Problem - nalepka, przegląd

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

VwG5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 03, 2018 13:55
Auto: Volkswagen Golf

Problem - nalepka, przegląd

Post autor: VwG5 » sob mar 03, 2018 14:06

Witam. Jakiś czas temu moja znajoma miała przegląd vw golfa 5 i nie dostała pieczątki. Powodem był brak nalepki u dołu progu od strony kierowcy ( auto było pokolizyjne, możliwe że owe miejsce było malowane a nalepka usunięta). Otrzymała jedynie tymczasowe zaświadczenie i kazano w ciągu dwóch tygodni załatwić sprawę w starostwie. Rzecz w tym, iż kilka poprzednich przeglądów obyło się bez problemu i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Numery vin są zgodne i wybite kolejno: pod szybą, na ramie pod maską i jest również nalepka w bagażniku. Czy owe zastrzeżenie było słuszne? I jak wygląda załatwienie tego w starostwie, jeśli jest taka konieczność?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: doggie » sob mar 03, 2018 14:46

VwG5 pisze:
sob mar 03, 2018 14:06
Czy owe zastrzeżenie było słuszne?
słuszne, tej nalepki nie wolno zdzierać ani zamalowywać, to tabliczka znamionowa auta, są na niej zawarte istotne dane

Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: wesol » sob mar 03, 2018 17:00

Oczewiscie że tak. Musi być ta nalepka. Jak malowali to powinien ta nalepkę posmarować smarem. Po malowaniu Sieradz smar i nalepka jest okej. Nr Vin nie musi być na podszybiu. Ja w mechanice nic nie miałem pod maską. Tylko w bagażniku we wnęce koła zapasowego taką nalepkę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

VwG5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 03, 2018 13:55
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: VwG5 » sob mar 03, 2018 19:43

Czyli ta nalepka to główna tabliczka znamionowa? Od zawsze byłem przekonany, że w Golfie najważniejszym źródłem informacji jest właśnie ta duża wlepka w bagażniku i pozostałe wybite numery na podszybiu i ramie. Więc teraz zostaje tylko wizyta w starostwie? Ktoś miał już z nimi do czynienia w tej sprawie i wie jak to się odbywa?



VwG5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 03, 2018 13:55
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: VwG5 » sob mar 03, 2018 19:46

wesol pisze:
sob mar 03, 2018 17:00
Oczewiscie że tak. Musi być ta nalepka. Jak malowali to powinien ta nalepkę posmarować smarem. Po malowaniu Sieradz smar i nalepka jest okej. Nr Vin nie musi być na podszybiu. Ja w mechanice nic nie miałem pod maską. Tylko w bagażniku we wnęce koła zapasowego taką nalepkę.
Dokładnie teraz nie wiem czy malowali, czy też był wycinany ten element i wstawiony inny. Dowiem się. A pod maską jest wybity numer vin po prawej stronie na ramie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: wesol » sob mar 03, 2018 21:08

Ta ślepa w bagażniku to kodowanie wyposażenia z punktu prawnego to mogłoby jej nawet nie być ale tabliczka znamionowa i w blacharce wybity Vin to musi być.
Rzeczoznawca może ci zrobić druga tabliczkę znamionowa i przytwierdzić i wtedy do starostwa z papierem od niego lecisz. Odpowiednia czcionkę i znaki firmowe ma tylko każdy producent aut czyli fabryka. Tak więc rzeczoznawca też ma swoje numeratory ale już inne jak to co w fabryce.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: doggie » sob mar 03, 2018 22:56

VwG5 pisze:
sob mar 03, 2018 19:43
Czyli ta nalepka to główna tabliczka znamionowa
W mk5/plus/jetta A5 tak. Wklejka z kodami w bagaźniku nie jest tabliczką znamionową i jej zerwanie nie powoduje skutkow prawnych



VwG5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 03, 2018 13:55
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem - nalepka, przegląd

Post autor: VwG5 » sob mar 17, 2018 13:52

Już po sprawie. Starostwo wydało decyzję na wykonanie zastępczej nalepki i wybrany warsztat taką wykonał. Szybko i sprawnie, żaden rzeczoznawca nie był potrzebny. Temat uważam za zamknięty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości