Nierozstrzygnieta kolizja a sprzedaż auta

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

martinez666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 22:48

Nierozstrzygnieta kolizja a sprzedaż auta

Post autor: martinez666 » czw wrz 20, 2018 16:29

Równo rok temu miałem kolizję. Sprawcą przetarł mój bok na 2 pasmówce oczywiście nie przyznał się do winy i sprawa trafiła do sądu. Tam 29.01.2018 zapadł wyrok od którego się odwołał. Od tego czasu cisza. Wczoraj dostałem informację od sądu w Oławie , że nadal nie została wyznaczona następna rozprawa. Chciałbym sprzedać auto. Czy mogę zrobić opis rzeczoznawcy naprawić i sprzedać auto a potem na podstawie samego opisu domagać się odszkodowania ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Nierozstrzygnieta kolizja a sprzedaż auta

Post autor: hak64 » pt wrz 21, 2018 10:48

Na podstawie protokołu oględzin raczej odszkodowania nie uzyskasz. Podjedź do jakiegoś warsztatu gdzie zrobią kosztorys naprawy i na jego podstawie możesz uzyskać odszkodowanie. Kosztorys powinien być sporządzony przez licencjonowanego rzeczoznawcę.



martinez666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 22:48

Re: Nierozstrzygnieta kolizja a sprzedaż auta

Post autor: martinez666 » pt wrz 21, 2018 11:16

Opis miałby mi zrobić, rzeczoznawca sądowy. Tylko nie wiem czy w ogóle mogę tak zrobić. Link4 odpisał mi na Fejsie, że powinienem zgłosisz szkodę ale nie mam danych sprawcy bo sprawa jeszcze jest w toku ale czekam jeszcze na jakąś oficjalną odpowiedz w formie e-maila. Zanim się wezmę za naprawę chciałbym mieć potwierdzenie od ubezpieczyciela albo podstawę prawną



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

Re: Nierozstrzygnieta kolizja a sprzedaż auta

Post autor: gczarkowski1 » śr sie 14, 2019 06:32

Przerwa w ubezpieczeniu nie dyskwalifikuje zniżki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości