CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » wt gru 30, 2008 12:37

to jak sie nie poprawi za mocno to mozna by załozyc kondenatory na wszystkie urzadzenia które zakłocaja prace radia i po kłopocie



adik93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 27, 2008 17:12
Lokalizacja: Żory

Post autor: adik93 » śr gru 31, 2008 16:47

przeglądając te Wasze foty {dział z fotkami sprzętów}mam wrażenie że Cb radio potrzebne jest wam po to by za stan techniczny aut nie odebrali wam papierów...... żart :bigok:

a pisze tu bo mam problem, Onwa pasowała jak ulał do schowka od pasażera tyle że w pandzie z 2004r., w mk V nie mamy pomysłu gdzie by radyjko schować... może jakieś pomysły?

a i jaką antenę polecacie tak do 80cm, bo już nie mamy zamiaru dawać prawie 2metrowego bata bo garaż troszkę się poobdzierał :smoke: a przecież nie o to chodzi w tym żeby jak najdłuższą antenę mieć, bo te 3-4 km zasięgu na drodze w zupełności wystarczy :bajer:



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr gru 31, 2008 18:34

adik93 pisze:a i jaką antenę polecacie tak do 80cm
otwórz podczas jazdy szybę i krzyknij koledzy jak dróżka efekt taki sam.
adik93 pisze:a przecież nie o to chodzi w tym żeby jak najdłuższą antenę mieć, bo te 3-4 km zasięgu na drodze w zupełności wystarczy :bajer:
3-4km to jest nic...ale kupuj sobie 80cm antene po jakimś czasie zmienisz na większą i tak będzie w kółko. Kolejny mój klient ale cóż chcecie wydawajcie kase ja na tym zarabiam tylko :green_fuck: a tekst że antena to garażu się nie mieści to jest poprostu miodzio, ile roboty zdjąć antene ? i trzeba zdejmować bo między magnesem a blachą po jakimś czasie prezencik ci się zrobi i wtedy będzie o Boże poleciliście mi złą antene i teraz mam czarną plamę.
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 18:36 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt sty 02, 2009 12:57

zgadzam sie w 100% z tym co napisał LinC to są atrapy anten
do 1m a nie antety jak cos krótkiego to tylko florida sie nadaje i co ci to da ten zasieg3-4km??? w trasie pytasz o droge srednio co 3min bo tyle sie przejezdza dystans ok3km a to ze masz garaz poobdzierany to z własnego lenistwa bo wystarczy antena z głowka DV i kładziesz bez problemu tylko musisz chciec pozdrawiam



adik93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 27, 2008 17:12
Lokalizacja: Żory

Post autor: adik93 » czw sty 08, 2009 15:58

ta antena ktora teraz mamy to jakiś Magnum 1,6m, do 1m może zakupimy, na giełdzie były ostatnio bardzo dobre bo szybko zeszły. Na tej 1.6m przy dobrej pogodzie jest 15km-12km zasięgu. Dużo aut nie ma na dachu 2m batów i jakoś na drodze takich słychać... i nie miałem na myśli taniej anteny tylko dobrej anteny a to 2 inne typy są :bajer:
i się mi tu nie wymądrzać za fest, bo jak wiadomo każdy handlarz poleci jak najdłuższą antenkę, a wcale taka nie jest mi potrzebna jak już mówiłem. jak bym chciał doświadczać na CB radiach to bym poszedł do Biedronki bo kiedyś mieli zestawik za 200zł{radio+antena}...... ojciec driver {volvo fh 12} ponad 12 lat jest Cb-stą na radiach się już nawet zna.
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2009 16:07 przez adik93, łącznie zmieniany 2 razy.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » czw sty 08, 2009 16:08

i się mi tu nie wymądrzać za fest, bo jak wiadomo każdy handlarz poleci jak najdłuższą antenkę, a wcale taka nie jest mi potrzebna jak już mówiłem. jak bym chciał doświadczać na CB radiach to bym poszedł do Biedronki bo kiedyś mieli zestawik za 200zł{radio+antena}......[/quote]

no to nie mam pytań to jak do 1m zostaje sirio as100, omega, wilson. ewent hustler z tanich



Awatar użytkownika
BaDBoY §148 KK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:59
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: BaDBoY §148 KK » czw sty 08, 2009 22:37

Farmazony gadają Ci, którzy mówią, że krótka antena ma zasięg 3-4km. Ja mam TTI X14 długość 88cm na magnesie i mam 8km zasięg bezproblemowy, więc "znafffcy" nie przesadzajcie. Do 100cm polecają Sirio AS100 głównie... czasem Wilsona Little Will... a ja mam TTI X14 i nie narzekam.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw sty 08, 2009 23:39

BaDBoY §148 KK pisze:i mam 8km
pytanie jak to stwierdziłeś ? czy druga osoba nadająca miała taki sam sprzęt jak ty ? jeżeli tak to ok czyli prawidłowo, a jezeli druga osoba ma co innego to coś nie halo bo wtedy osoba nadająca z mikrofonem ze wzmocnieniem z dobrym radyjkiem i wyższą anteną to nie dziwo że go usłyszysz, ale on ciebie ? nie.
Nie mam nic przeciwko krótkim oczywiście wszystko w granicach rozsądku :) jeżeli po wawie tylko jeździsz i dla ciebie cb to tylko kanał 19 to jak najbardziej krótka bo tam syfu jest sporo ufff



Awatar użytkownika
BaDBoY §148 KK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:59
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: BaDBoY §148 KK » sob sty 10, 2009 01:15

Kolega ma inne radio, ale podobnej klasy i antenę również na magnes i też poniżej 1m długości... nadawanie i odbiór czysty.
W W-wie wycinam syf bo wiadomo jak jest w dużych miastach. Radia używam częściej poza W-wą.
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 01:16 przez BaDBoY §148 KK, łącznie zmieniany 1 raz.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » ndz sty 11, 2009 08:54

no akurat miałem tą tti i dziekuje ale to dla mnie atrapa anteny a zasieg 8km to dla tej anteny juz wyczyn i to przy dobrym terenie jeszcze powiedz ze na 19-stce masz te 8 km i leze :panna: odkad zapłaciłem pierwszy mandat przez tą antene powiedziałem koniec teraz uzywam at-71 i juz mysle o wrzuceniu jakiejs "turbiny" wiec nie oszukujmy sie jak ma to w miare chodzic zaczynamy od metrowej as-100 nie obrażają oczywiscie uzytkowników krótszych anten :pub: to jest tylko moja obiektywna opinia i zachecam do kupowania dłuzszych anten i radii z rf-em to naprawde nie jest takie straszne a jak juz naprawde z krótszych anten to polecam floride



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » ndz sty 11, 2009 20:46

golfir pisze:i juz mysle o wrzuceniu jakiejs "turbiny"
duży plus masz u mnie ;-)


Pozdrawiam
www.cb-fan.pl



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » pn sty 12, 2009 22:48

Panowie - nie ma się co przekrzykiwać jaka antena ile ma zasięgu bo to wszystko nie miarodajne wyniki. Jedna i ta sama antena (dajmy na to Florida) będzie się inaczej sprawować w mieście, inaczej na trasie a inaczej jak wyjedziesz na jakaś górę, gdzie nie masz kompletnie żadnych zakłóceń.

Antena im dłuższa, tym lepsza. Wyjątkiem są anteny helikalne (np Florida, Gamma, indiana) które jak na swoją długość odbierają rewelacyjnie - lepiej nawet niż podobnej długości anteny z tradycyjnym metalowym promiennikiem.



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » wt sty 13, 2009 19:19

zdanie o antenie Sirio ML 145 ? :chytry:



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » wt sty 13, 2009 21:33

seria ML jak najbardziej pozytywna miła antenka z dop transformatorowym i dobrych osiągach nie mówiac o jakosci bo anteny sirio sa naprawde super wykonane a to tez jest b. wazny czynnik :hmm: takze to moja obiektywna opinia i polecam

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 20:38 ]
Linc pisze:duży plus masz u mnie ;-)
no dzieki Linc wiemy co dobre :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości