Trzaski i szumy

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Bajdurek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 21:11
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bajdurek100 » ndz sie 17, 2008 09:07

Kolego ja też posiadam radio tti 880 i antenkę hastler Ic100 śmiga bez zarzutów.

[ Dodano: 17 Sie 2008 09:10 ]
A tak wogule to intek M110 nie ma wbudowanych filtrów zakłóceniowych tak jak w innych radiach.
Zresztą cena mówi wszystko(200zł razem z anteną)
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2008 09:11 przez Bajdurek100, łącznie zmieniany 1 raz.



czarnyI3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 27, 2008 21:05
Lokalizacja: katowice

Post autor: czarnyI3 » śr sie 27, 2008 21:17

witam wszystkich kupiłem inteka m-110 w tym miesiącu i mam takie same obiawy jak poprzednicy (tzn.szumy i trzaski ) i mam pytanie czy tego nie da się wyciszyć :crazy:



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » śr sie 27, 2008 22:45

tez mam pytanie dot szumów i trzaskow, u mnie trzaski są przy włączeniu spryskiwaczy i przy właczeniu postojówek, mam zainstalowane oświetlenie indiglo na nawiewie, a radio podlaczone pod kable z tylu zapalniczki. Radio tti TCB - 770 i antena chyba sirio. Jakim kondesatorem mozna to zniwelowac??czy pojemnosc ma jakies znaczenie?



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » ndz sie 31, 2008 19:41

No to u mnie trzaski pojawiają się czasami i do tej pory nie zwracałem na nie uwagi.
Radio President Harry II ASC i antena President 1,5m na magnesie chyba ML 145.
Ponieważ CB jeździ w trzech autach i prawie zawsze jest to służbowa astra III 1,9 CDTI, a wtajemniczeni pewnie wiedzą że te silniki sieją po antenie niemiłosiernie (cały czas słychać pracę silnika) to na trzaski mało zwracałem uwagę.
Ale wczoraj jechałem sobie swoim MK3 TDI i słyszę właśnie takie głośne trzaski w radiu. Początkowo myślałem że to zakłócenia od jakichś innych nadajników, odbiorników, ale nacisnąłem hamulec i co :bajer: ano błoga cisza.
Puściłem i znowu trzaski. Ale również zaciągnięcie lekkie ręcznego hamulca całkowicie te trzaski usuwa. Dodam że nie zawsze słychać w golfie takie cyrki a nawet powiem że prawie zawsze jest w radiu cisza, ale wczoraj mnie to trochę napięło. :grrr:
Co Wy na to? Co można z tym zrobić żeby się ich pozbyć? Przecież nie będę jeździł cały czas na ręcznym jak się trzaski pojawią. :bajer:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pn lis 24, 2008 13:56

Ja tez mam ten problem, radio TTI 770, antena Hustler IC100, niekiedy slychac silnik a dokladnie wysokie czestotliwosci podobne do dzwieku z turbiny.

Zasilanie poprowadzone z przewodu zasilajacego radio (przewod ten zasila tylko CB).

Samochod MK4 ASZ


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » sob lis 29, 2008 02:35

także miałem problemy z szumami i trzaskami na zestawie ONWA MK3 i antenie President OHIO na magnesie- zarówno w golfie- gdzie mam nowe kable, świece, palec i kopułkę i zasilanie prosto z baterii, jak i w passacie, gdzie układ zapłonowy to szrot- palec i kopułka stare, kable to sztywne już Janmory i w obydwu autach słyszałem silniki, wycieraczki, kierunkowskazy, przejeźdzające obok skuterki i inne takie, w passacie dodatkowo słyszałem pompę paliwa, pompę hamulcową(elektryczna) czy wzmacniacz od nagłośnienia
jako, że szlag mnie trafiał, poczytałem tu i ówdzie co jest najlepszym rozwiązaniem, poszedłem po bandzie i wstawiłem antenkę w obydwu autach w dziurkę, obydwa wozy dostały nowy kabel antenowy RG58(wreszcie z porządnym ekranem) i teraz niezależnie w którym aucie montuje radio i antenę mam spokój- jeśli są zakłucenia to są tak małe, że nie zwracają one szczególnie uwagi
tylko to wiercenie w dachu prawie nikomu się nie podoba...
a ja już bym chyba nie wrócił do magnesu, pewnym kompromisem są uchwyty- ale tylko porządnie zmasowane i z porządnym kablem


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

cezarycezary72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 02, 2007 19:27
Lokalizacja: Chodel
Kontakt:

Post autor: cezarycezary72 » pt sty 09, 2009 21:34

mam inteka 495 power radyjko fajne ale tez mi wyło,założyłem zwykły filtr przeciwzakłuceniowy od radia fm i podłączyłem zasilanie prosto od baterii i pomogło



Awatar użytkownika
PiCeK99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw sty 12, 2006 20:53
Lokalizacja: Lębork

Post autor: PiCeK99 » pt sty 30, 2009 12:37

Ja mam mały problem, mam radio Onwa mk3, do tej pory była antenka Hustler IC-100 i zbierała szumy np z włączonego radia, navi podłączonej do zapalniczki itp. Zmieniłem ostatnio antenkę na Presidenta Kentucky i zakłócenia zniknęły, ale jest jedno "ale" :grrr: Wsadziłem niedawno do siebie zenka no i teraz on powoduje mi straszne zakłócenia :crazy: Jest na to jakaś rada?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=338207]Mój mk3 TDI 1Z+[/url]

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » wt lut 03, 2009 18:46

w sumie to dzisiaj za uwarzyłem że jak psikam an szybę spryskiwaczem to mam zakłócenia na CB


Obrazek

Awatar użytkownika
pelikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw sie 03, 2006 11:09
Lokalizacja: Głogówek/Żędowice

Post autor: pelikan » pn lut 16, 2009 23:29

Opiszę jaki ja miałem problem.Mam radio Uniden 510 i antenę lemma 160 cm.Gryzło mi się to ze wzmacniaczem od subwoofera.Nie chciało mi się bawić w żadne filtry to postanowiłem zrobić wyłącznik wzmacniacza.I tak woofera nie używam cały czas tylko od święta to niema z niczym problemu a radyjko słyszę wyśmienicie bez żadnych zakłóceń.pozdro :partyman:


Obrazek
Passat B6
viewtopic.php?f=91&t=427389" onclick="window.open(this.href);return false;

cibel8.wp.pl6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 25, 2009 17:37
Lokalizacja: z Rychtala woj.wielkopolskie

Post autor: cibel8.wp.pl6 » wt mar 17, 2009 11:56

witam jestem nowy i mam problem z radiem cb gdy mówie to koledzy mówią że strasznie mi szumi radio co to może być



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » wt mar 17, 2009 16:08

może ci sie rozstroiła antena albo spalił ci sie filtr


Obrazek

pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » ndz kwie 05, 2009 19:09

Witam ja tez mam problem ze swoim radyjkiem Uniden 520 +SIRIO AS-100 było OK jeszcze jesienią a dziś nie to radyjko szumy trzaski tak jak by cos zakłócało a nawet światło wewnętrzne daje o sobie znac troche lepiej jest na zgaszonym silniku ale nie duzo czy to wina tego ze nie używane było przez kilka miesiecy .


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

Awatar użytkownika
n0th
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Trójmiasto / Mrągowo

Post autor: n0th » czw maja 28, 2009 23:04

Panowie, ostatnio dostałem od Wujka radio + antenę. Radio to Formel 1 + antena. Dzisiaj podłączyłem radio pojechałem na wylot z miasta i tak sobie stałem. Trzaski, szumy... ok, słychać, że coś ściąga. Odezwałem się do jednego mobila. Przez trzaski i szumy usłyszałem, że "słychać zaje***cie". Później również słyszałem komunikaty przez trzaski i szumy... Czy po oddaniu sprzętu do regulacji, będę miał pewność, że będzie ok? Ile może kosztować strojenie zestawu? :chytry: :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości