Gdzie zamontować CB w golfie 4

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: Jarek_NS » pn sty 14, 2013 19:37

Z tym rozbieraniem radia jest taki problem że czasem po ingerencji radio łapie zakłócenia. Co do montażu w konsoli to znajomy upchnoł tak radio w A4 B6 bez rozbierania, ale w MKIV nie wejdzie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: k0nr4d » pn sty 14, 2013 19:43

Jak się zrobi to starannie na porządnych kablach ekranowanych, to nic się nie dzieje. Znam człowieka, który plecy radia ma w bagażniku kombiaka, a panel w konsoli, wychodzi około 2,5 metra kabla - nie ma żadnych negatywnych skutków.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: truckman » pn sty 14, 2013 21:15

Jeszcze jedna rzecz, trzeba zadac sobie pytanie, jak czesto uzywamy cb :popcorn:

Ja w golfie mialem pod podlokietnikiem, ale teraz w audi malo trasy robie i normalnie klade pod podlokietnik na tunel i sobie lezy spokojnie, klade na takiej jakiejs gabeczce co by dekorow nie porysowac.


Obrazek

krzyysikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 19:01

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: krzyysikk » śr kwie 15, 2015 19:42

Witam,

Czy bezpiecznie będzie wkręcić uchwyt z radyjkiem koło otwarcia maski, tak na wysokości lewego kolana? I jak pociągnąć zasilanie z anteną. Z góry dzięki za podpowiedzi.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: GTomekASZ » śr kwie 15, 2015 20:39

Ja zamontowałem z lewej strony przy drzwiach pod kierownicą, a nad pedałami. Był tam kiedyś tel streujący webastem więc były i 2 otwory w zestawie z radiem była taka metalowa obejma do montazu. Radio wisi nad nogą ale nie przeszkadza w operowaniu pedałem sprzęgła gruszka zawsze leży w drzwiach pod ręką kable schowane pod plastikami na progach. Dla mnie bardzo poręczne i w niczym nie przeszkadza.



krzyysikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 19:01

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: krzyysikk » śr kwie 15, 2015 20:55

Aha, ja mam benzynę, mam nadzieję, że nic tam nie mam. A zasilanie masz bezpośrednio z aku ? Czytałem, że można puścić zasilanie pod podstawą aku albo przez bezpieczniki lub pod kierownicą.... Przewód antenowy masz w słupkach, nad oknami czy jak?



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: GTomekASZ » śr kwie 15, 2015 21:41

Zasilanie z zapalniczki. Przewód antenowy puszczony dołem. Antena na dachu z lewej strony( magnes przechodzi więc chowam, bo już jedną ścieli) przewód miedzy klapą a dachem do środka i później bokiem pod plastikami na progach.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e77 ... 0809c.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52e ... f2558.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/983 ... 84a27.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Trochę kurzu, ale sprzątanie będzie dopiero w sobotę;)



krzyysikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 19:01

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: krzyysikk » czw kwie 16, 2015 19:14

Ok, dzięki za fotki :grin:



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: tdu1705 » pn maja 18, 2015 20:17

GTomekASZ, a nie lepiej było by się podpiąć do 12V niż ciągnąć wtyk zapalniczkowy? Tylko zabierasz miejsce w zapalniczce i estetyczniej by to wyglądało, chociaż to moje zdanie. I widzę że od dłuższego czasu panuje moda na anteny magnesowe :/



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: GTomekASZ » wt maja 19, 2015 15:27

Może i lepiej,ale zdarza mi się przekładać radio do innego auta, a z zapalniczki i tak nie korzystam. Więc jedyny minus to estetyka.
Ale przemyślę i możliwe, że się zastosuje :bajer:



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: Jarek_NS » wt maja 19, 2015 16:55

To kup sobie złącze do kabla i w każdej chwili będziesz mógł wypiąć radio i podpiąć do innego auta.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

SP-FRA

Gdzie zamontować CB w golfie 4

Post autor: SP-FRA » pn wrz 14, 2015 20:54

President Johny II z ASC + antena Wilson

U mnie Cb :
1 jest podłączone pod zasilanie ori auta. Dzięki temu wyłączając silnik ale pozostawiając kluczyć w stacyjce CB nadaje i odbiera. Po zabraniu kluczyka radio milknie. Radio samochodowe można wł bez kluczyka w stacyjce , CB już nie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie zapominam wył CB. CB uruchamia się po załączenia prądów stacyjką.

2 przewód zasilający od radia do CB ma 1,5 m dzięki temu można zawsze umieścić CB w innym miejscu.

3 Końcówka "przedłużacza" jest zakończona wtykami jak i kabel zasilający przy CB ma podobne wtyki ( możliwość podł. i odłączania gdy tylko zajdzie potrzeba). Bardzo praktycznym jest założenie przemienne końcówek przez co nigdy nie podepniemy plusa do masy i na odwrót.

4 Radio CB było już w (jest małe w swych wymiarach :) więc można było eksperymentować) :
- schowku ale jest nie praktyczne, gdyż aktywnie z niego korzystam w trasie (w mieście mniej choć ma ASC) ;
- pod ori podłokietnikiem fajne ale na początku gdy nie miałem wyczutego ASC denerwowało;
- w półce nad radiem w specjalnej ramce - ideał gdybym miał starą wstęgę , Johny II jest tak mały że śmiesznie wyglądał;
- potem w drzwiach kierowcy, to bardzo wygodne miejsce i umożliwia kontrolę wzrokową wartości wyświetlanych na CB jednak kable plątają się lekko pod nogą 2x zahaczyłem wysiadając;
- Padło na montaż przy lewym kolanie. Bardzo wygodne miejsce. wskazania CB czytelne i pod ręką. Przy małym radiu nic nie zawadza, kolano jest daleko od radia. Jedyne nad czym dumam jeszcze to gdzie zaczepiać gruszkę oraz jak zamontować radio na stałe ( czy ori ramka - odstaje ok 1 cm czy dorobić płaszczyznę do kokpitu i do niej montować CB będzie przylegać do kokpitu idealnie).


wygląda to tak:
Obrazek

więcej na:
viewtopic.php?f=89&t=577677&p=6854878#p6854878" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości