CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

CB Radio

Post autor: Dani90 » czw mar 24, 2011 20:40

Chmarski, nie wiem, ale wiem że muszę wysłać na przegląd do tego speca co mi polecałeś i on powie co i jak, odrazu doda mu z wacika więcej :bajer:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

CB Radio

Post autor: k0nr4d » czw mar 24, 2011 21:37

Dani90 pisze:odrazu doda mu z wacika więcej
A to po co? :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

CB Radio

Post autor: stepniak.p » czw mar 24, 2011 23:19

jutro kumpel zawiezie mi radio do SINADu :bigok: :bigok: :grin: :grin:

powiedziałem tylko żeby poprawili mi ASC.... (koszt 30zł)

przy okazji tego jeszcze coś warto zrobić ? (RF`a raczej nie ma sensu poprawiać)


Przy regulacji ASC zawsze reguluje się tak samo czy ustawiają to np. pod klienta (np. że ktoś chce mniej szumów, a jeszcze inny żeby więcej słyszał) ? Na jakiej zasadzie to działa ?


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

CB Radio

Post autor: Dani90 » czw mar 24, 2011 23:50

k0nr4d pisze:A to po co?
nie wiem wszyscy tak robią to i ja;d myślę że będzie mnie dalej słychać, zobaczymy co on na to powie, tak ogólnie to chce żeby wymienił to co trzeba i sprawdził je.

Swój zestaw chce wystroić pod golfa :rotfl: tak jak kolega pod bmw :rotfl: dobre to było :D



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

CB Radio

Post autor: k0nr4d » pt mar 25, 2011 13:59

Wzrost mocy o 1W nie da Ci żadnej zauważalnej poprawy. Aby podwyższyć sygnał u odbiorcy o 1S trzeba zwiększyć moc czterokrotnie :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

CB Radio

Post autor: Dani90 » pt mar 25, 2011 22:04

no zobaczymy jeszcze co on na to powie.



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

CB Radio

Post autor: Hz » pn kwie 11, 2011 11:36

Chmarski pisze:Tylko nie podłączaj jego radia pod Twoją antenę dopóki nie będziesz miał pewności, że SWR jest w porządku. Chyba, że chcesz mieć na sumieniu jego końcówki.
Sprawdź swoje radio w jego samochodzie z jego anteną. Jak zadziała, to radio powinno być ok i trzeba by się było skupić na antenie.

Swoją drogą zastanawiam się czemu mając antenę na magnesie, ludzie nie chowają jej razem z magnesem tylko odkręcają. Przy tych waunkach atmosferycznych jakie teraz mamy, praktycznie gwarantuje to problemy z SWR'em. Do złącza dostaje się woda, czy to w postaci śniegu, lodu, czy po prostu w stanie ciekłym. To jak to ma działać potem poprawnie?
Jakieś 2 tygodnie temu odebrałem antene z Gwarancji, nie miałem czasu jej sprawdzić dziś miałem jechać na pocztę wyslać radio do gwarancji, ponieważ była sprawdzana na innych antenach i nie działał, ale dziś jakoś mnie sumienie złapało a sprawdzę dla pewności podłaczam antene pod radnio które niby jest popsute, nagle wchodzę daje #19 i co słyszę mobilków, radio było w mieszkaniu gdzie temperatura była cały czas koło 18-22 *C a wtedy gdy była awaria Anteny bo antena była przelalona na zwoju nagle wszystko wróciło do normy nie wiem czemu radio nie dzialało na innych antenach w czasie zimy coś ją szczeliło w środku wilgoć której nie mam :) nie mam pojęcia, ale radio trybi antena też wiec #19 jest moje i moge jeździć trochę spokojniej, bo ostatnio zebrałem 100zł i 5pkt ;D


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

CB Radio

Post autor: Chmarski » pn kwie 11, 2011 12:16

Może jakiś paskudny zimny lut masz w radiu.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Re: CB Radio

Post autor: dogu18 » pn kwie 11, 2011 19:46

Hz pisze:
Chmarski pisze:Tylko nie podłączaj jego radia pod Twoją antenę dopóki nie będziesz miał pewności, że SWR jest w porządku. Chyba, że chcesz mieć na sumieniu jego końcówki.
Sprawdź swoje radio w jego samochodzie z jego anteną. Jak zadziała, to radio powinno być ok i trzeba by się było skupić na antenie.

Swoją drogą zastanawiam się czemu mając antenę na magnesie, ludzie nie chowają jej razem z magnesem tylko odkręcają. Przy tych waunkach atmosferycznych jakie teraz mamy, praktycznie gwarantuje to problemy z SWR'em. Do złącza dostaje się woda, czy to w postaci śniegu, lodu, czy po prostu w stanie ciekłym. To jak to ma działać potem poprawnie?
Jakieś 2 tygodnie temu odebrałem antene z Gwarancji, nie miałem czasu jej sprawdzić dziś miałem jechać na pocztę wyslać radio do gwarancji, ponieważ była sprawdzana na innych antenach i nie działał, ale dziś jakoś mnie sumienie złapało a sprawdzę dla pewności podłaczam antene pod radnio które niby jest popsute, nagle wchodzę daje #19 i co słyszę mobilków, radio było w mieszkaniu gdzie temperatura była cały czas koło 18-22 *C a wtedy gdy była awaria Anteny bo antena była przelalona na zwoju nagle wszystko wróciło do normy nie wiem czemu radio nie dzialało na innych antenach w czasie zimy coś ją szczeliło w środku wilgoć której nie mam :) nie mam pojęcia, ale radio trybi antena też wiec #19 jest moje i moge jeździć trochę spokojniej, bo ostatnio zebrałem 100zł i 5pkt ;D
pisałem ci podrzuć radio sprawdzimy co jest nie halo... albo poślij je na gwarancji bo na 96% to zimne luty są i 5 min i naprawione



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Re: CB Radio

Post autor: Hz » wt kwie 12, 2011 07:01

dogu18 pisze:
Hz pisze:
Chmarski pisze:Tylko nie podłączaj jego radia pod Twoją antenę dopóki nie będziesz miał pewności, że SWR jest w porządku. Chyba, że chcesz mieć na sumieniu jego końcówki.
Sprawdź swoje radio w jego samochodzie z jego anteną. Jak zadziała, to radio powinno być ok i trzeba by się było skupić na antenie.

Swoją drogą zastanawiam się czemu mając antenę na magnesie, ludzie nie chowają jej razem z magnesem tylko odkręcają. Przy tych waunkach atmosferycznych jakie teraz mamy, praktycznie gwarantuje to problemy z SWR'em. Do złącza dostaje się woda, czy to w postaci śniegu, lodu, czy po prostu w stanie ciekłym. To jak to ma działać potem poprawnie?
Jakieś 2 tygodnie temu odebrałem antene z Gwarancji, nie miałem czasu jej sprawdzić dziś miałem jechać na pocztę wyslać radio do gwarancji, ponieważ była sprawdzana na innych antenach i nie działał, ale dziś jakoś mnie sumienie złapało a sprawdzę dla pewności podłaczam antene pod radnio które niby jest popsute, nagle wchodzę daje #19 i co słyszę mobilków, radio było w mieszkaniu gdzie temperatura była cały czas koło 18-22 *C a wtedy gdy była awaria Anteny bo antena była przelalona na zwoju nagle wszystko wróciło do normy nie wiem czemu radio nie dzialało na innych antenach w czasie zimy coś ją szczeliło w środku wilgoć której nie mam :) nie mam pojęcia, ale radio trybi antena też wiec #19 jest moje i moge jeździć trochę spokojniej, bo ostatnio zebrałem 100zł i 5pkt ;D
pisałem ci podrzuć radio sprawdzimy co jest nie halo... albo poślij je na gwarancji bo na 96% to zimne luty są i 5 min i naprawione
Ok mistrzu spotkamy się w week a w zamian zrobię Ci fajne foteczki Polówki :P


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
promader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: sob lis 15, 2008 17:57
Lokalizacja: Lublin

CB Radio

Post autor: promader » sob kwie 23, 2011 14:59

jaką antenkę polecicie do alana 199najlepiej jakąś mała :bajer: ale z dobrym zasięgiem w rozsądnej kasie :bigok:


czerwone jest szybsze...! mój BYŁY karaVWanik:) viewtopic.php?p=2452282#2452282
kolejny karawan...viewtopic.php?f=91&t=442626

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

CB Radio

Post autor: k0nr4d » sob kwie 23, 2011 15:20

Takich pytań jest wiele, poszukaj na forum. Na szybko: AS100, Omega 27,Delta, DV 27.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
promader
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: sob lis 15, 2008 17:57
Lokalizacja: Lublin

CB Radio

Post autor: promader » sob kwie 23, 2011 16:11

dzięki :pub:


czerwone jest szybsze...! mój BYŁY karaVWanik:) viewtopic.php?p=2452282#2452282
kolejny karawan...viewtopic.php?f=91&t=442626

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

CB Radio

Post autor: zbyszegk » pt maja 06, 2011 22:15

Szwagier potrzebuje radia. Chciałby wydać od 800 do 1000 zł byleby sprzęt działał dobrze. Antena nie dłuższa nić 1 m i magnes raczej, będzie używał zestawu na co dzień w mk3 raczej nie w mieście..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości