CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » sob cze 30, 2007 00:44

McFafik pisze:ja mam antenke hustlera i powiem wam ze misciaga ok 20 km bez problemu - warunek .... jestem na górce :) tamten drogi tez (taki układ jest w krakowie jak wlatujesz od warszawy to slychac tyc na zakopiance i odwrotnie ) z zasiegeiem momentami mam ciut wiecej ...mam bardzo stare radio ma ok 15 lat ale gruszka jest z bateria AA czyli ze wzmocnieniem :)
ale od dzis jestem szczesliwym posiadaczem Jonego II :)
aostatnio widzialem takie male radyjko nazywa sie CObra 75 wx st
wszytko sie miesci w jednej gruszce .... podobno ok :)
i cena ok 300-400
Ta mala corba jest oki ale ma bardzo cichy glosnik i jest droga,to juz bardziej bym polecal takiego malego przenosnego midlanda ale nie pamietam numeru :chytry:


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
LISPLUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt cze 15, 2007 00:09
Lokalizacja: Biskupiec / Olsztyn Przebieg: 199.000km
Kontakt:

Post autor: LISPLUS » ndz lip 01, 2007 11:15

Tylko niekupuj COBRY i ALANA. Ja mam takie zdanie :)

Za przystępną cene polecam UNIDENA 520xl i do tego antenke hustler 100cm.

To jest identyczne radio jak PRESIDENT JOHNNY II ale duzo tańsze .


VW The Power of Dream :)

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » ndz lip 01, 2007 16:40

LISPLUS pisze:To jest identyczne radio jak PRESIDENT JOHNNY II ale duzo tańsze
Tak do końca to identyczne nie jest, jest prawie identyczne napewno tańsze i wciąż bez homologacji.


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » ndz lip 01, 2007 16:44

eomer pisze:wciąż bez homologacji.
a po co ci na dzien dzisiejszy homologacja ??? - od jakiegos czasu juz nie placi sie juz za pasmo (przy przegladach i kontrolach drogowych nie robia zadnych problemów)


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 01, 2007 19:58

aegiss pisze:
eomer pisze:wciąż bez homologacji.
a po co ci na dzien dzisiejszy homologacja ??? - od jakiegos czasu juz nie placi sie juz za pasmo (przy przegladach i kontrolach drogowych nie robia zadnych problemów)
To że pasmo jest darmowe i już nie trzeba mieć zezwolenia to jedno, a to że 520XL stracił homologacje (za sprawą Presidenta) to drugie.

Jak jakiś dociekliwy pies zobaczy że masz brak homologacji na radyjko to mandacik będziesz miał w 100%, ja zawsze woziłem ksero homologacji (defakto nieważnej) w portfelu. I opłaciła się moja nadgorliwość bo raz jak leciałem do Szczecina to przy samym wlocie mnie zatrzymali, i jak zobaczyli antenę na dachu to kontrola była wszystkiego co się rusza, każdy papier chcieli.

Krótko mówiąc używanie 520XL jest w świetle prawa zabronione, ale kogo to obchodzi, homologacje można sobie samemu ściągnąć z sieci i w razie czego od mandatu się wymigać :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 20:00 przez dzikgtc, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
dzikgtc

Dario152
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 29, 2007 23:12
Lokalizacja: Trzebiez

Post autor: Dario152 » ndz lip 01, 2007 20:23

Homologacji z sieci nie ściągniesz ,jedynie deklarację zgodności Jaka różnica? po odpowiedź zapraszam na www.cb-radio.pl. Jestem CB radiowcem od 11lat Pracuję równiez na CB na stacji bazowej. Ipowiem tak Jakie CB kupić zależy od tego do czego potrzebujem radia, jesli anty miśkowo nie trzeba zaraz drogich radii Presidenta,a co do oceny radia czy jest dobre czy złe ,czy kupować go czy nie ,to w 80% przypadków wypowiadają sie osoby którzy mają krótko radio CB .Aby powiedzieć coś o CB trzeba takie radio osobiście przetestować co najmniej 2 tygodnie żeby je ocenić.Co do anten to panuje zasada że im dłuzsza tym większe osiągi w łącznościach ,ale i mają swoje wady- ściągają więcej zakłoceń lokalnych jak i z samochodu. Nie można sie kierować zyskiem anteny czy parametrami napisanymi przez producenta (chwyty reklamowe).Hustler to w miare dobra antena ale i awaryjna. Kup UNIDENA 520 ,albo poszukaj kultowego Alana 28. Wiem co piszę mam doświadczenie z wieloma Radiami CB.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » ndz lip 01, 2007 21:38

Do samochodu potrzebne jest radio...proste.
W aucie nie ma czasu na dostrajanie się, bawienie bajerami itp
Co powinno mieć:
1. 40 kanałów z układem co 10KHz w systemie "0" i "5"
2. Mieć 4W w AM i FM
3. Mieć pokrętło blokady szumów (squelch)
4. Mieć pokrętło regulacji czułości odbiornika (RF gain)
5. Mieć wyjście na dodatkowy głośnik ( dodatkowy głośnik w samochodzie sie przydaje - kto spróbował ten wie)

I to w zasadzie wszystko co radio do auta mieć powino.
Co do 520 dziś się może nie czepiają ale jak znam życie zaczną sie czepiać, a mogą zabrać to radio choćby wg paragrafu że mogło być np użyte w przestępstwie, i tu nie chodzi o to że ktoś nadawał np w czasie akcji przestępczej, ale że było sprowadzone przez kogoś, sprzedane na teranie RP, bo nie jest dozwolony handel nim u nas.
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 21:41 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.


Nanosekunda
Odcinek czasu jaki upływa pomiędzy zapaleniem się zielonego światła a naciśnięciem klaksonu przez faceta za tobą.

Awatar użytkownika
paulus1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 15:25
Lokalizacja: Mszczonów/W-wa
Kontakt:

Post autor: paulus1977 » ndz lip 01, 2007 23:25

OK to i ja dorzucę trzy grosze...

Mam Unidena 520XL od maja 2006 (czasy kiedy był jeszcze "legalny") do tego magnesówkę Sirio ML-145 (półtorametrową), zestaw jest jak najbardziej godny polecenia (dla osób które nie szukają błyskotek z bajerami), w zasadzie można po krótkim czasie obsługiwać intuicyjnie bez patrzenia w kierunku radia.
Co do tej "nielegalności" to jest zasada "prawo nie działa wstecz", kupiłem radio z ówczesną deklaracją zgodności, którą wożę ze sobą i słabo mnie interesują przepychanki między producentami, które jak mniemam doprowadziły do obecnego stanu rzeczy (a bonusowe 200 PLNów zamiast wydawać na presidenta wolałem zainwestować w antenę).

Mam pewien problem z sianiem elektryki na radio (filtry tego nie eliminują - próbowałem), kwestia lezy po stronie auta, ale w sumie jest to tak nieznaczne zakłocenie ktore pojawia się tylko w pewnych momentach i nie zwracam juz na to uwagi...

Antena z mojego zestawu jest spoko (chyba jedna z fajniejszych magnesówek w tej kategorii cenowej- złej opinii nie słyszałem i nie czytałem), produkowana przez róznych producentów (nie wiem czyja licencja ale pewnie prezia),poza tym jest to bardzo dobra antena do zestrojenia zestawu, gdyż prawie takowego nie wymaga (sprawdzałem SWR u dwóch niezależnych kolesi).
Ale na Boga ludzie nie wstawiajcie tekstów typu "mam metrowego hustlera i osiągam 30 km zasięgu" bo mnie pusty śmiech ogarnia.. Z doświadczenia wiem , że realny zasięg takiego zestawu jak mój to max 15 km (w najlepszych jakie mi się udało zlapać warunkach - dodam że nie mieszkam na pustyni)

Co do funkcji radia - na pewno dobre jest połaczenie RF Gain i Squelcha, można po pewnym czasie mieć już "domyślne" ustawienia dla wybranych miejsc (np dla horroru eterowego w stolicy np.)

Podsumowując - mogę potwierdzić że po ponad roku użytkowania CB sprawdziło się w różnych sytuacjach, sporo aut jest wyposażonych w takowe urządzenia co ułatwia sprawne poruszanie się po kraju i wydaje mi sie że to najlepsza "nawigacja", antyradar i "telefon" do jazdy w kolumnie w jednym opakowaniu i za rozsądną cenę!!!


Jetta MkI 1.5 GLS '81

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 01, 2007 23:25

Dario152 pisze:Homologacji z sieci nie ściągniesz ,jedynie deklarację zgodności
Otóż to mój błąd, źle się wyraziłem pisząc słowo homologacja chodziło mi właśnie o ten kwitek deklaracji zgodności (który w wypadku kontroli jest wystarczający żeby obalić podejrzenia ws. legalności radia) A forum cbradio.pl to podstawa i zna je chyba każdy kto ma zamontowane radyjko, 73 :chytry:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
dolphin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 21, 2006 11:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: dolphin » pn lip 02, 2007 09:57

A ja polecę moj zestawik:
Alan 199-A i antenka President New Alaska.
Wszystko pięknie zestrojone. Ja dobrze slysze i mnie slychac dobrze. Wiec jak jest wszystko, to po co przeplacac ;) Za komplecik w Łodzi z zestrojeniem i magnesikiem 15cm zapłaciłem 425zł. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
czakuxD
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:55
Lokalizacja: Podlasie / BBI
Kontakt:

Post autor: czakuxD » pn lip 02, 2007 11:26

A bylo chyba takie CB jak Generał. Czy jakos tak, wiem ze jest dobre. :bigok:



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pn lip 02, 2007 23:35

Ja polecam Uniden 520XL i antene President Alaska z dużym magnesem.Za to dałem 500zł bo strojenie gratis.Zestaw w zupełności wystarcza.Bardzo dobrze zbiera antena.W trasie nawet do 20km przy dobrych warunkach.Jak dobrze wystrojona to i facet mi mówił że i 30km złapał :bigok:



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » pn lip 02, 2007 23:59

A ja mam proste radyjko, nie najnowsze ale nie narzekam, Alan 75plus i antenka lemm colt ok. 170cm i jestem dobrze słyszalny a i ja też dobrze słysze.
Narazie w zupełności wystarcza.
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2007 00:00 przez matti_vw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dolphin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 21, 2006 11:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: dolphin » wt lip 03, 2007 09:19

tylko zeby Kolega sie nie nabawil problemow z Unidenkiem, jak nie ma homologacji i jest zakaz sprzedazy tego radyjka ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości