CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt lip 03, 2007 10:18

dolphin pisze:tylko zeby Kolega sie nie nabawil problemow z Unidenkiem, jak nie ma homologacji i jest zakaz sprzedazy tego radyjka ;)
Dokladnie sprzedawac nie mozna,ale na allegro jest do kupienia,poprostu radyjko jest na polske zadobre daltego nie sprzedaja :panna: Hehe a tak naprawde ma za duza koncowke mocy co jest niedozwolone w naszym kraju,max moze miec 4W :crazy:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
dolphin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 21, 2006 11:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: dolphin » wt lip 03, 2007 11:21

No wlasnie. Ale wiecie jak to jest z naszymi "miśkami". Potrafia "umilic" czlowiekowi zycie. Tez rozwazalem zakup tego radyjka, bo bardzo dobre jest ;) Ale jednak szala przewazyla na Alana 199-A i nie zaluje :)



Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt lip 03, 2007 11:59

dolphin pisze:No wlasnie. Ale wiecie jak to jest z naszymi "miśkami". Potrafia "umilic" czlowiekowi zycie. Tez rozwazalem zakup tego radyjka, bo bardzo dobre jest ;) Ale jednak szala przewazyla na Alana 199-A i nie zaluje :)
Ja mam to radyjko i policja sie nie martwie,mam gdzies tam homologacje jak kiedsy bylo sprzedawane i bede im na maksa wciskal ze jest oki,ale nigdy i tak nie mialem problemow jeli chodzi o to radio ze ise przyczepili:)Naprawde je bardzo polecam bo jesty swietne,ale midlandy tez sa dobre.


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » wt lip 03, 2007 12:28

kkkubek pisze:Hehe a tak naprawde ma za duza koncowke mocy co jest niedozwolone w naszym kraju,max moze miec 4W :crazy:
Z tego co wiem to nie dokońca o to chodzi ona ma 4W tylko, a to że nie ma homlogacji jest to działanie presidenta bo uniden zawsze był o 100zł tańszy niż ich Johnny II a radia prawie identyczne. Więc trzeba było wykosić konkurencję. Unideny są ściągane ze Stanów i dla tego na allegro są bez przerwy sprzedawane, tam poprostu nie ma takich kontroli jak w sklepach.


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt lip 03, 2007 12:36

eomer pisze:
kkkubek pisze:Hehe a tak naprawde ma za duza koncowke mocy co jest niedozwolone w naszym kraju,max moze miec 4W :crazy:
Z tego co wiem to nie dokońca o to chodzi ona ma 4W tylko, a to że nie ma homlogacji jest to działanie presidenta bo uniden zawsze był o 100zł tańszy niż ich Johnny II a radia prawie identyczne. Więc trzeba było wykosić konkurencję. Unideny są ściągane ze Stanów i dla tego na allegro są bez przerwy sprzedawane, tam poprostu nie ma takich kontroli jak w sklepach.
Moze tak uniden ma koncowke mocy 6W i jest sprzedawnay na rynku amerykanskim bo radio pod nazwa presiden tam nie moze bys w sprzedarzyczemu nie wiem,tak poza tym to jest to samo.


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » śr lip 04, 2007 12:56

Jest wkoncu zakaz uzywania czy zakaz sprzedawania? Bo ja mam paragon na swojego a kupilem go w normalnym sklepie.



Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » śr lip 04, 2007 13:18

zamioculcas pisze:Jest wkoncu zakaz uzywania czy zakaz sprzedawania? Bo ja mam paragon na swojego a kupilem go w normalnym sklepie.
Zakaz sprzedawania,tego radia ogolnie w sprzedarzy juz nie ma,ale uzywac mozna :hmm:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » śr lip 04, 2007 13:33

Radia te sprzedaję się z pod lady. Dla sklepów, które sprzedają Unideny grożą całkiem spore kary dlatego ja takich radyjek u siebie nie mam. Na razie za ich posiadanie prywatnie nic nie grozi :)


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » śr lip 04, 2007 14:20

eomer pisze:Radia te sprzedaję się z pod lady. Dla sklepów, które sprzedają Unideny grożą całkiem spore kary dlatego ja takich radyjek u siebie nie mam. Na razie za ich posiadanie prywatnie nic nie grozi :)
Dokladnie dobrze pisze kolega,ale uzywac spokojnie mozesz,a jest bardzo fajne :hmm:


NORD-VAG.PL

McFafik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:19
Lokalizacja: Kraków / Starchowice
Kontakt:

Post autor: McFafik » śr lip 04, 2007 15:44

a mi sie wydaje ze skoro radio nie ma homologacji i ma moc 6W to go nie mozna uzywac w zgodzie z przepisami
w polsce jest przeciez 4 Wat i potrzebna "zgodnosc" do kontroli przez policje


PEUGEOTA206 NIESTETY NIE DA SIę ZROBIC NA GERMAN STYLE :( wiec go sprzedam !!

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » śr lip 04, 2007 15:56

McFafik, "zgodność" można znaleźć na sieci i sobie wydrukować i mieć. :)


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vw lukki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 14:28
Lokalizacja: Stolica Polski-Łukta
Kontakt:

Post autor: vw lukki » śr lip 04, 2007 21:27

Witam. jak mozecie to dajcie jakis link do sklepu z Cb radiami


OLD SCHOOL is COOL
Moja JETTKA http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112429

Awatar użytkownika
GO KULA
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:51
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: GO KULA » śr lip 04, 2007 21:33

McFafik pisze:do kontroli przez policje
poto sie to montuje zeby uniknac kontroli


Sales must go on ;]

Awatar użytkownika
paulus1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 15:25
Lokalizacja: Mszczonów/W-wa
Kontakt:

Post autor: paulus1977 » śr lip 04, 2007 21:42

Nie wiem w ogóle skąd się wzięła kwestia 6W unidena?? Gdyby tak było to ani wcześniej ani potem nie posiadał by tej homologacji (przecież kiedyś tam PIR jakies pomiary musiała robić). Poza tym gdyby uniden miał faktycznie te 6W to przykrywałby większość innych radyjek mocą i generalnie słychać byłoby w eterze tylko "unideniarzy"... Więc chyba Panowie jakieś legendy przez kogoś wymyślone powielacie. Generalnie nie znam kogoś kto by tę sprawe umiał do końca wyjaśnić (choć troche mi wyjaśniła lektura strony cb-radio.pl).
Ja obstaje przy tym, iż zakaz sprzedaży Unidena u nas wyniknął wyłącznie poprzez działanie konkurencji (unideny 520 XL jeszcze w ub roku były "królami" allegro)... Jak jest obecnie ze sprzedażą- trudno jednoznacznie okreslić, na allegro można kupić bez problemu. Nie są to jakieś egzemplarze "spod lady" bo ostatnio sprawdzałem i jest tych ogłoszeń trochę (w tym zdarzały sie oferty z wystawionymi kilkudziesięcioma sztukami), więc raczej nie sprzedają tego prywatni użytkownicy. Z tą "psychozą" typu "każdy patrol policjii chce zabrać mi unidena" też bym nie przesadzał - kto mi odpowie - w jaki sposób Policja ma zweryfikowac- czy kupiłem radio przed wejściem w życie zakazu sprzedaży czy po? To jest podobna ściema jak krążąca w eterze pod koniec roku, rozprowadzana przez TIRowców głownie "wszystkim mobilom ponizej 3,5 tony, będą zabierane radia CB", pierwszy raz jak to usłyszałem to się jeszcze śmiałem, potem to już było żenujące po prostu... Czekałem na tego "złego glinę", który zatrzyma mnie i wyrwie unidena z uchwytow a potem pogrozi mi albo nawet przyleje z pałki.... Co więcej, byli tacy, którzy powoływali się na wysokie znajomości w policji i gotowi byli dać z siebie wszystko, aby tę legendę potwierdzić!
Więc jak widzicie - należy wyluzować trochę i nie dać się ogłupić.
Aha i czekajmy końca tego roku - zobaczymy czym tym razem będziemy straszeni przez "biednych i prześladowanych przez osobówki szoferów TIRa ze szwagrem w policji" :P

A tymczasem do usłyszenia w eterze
73


Jetta MkI 1.5 GLS '81

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości