Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: kwadrat » ndz cze 26, 2016 22:35

Sytuacja miała miejsce tydzień temu. Wyjechałem sobie na miasto obadać czy ktoś n ie ma za dużo paliwa. No i z daleka słyszę coś małego wyrczącego zwalniającego co chwilę i przyspieszającego. Nie czekając długo dogoniłem auto podane w temacie, podjeżdżam, spojrzenie na kierownika i ogień. Niestety pojechałem sam, później zwolniłem, znowu parę "niedogadanych" sytuacji, w końcu poszedłem do przodu postraszyć trochę francuza, francuz za mną. Później odwrotna sytuacja. Generalnie myślę strasznie niekumaty kierowca. Tak przez jakieś kilka kilometrów. Zjechałem na dwupasmówkę troszkę mniej ruchliwą, francuz za mną. Znowu się toczę z myślą, ze może w końcu co s się wydarzy. Saxo podjeżdża, szybki w dół, kierownik coś tam mówi że idą równo, mówię żeby startował, a ten do mnie żebym zjechał na bok :panna:
Zjechałem, coś tam pogadaliśmy, kolega chyba zakochany w swoim aucie, co to on nie potrafi. Auto wybebeszone, nowy tłumik jakiś tam. Mówił, że wcześniej miał jakieś inne wyczynowe przełożenie, to łykał betki 3litrowe. Mówię żebyśmy się ścigneli od zera, a kierownik mówi że nie, bo opony mu nie kleją :kac: ... W końcu wyścig z rolki gdzieś od 40 km/h, trzy klaksony i poszedłem do przodu zostawiając Saxo daleko z tyłu. Sam się zdziwiłem, no ale cóż :bajer:
W ten sam dzień jeszcze potyczka z Ibizą III, nie wiem czy coś mocnego, ale była na ksenonie, po zakręcie na dwupasmówce dałem się zacząć wyprzedzać, jak miała przód gdzieś na moich drzwiach, to gaz w podłogę i do ok 160 km/h łeb w łeb, później każdy w swoją stronę.
Dziękuję


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: Emciu » czw cze 30, 2016 09:46

kwadrat pisze:Mówił, że wcześniej miał jakieś inne wyczynowe przełożenie, to łykał betki 3litrowe
:smiech3:



wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: wozekGTD » czw cze 30, 2016 16:25

Na krotkim dystansie spod swiatel czemu nie. Uwazam, ze do 160-170 idzie jak zle jak na taka moc
https://www.youtube.com/watch?v=-9fBGl1vANc" onclick="window.open(this.href);return false;


Focus RS mk3 Nitrous Blue

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: kwadrat » sob lip 02, 2016 00:31

Emciu pisze:
kwadrat pisze:Mówił, że wcześniej miał jakieś inne wyczynowe przełożenie, to łykał betki 3litrowe
:smiech3:
Mówił, że jakieś Race coś tam, że niby normalnie po 3 tys zł takie przełożenia chodzą, ale sprzedał, bo potrzebował $. Też mi się śmiać chciało, jak powiedział, że łykał generalnie wszystko co podjechało, no ale... tutaj zwykły golf 8v go porobił :smoke:
Szkoda, że ciężko było się z nim dogadać i ustawić jak Pan Bóg przykazał. Ale sądzę, że i tak bym go objechał
Auto ogólnie dopieszczone, no ale 16V we francuskiej wydmuszce, to za mało na niemieckiego oprawce :hmm:
A ja akurat wyjechałem na pierwsze testy większej heblowni na przodzie


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: monopolowy » pn lip 04, 2016 13:57

Takie teksty o skrzyni to ja już słyszałem, mój kumpel co lata MX-5 2.0 i dostał baty od A6 mówił że to wina skrzyni VI biegów i na piątce by mnie spokojnie rozwalił :D


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
16vg60
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2163
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:50
Lokalizacja: lublin

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: 16vg60 » ndz lip 10, 2016 12:02

jesli to saxo bylo sprawne,a watpie albo lacznik slaby ,to nie mialbys podejscia ,a gdzie jeszcze wybebeszone...

zona ma vtsa ,kilka razy lapalem sie z16ka jeszcze jak mialem gsi 16v i wiem jak podaja te karakany :)

no chyba ze masz ze 140ps i 1000kg wagi w mk2

pozdr.


GOLF MK4 R32 OEM - niuu car

AUDI R$4 B5 ,Big Brake rs6 C7 390mm,Wagner,BC Racing...-family car

AUDI S3 8L ABT IMOLA YELLOW BAM-wife car

MK2 R32 4Motion ,Rallye?

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: kwadrat » wt lip 12, 2016 22:42

Wybebeszony- może troszkę przesadziłem miałem na myśli brak kanapy i o ile pamiętam to jeszcze zapasu. Saxo myślę że sprawne, bardziej bym obstawiał łącznik, chociaż z drugiej str na dwójce przycisnąć gaz do końca, to chyba nie ma wielkiej filozofii.
Dane na papierze podobne do mojego staruszka. U mnie 2.0 115 km, sam kierownik Saxo się dziwił. A francuz i opel to nie to co VW :jezor:


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Golf II 2.0 8v vs Saxo VTS 1.6 16v

Post autor: masa1988 » czw lis 23, 2017 10:03

Saxo jeździ podobnie jak moje poprzednie auto czyli polo 6n2 gti. Kilka razy ścigał się z kwadratem, i powiem tak robotę w tym golfie robi moment i waga, bo tam gdzie moje polo zaczęło jechać to golf puchł. Efekt końcowy prawie równa walka z minimalna przewaga dla polo i to też nie zawsze...



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości