Zakwestionowanie wypłaty z OC sprawcy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Zakwestionowanie wypłaty z OC sprawcy

Post autor: marzyciel33 » sob cze 02, 2018 09:58

Czy słyszeliście może o takich przypadkach, że towarzystwo ubezpieczeniowe, wprawdzie wypłaciło odszkodowanie za kolizję, ale później ściągnęło należną kwotę ze sprawcy, bo ten był np pod wpływem alkoholu podczas wypadku lub np nie miał aktualnych badań technicznych?



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Re: Zakwestionowanie wypłaty z OC sprawcy

Post autor: KriSSo » sob cze 02, 2018 12:35

Ale temat kompletnie związany z treścią. W końcu zakwestionował wypłatę czy wypłacił? Zredaguj proszę jeszcze raz treść, żeby było jasne o co konkretnie chodzi.

Miałem przypadek, że sprawca kolizji nie miał ubezpieczenia OC. Naprawiłem auto z własnego AC, a TU regresem ściągnęło sobie od sprawcy a ja zniżek nie straciłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Zakwestionowanie wypłaty z OC sprawcy

Post autor: hak64 » sob cze 02, 2018 13:09

marzyciel33 pisze:
sob cze 02, 2018 09:58
Czy słyszeliście może o takich przypadkach, że towarzystwo ubezpieczeniowe, wprawdzie wypłaciło odszkodowanie za kolizję, ale później ściągnęło należną kwotę ze sprawcy, bo ten był np pod wpływem alkoholu podczas wypadku lub np nie miał aktualnych badań technicznych?
Przeczytaj sobie o prawie ubezpieczyciela do regresu na sprawcę. O ile brak OC, nietrzeźwość, ucieczka z miejsca wypadku, spełniają warunki, to brak badań technicznych nie daje prawa do zastosowania regresu. Nawet przy szkodach likwidowanych z własnego AC, odmowa wypłaty odszkodowania może być uzasadniona jedynie powstaniem szkody wynikającej ze stwierdzonej niesprawności pojazdu, przy jednoczesnym braku badań technicznych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości