Nawigacja w tablecie

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: k0nr4d » pt cze 14, 2013 11:50

Najprościej kupić router mifi, ZTE MF60 lub Huawei 5331.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: jhosef » pn cze 17, 2013 11:00

k0nr4d pisze:Najprościej kupić router mifi, ZTE MF60
Kupiłem sobie do Nexusa 7 bez 3g. Bardzo polecam. Bateria trzyma całkiem długo jeśli się nie męczy urządzenia. Ale ogólnie używanie tabletu jako navi to średnie rozwiązanie. Prędzej jako przewodnik turystyczny lub dodatkowe źródło informacji.

Nawigacja google nie porywa, AM na andka też mnie jakoś nie zachwyciła.
korzystam czasem z aplikacji Targeo do określania atrakcji turystycznych itp.



Gośka25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 30, 2013 19:25

Nawigacja w tablecie

Post autor: Gośka25 » wt lip 30, 2013 19:56

Ja też z Targeo.



pawelqqq19877
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 23:48

Nawigacja w tablecie

Post autor: pawelqqq19877 » czw sie 29, 2013 12:28

Myslę nad zakupem nawigacji do samochodu, lecz teraz mam mętlik w glowie poniewaz mozna ja zastapic tabletem. Jedni mi mowia zeby nie brac tabletu jako nawi inni ze bede miał w jednym wiele funkcji. Jak myslicie jest sens kupic tablet pod nawi zeby mial wejscie na karte sim aby korzystac z internetu z Areo? Jakiego brac pod uwage tak do 550zl?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: jhosef » czw sie 29, 2013 12:46

Sens jest. Problem jest z doborem aplikacji.
Niestety ale co by nie gadać to jest problem.

Jest AutoMapa, która je jest dokładnie tą samą aplikacją do w zwykłych navi. Do tego licencjonowanie na zasadach abonamentu też jest nieco wątpliwe.
Do minusów należy zaliczyć wsparcie techniczne i totalną olewkę producenta AM. Np wyszedł andek 4.3 koło miesiąca temu. AM przestała przez to działać, wysypuje się zaraz po uruchomieniu. A aktualizacji ciągle nie ma...A abonament ucieka...

NaviExpert - model abonamentowy. Mamy onlinowe. Niestety nie byłem szczególnie zadowolony jak mnie prowadziła na zoptymalizowanej trasie. Kupa kręcenia i jazdy drogami 4 kategorii.

Nagi google to w ogóle strach używać miejscami. Jak jesteś na odludziu to może Cię przeciągnąć po gruntówkach - właściwie to nie navi a dodatek do map.

Na pewno dodatkowe funkcje tabletu się przydają. Ale głównie przy zwiedzaniu czy poszukiwaniu. Jak potrzebujesz czegoś co będzie Cię doprowadzać z punktu A do B to raczej zwykła navi.

Aero nie będziesz miał dostępu poza większymi miastami. Navi onlinowa więc odpada.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nawigacja w tablecie

Post autor: Jarek_NS » czw sie 29, 2013 13:16

jhosef pisze:st AutoMapa, która je jest dokładnie tą samą aplikacją do w zwykłych navi. Do tego licencjonowanie na zasadach abonamentu też jest nieco wątpliwe.
Do minusów należy zaliczyć wsparcie techniczne i totalną olewkę producenta AM. Np wyszedł andek 4.3 koło miesiąca temu. AM przestała przez to działać, wysypuje się zaraz po uruchomieniu. A aktualizacji ciągle nie ma...A abonament ucieka...
Ale akurat takiemu stanowi rzeczy winni są sami użytkownicy, może akurat ty masz legalną kopię i płacisz abonament, ale jak sami twórcy auto mapy kiedyś przyznali na Androidzie 80% AM to wersje pirackie. I to może tłumaczyć dlaczego tak niechętnie podchodzą do tematu Androida. Sam korzystam z AM na iOS i aplikacja inna niż na Wm ale niema żadnych problemów z aktualizacjami.

Na androida ja bym polecił Sygnic bo jest w rozsądnej cenie, a baza adresów też jest przyzwoita.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

szczyku

Re: Odp: Nawigacja w tablecie

Post autor: szczyku » czw sie 29, 2013 13:17

Nie zapominajcie o navigonie na andka, uzywam dosc dlugo i jeszcze mnie nie zawiodla, proponuje sprobowac - daje rade w PL, a na zachod rewelacja.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: jhosef » czw sie 29, 2013 13:25

Jarek_NS pisze: Ale akurat takiemu stanowi rzeczy winni są sami użytkownicy, może akurat ty masz legalną kopię i płacisz abonament, ale jak sami twórcy auto mapy kiedyś przyznali na Androidzie 80% AM to wersje pirackie. I to może tłumaczyć dlaczego tak niechętnie podchodzą do tematu Androida. Sam korzystam z AM na iOS i aplikacja inna niż na Wm ale niema żadnych problemów z aktualizacjami.
Co mnie to obchodzi, że maja problem z piratami. Ja miałem wykupiony abonament, zrobiłem na urlopie 3,5 kkm bez niej bo jej się nie działało z powodu "wielkiej" aktualizacji andka...
Jarek_NS pisze:Na androida ja bym polecił Sygnic bo jest w rozsądnej cenie, a baza adresów też jest przyzwoita.
250 zł za Europę z tego co pamiętam cenę jak się nad nią zastanawiałem. Teraz nie wiem bo na Play nie widzę cen.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nawigacja w tablecie

Post autor: Jarek_NS » czw sie 29, 2013 13:42

jhosef pisze:250 zł za Europę z tego co pamiętam cenę jak się nad nią zastanawiałem. Teraz nie wiem bo na Play nie widzę cen.
Ale licencja jest chyba na stałe.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: jhosef » czw sie 29, 2013 13:47

No niby tak. Ale mając Nokię mam całkiem zgrabną navi na cały świat w cenie telefonu.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: k0nr4d » czw sie 29, 2013 14:24

Licencję na stałe dostaje się tylko na program, mapy trzeba odnawiać, są licencje na 7, 30 i 365 dni.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

pawelqqq19877
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 23:48

Nawigacja w tablecie

Post autor: pawelqqq19877 » czw sie 29, 2013 17:18

Właśnie! Ja chce navi tylko na wakacje albo jakiś wypad. Nie jestem zawodowym kierowcą więc nie będę płacił za abonament itp, potrzebuję coś darmowego działającego na zasadzie nawigacji.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Nawigacja w tablecie

Post autor: k0nr4d » czw sie 29, 2013 17:41

Kup sobie jakąkolwiek nawigację na allegro pracującą na Win CE typu Lark, GoClever i wgraj sobie Automapę z mynavia.pl


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

pawelqqq19877
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 23:48

Nawigacja w tablecie

Post autor: pawelqqq19877 » czw sie 29, 2013 18:07

Myślałem nad zastąpieniem nawigacji samochodowej tabletem który będzie miał wejście na kartę sim, wi-fi, i gps z dobrze działającą nawigacją. Tylko nie wiem na co by zwrócić uwagę :/ Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje modeli i czy warto?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości