Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: bioly05011 » pt kwie 14, 2017 17:09

Witam temat dotyczy auta można powiedzieć z wadami ukrytymi,auto kupione niecały miesiąc temu na fakturę VAT.na fakturze napisane że kupujący zapoznał się że stanem auta.Zanim auto zaczęło być eksploatowane trzeba było zarejestrować,kupić opony,i zmienić rozrząd.Po tym zostało przejechanie może niecałe 400km po czym zaswieciła się kontrolka ubytku płynu,,płyn dolany znowu brak,zrobiony test na Co2 stwierdzono uszczelkę,przed zdjęciem głowicy pomiar ciśnienia 10/8.5/11 /11,po zdjęciu głowicy okazało pęknięta głowica dodatkowo przytarty cylinder drugi tłok od rozrządu.Proszę o opinie co w tym temacie można zrobić?


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: doggie » sob kwie 15, 2017 15:05

rozumiem że jesteś po rozmowie ze sprzedającym i on tradycyjnie się wszystkiego wypiera na zasadzie "widziały gały co brały", więc na początek poszukaj porady tutaj http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... pomoc.html" onclick="window.open(this.href);return false; potem powołaj biegłego https://www.pzm.pl/rzeczoznawcy" onclick="window.open(this.href);return false; a następnie, zasięgnij opinii u prawnika i zakładaj sprawę w sądzie



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: hak64 » sob kwie 15, 2017 15:50

Możesz temat uprościć, ale skuteczność i tak w zasadzie zależy od dobrej woli sprzedającego. Fotki uszkodzononej głowicy, + ksero wydruku pomiaru ciśnienia sprężania, + rachunek za naprawę, + wezwanie do zapłaty i uzasadnienie żądania zwrotu kosztu naprawy (to wręczasz sprzedającemu, informując go jednocześnie, że w przypadku braku akceptacji, kierujesz sprawę do sądu).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: Białek » sob kwie 15, 2017 16:42

Myślę, że warto uprawdopodobnić zamiar pozwu (bo sprawa sama w sobie może być bardziej niewygodna dla pozwanego niż wyrok) przez zaangażowanie prawnika już na tym etapie - wysłanie pisma przedprocesowego, udokumentowanie, że składało się roszczenie. Nie ma co iść do sądu bez udokumentowanych prób wyegzekwowania rękojmi. Jeśli kupowałeś od osoby profesjonalnie zajmującej się sprzedażą samochodów, to nie można wyłączyć jej odpowiedzialności, nawet w umowie. Ale jak kupiłeś od gościa, co nie ma ani grosza, a auto sprzedał, bo ciężko z miejscem do parkowania przed schroniskiem dla bezdomnych to wiele nie uzyskasz.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: bioly05011 » ndz kwie 16, 2017 12:56

gadałem z kolesiem przez telefon,tak też właśnie powiedział widziały gały co brały,kupujący najpierw nic mi nie powiedział a rzekomo na drugi dzień po kupnie dolał już płynu,ja sprzedajacemu powiedziałem że dobrze wiedział o tym że ubywa płynu że wiedział co sprzedaje i dlatego tak napisał na fakturze że kupujący zapoznał się że stanem,a z tego co wiem to jest niezgodne z prawem,kazał mi dzwonić we wtorek,ja mu powiedziałem że pokryje pół kosztów naprawy bez roboty bo ja to zrobię,a silnik mało nie kosztuje bo słupek od 2000 do 3,500tyś 1.8 turbo awt passat fl...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

arkadius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 08:06

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: arkadius » czw kwie 20, 2017 12:07

No tak, zawsze tak gadają. Oni sprzedadzą i mają z głowy.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: luckyboy » czw kwie 20, 2017 17:01

Po pierwsze nie dzwon bo to zaden dowód w sprawie. Zloz reklamacje z tytulu rekojmi i wezwij go do usunięcia wad w towarze czyli naprawy wady ukrytej. Na ustosunkowanie sie ma 14dni. Jeżeli w okresie 14dni nie odpowie oznacza to ze uznaje reklamacje i sposób jej zalatwienia wymieniony przez Ciebie w reklamacji.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: bioly05011 » sob kwie 22, 2017 14:19

dałem spokój,wymienię cały motor ,szkoda czasu sądy...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: luckyboy » czw maja 11, 2017 20:31

Komisy dlatego mają się dobrze.



Awatar użytkownika
Tomek_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 28, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: Tomek_vw » ndz gru 31, 2017 13:44

Jeżeli samochód został zakupiony w komisie to jesteś wygrany i wszelkie koszty są po stronie komisu jeżeli od firmy która nie jest komisem to już gorzej.


VW SCIROCCO MKII 20V 1.8T 251KM 345NM

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: perki » wt kwie 10, 2018 10:27

Witam.
Zakupiłem samochod w komisie.
Oddałem na warsztat w celu wymiany podstawowych rzeczy - rozrząd, oleje, wszystkie płyny + uszczelki klawiatury itp.
Na sam koniec zostało nabicie klimatyzacji - okazało się ze do wymiany jest chłodnica.
Czy jest sens żądać zwrotu kosztu? Chłodnica + robocizna okolo 450zl?
Czy jeżeli sam za to zapłacę to mogę później próbować odzyskać kasę?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: jhosef » czw kwie 12, 2018 14:59

perki pisze:
wt kwie 10, 2018 10:27
Witam.
Zakupiłem samochod w komisie.
Oddałem na warsztat w celu wymiany podstawowych rzeczy - rozrząd, oleje, wszystkie płyny + uszczelki klawiatury itp.
Na sam koniec zostało nabicie klimatyzacji - okazało się ze do wymiany jest chłodnica.
Czy jest sens żądać zwrotu kosztu? Chłodnica + robocizna okolo 450zl?
Czy jeżeli sam za to zapłacę to mogę później próbować odzyskać kasę?
Klima działa tylko do nabicia?



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: perki » pt kwie 13, 2018 07:55

Nieszczelna chłodnica - do wymiany.
Naprawę już zrobiłem.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wady ukryte po zakupie samochodu,co należy zrobić?

Post autor: jhosef » pt kwie 13, 2018 10:13

Chodziło mi o częsty tekst sprzedawców. Generalnie jak klima nie działała to raczej średnia wada ukryta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości