba491 » sob lip 06, 2013 08:02

Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada takową antenę? Mam zamiar wymienić mojego sunkera 116 właśnie na missouri. I tu mam problem bo jak wiadomo sunker ma prawie dwa razy większy magnes. Kolega ma taką na audi a6 na klapie bagażnika i przy 210km/h mu nie zwiało ale moim zdaniem dlatego że kokpit samochodu tłumił opór powietrza. Czy stawiając ją na dachy golfa IV nie będzie jej zwiewać przy tych 180-200km/h? Zdarzają się czasem takie osiągi a nie będę wtedy chować anteny przecież. Robił ktoś test przy ilu się trzymała w takim miejscu? I proszę nie pisać głupich komentarzy tylko odpowiedzieć na temat. Pzdr



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: marcinek84 » sob lip 06, 2013 09:51

Ja nie osiągam takich prędkości ale przy 130 na pewno trzyma, oraz bez problemu wjeżdżałem z nią do garażu gdzie na tej sprężynie składała się prawie na 90 stopni i nie odpadała. Niestety mam mieszane uczucia co do stosunku ceny do jakości bo musiałem wywalić 2 anteny Presidenta, kupiłem sirio ml-145 polecili mi taka w serwisie Presidenta.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kuba491
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob cze 04, 2011 09:39
Lokalizacja: LTM

President Missouri moc magnesu?

Post autor: kuba491 » sob lip 06, 2013 16:05

Jeśli mówisz że składa się prawie o 90* i nie spada to powinna trzymać przy takiej prędkości. Widzę w awatarze blachy LSW więc sam wiesz jak po tej nowej 17 się jeździ. A co do ceny to mam ją mieć za przysłowiową flache więc tylko kwestia trzymania magnesu. Do zobaczenia na S17



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: President Missouri moc magnesu?

Post autor: Jarek_NS » sob lip 06, 2013 20:29

marcinek84 pisze:Ja nie osiągam takich prędkości ale przy 130 na pewno trzyma, oraz bez problemu wjeżdżałem z nią do garażu gdzie na tej sprężynie składała się prawie na 90 stopni i nie odpadała. Niestety mam mieszane uczucia co do stosunku ceny do jakości bo musiałem wywalić 2 anteny Presidenta, kupiłem sirio ml-145 polecili mi taka w serwisie Presidenta.
Nagraj film i wrzuć na youtuba bo jakoś nie wieże, miałem tą antenę i to jeszcze w tej normalnej wersji za starych czasów, za żadne cuda się nie wygięła przy jak chciałem wjechać do garażu. A brakowało mi na wysokość może z 10-15 cm, wiec wychylić się miała o jakieś 30 stopni. Ale to tak na marginesie.

Jak kolega wyżej już napisał stosunek cena/parametry jest średni.

Antena ta jest obecnie dostępna w dwóch wersjach normalnej jako president missouri i missouri expotr, wersja export jest tańszym odpowiednikiem, jest wykonana ze zwykłego pręta stalowego a nie nierdzewnego i ma słabszy magnes. Miałem tą droższą i nie było problemów na autostradzie nawet przy 200km/h, pewnie na normalnej drodze jak będziesz leciał ze 150 i przjdzie ci minąć TIRa to może być rożnie.

I antena ma jeszcze jedna wielką wadę, strasznie przyciąga ludzi z lepkimi rękami, i często zmienia właściciela, tak pozbyłem się swojej.

Obecnie mam sirio MYTHOS 900 S z ori magnesem sirio 12 cm, osiągi są OK, i spokojnie trzyma się dachu przy 200km/h.

Jak masz brać wersję export to lepiej kup sobie sirio.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: marcinek84 » sob lip 06, 2013 21:22

Jarek_NS, jak będę mieć auto od lakiernika to nagram, bo nie mogę znaleźć filmu był na YouTube jak gość jeździł pod deską, Missouri odpadła tylko dla tego że zahaczyła tą gumką na końcu. Ja mam drewnianą futrynę i antenę ze starej serii.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: k0nr4d » sob lip 06, 2013 22:03

Jakbyście czytali instrukcje do anten magnesowych to byście wiedzieli, że producent podaje maksymalną prędkość 110 km/h dla takich anten. Powyżej mogą się dziać cuda. Do prędkości bliskich 2 złote to tylko duże magnesy Sirio, dla anten do metra magnes 125 mm, dla dłuższych 160 mm.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

President Missouri moc magnesu?

Post autor: nitrox89 » sob lip 06, 2013 22:24

ML-145 na chince 125mm 185km/h wytrzymała
AS-100 na chince 125mm 200km/h wytrzymała
Yosan (coś jak ta Missouri) na podstawie 90mm wytrzymał 200km/h.

To tak z mojego niewielkiego doświadczenia. Prędkości te były utrzymywane przez dłuższą chwile, także to nie tak że rozbujałem się i odrazu halt. No i wszystkie powyższe anteny wytrzymały wjazd do garażu (taki blaszak zwykły z drzwiami otwieranymi do góry) bez problemu.
Z obecną Sirio Turbo 5000 150km/h staram się nie przekraczać, bo dość sztywna jest. Ale udało mi się już z nią wjechać do garażu :helm: Naszczęście jest na przegubie to się ładnie złożyła :bigok:


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: k0nr4d » sob lip 06, 2013 22:37

Gratulacje, spróbuj minąć się przy takiej prędkości z ciężarówką, antena frunie i magnes wybija szybę Twoją lub kogoś, kto jedzie za Tobą. Do 120 km/h i wyżej tylko magnesy Sirio 145 PL lub DV albo Lemm BA 150, a i one 100% bezpieczeństwa nie zapewnią. Zapewni za to podstawa MFJ Goliath.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

President Missouri moc magnesu?

Post autor: Jarek_NS » sob lip 06, 2013 22:42

Jak podstawa to tylko sirio, lemma nie będzie miała roku jak wyjdzie rdza.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

President Missouri moc magnesu?

Post autor: Probe041 » sob lip 06, 2013 22:48

President Mississipi + największy magnes sirio wytrzymała 270km/h :satan:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: k0nr4d » sob lip 06, 2013 22:54

Jarek_NS pisze:lemma nie będzie miała roku jak wyjdzie rdza.
Pokazać Ci moją, która ma 3 lata? ;) Jak dbasz, tak masz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba491
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob cze 04, 2011 09:39
Lokalizacja: LTM

Re: President Missouri moc magnesu?

Post autor: kuba491 » ndz lip 07, 2013 11:24

Jarek_NS pisze:
Antena ta jest obecnie dostępna w dwóch wersjach normalnej jako president missouri i missouri expotr, wersja export jest tańszym odpowiednikiem, jest wykonana ze zwykłego pręta stalowego a nie nierdzewnego i ma słabszy magnes. Miałem tą droższą i nie było problemów na autostradzie nawet przy 200km/h, pewnie na normalnej drodze jak będziesz leciał ze 150 i przjdzie ci minąć TIRa to może być rożnie.

I antena ma jeszcze jedna wielką wadę, strasznie przyciąga ludzi z lepkimi rękami, i często zmienia właściciela, tak pozbyłem się swojej.
Nie wiem jaka to wersja ale za kilka dni ją zobaczę to napiszę tylko jak rozpoznać wizualnie która to wersja?

Obecnie mam sunkera 116 na magnesie 16cm to przy 200km/h przy mijaniu ciężarówek nie było problemu.

A co do "lepkich rąk" to mam doświadczenie. Zwineli mi pod domem dziewczyny. Sam mieszkam na wsi i samochód zawsze w garażu, na mieście w ruchliwych parkingach też nikt się nie przyczepi ale na noc już ściągam jak stoi pod jakimś blokiem itp.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

President Missouri moc magnesu?

Post autor: marcinek84 » ndz lip 07, 2013 11:29

Wersja export ma czarny bat oraz element w którym jest śruba do regulacji.
Jarek_NS pisze:wersja export jest tańszym odpowiednikiem, jest wykonana ze zwykłego pręta stalowego a nie nierdzewnego i ma słabszy magnes.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości