czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9203
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: wesol » wt sie 23, 2016 20:13

Nie. Kupić auto na umowę k-s ale bez daty i i bez twojego imienia i nazwiska. Zecsprzedajacym się dogadać ze jeździsz na jego papierach, pokrywasz koszta ubezpieczenia czyli tak jakby płacisz za niego bo auto w papierach widnieje wciąż jako tego sprzedającego. Jeśli kupisz na siebie i to zgłosisz to musisz na siebie zarejestrować i ubezpieczyć. Jeśli nie masz zniżek na OC to ci dowala tyle ze więcej jak wartość auta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Re: czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: pavwloo84 » wt sie 23, 2016 22:11

Troche mi to brzydko pachnie. Czy wrazie kontroli drogowej np. cos mi grozi skoro nie jestem właścicielem? Oczywiście, mogę powiedzieć ze pożyczyłem od kolegi? Ale czy mogą to sprawdzić , a jesli sprzedający sie zacznie wykręcać?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: riccardoa » śr sie 24, 2016 06:13

wesol pisze:Zecsprzedajacym się dogadać ze jeździsz na jego papierach, pokrywasz koszta ubezpieczenia czyli tak jakby płacisz za niego bo auto w papierach widnieje wciąż jako tego sprzedającego.
Ciekawe co w przypadku stłuczki lub jakiejś kolizji, kto traci zniżki? Nie mówiąc o włóczeniu się po komisariatach lub moźe sądach. Lub jakiegoś wypadku pod wpływem, gdzie są poszkodowani. Ja bym na takie coś nie poszedł na miejscu sprzedającego.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9203
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: wesol » śr sie 24, 2016 06:36

no to jest ryzyko sprzedajacego. Ale tak jak mowilem wtedy sprzedajacy po to ma umowe jakby in blanko ale wpisuje date nieco wczesniejsza i zglasza ze auto zbyl. Wtedy tez ten kupujacy nie ma wyboru. Ta umowa k-s jest po to by jedno drugiego mialo ze tak powiem w szachu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: doggie » śr sie 24, 2016 10:59

wesol pisze: mowilem wtedy sprzedajacy po to ma umowe jakby in blanko ale wpisuje date nieco wczesniejsza i zglasza ze auto zbyl.
umowa ma być sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, a co jeśli kupujący ze sprzedającym się nie zgadają i wpiszą różne daty? jeżeli dojdzie do tragedii i w zależności od okoliczności i rozwoju sytuacji oraz tego co będzie mówił kupujący a co sprzedający każda literka na umowie może być sprawdzana przez biegłego, w takiej sytuacji śmierdzi kryminałem



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9203
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: wesol » śr sie 24, 2016 11:26

A tak zgadza się lepiej robić wszystko zgodnie z prawem.
Pamiętam ze chyba ten ziom co handlowal autami to mi później jak sprzedał auto wysłał kopie umowy z jakimś ziomem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: Stalu » czw sie 25, 2016 14:32

pavwloo84 pisze:Witam. Jestem zmuszony kupic jakies auto ( najlepiej do 1000 pln) żeby dojeżdżać do pracy przez jakiś czas. Później chce je dalej sprzedać.w związku z tym mam pytanie, jak zrobić żeby nie przerejestrowac auta na siebie i żeby sie nikt nie czepial. Nie chce generować kosztów.
256zł to nie jest jakiś wielki koszt ale ok

Kupujesz normalnie bez kombinacji i żadnego dogadywania się, umowa z datą po czym idziesz do skarbówki po pieczątkę , ewentualnie opłacić podatek i tyle, oc przechodzi na ciebie z automatu mogą ci doliczyć jakieś tam różnice ewentualni rezygnujesz z niego i opłacasz swoje. Na tym koniec, teoretycznie jest obowiązek przerejestrowania pojazdu ale póki co nie ma żadnych kar finansowych czy innych konsekwencji. Przy kontroli jeszcze się nie spotkałem z problemem byle było oc i przegląd . To samo w przypadku stłuczki
pavwloo84 pisze: auto i nie jest jeszcze przerejestrowane na mnie musze ze sobą wozić umowę.oczywiście,
nie musisz wozić umowy,
pavwloo84 pisze: opłacić w us i jeździć z umowa ks bez zmiany dowodu
dokładnie , w przypadku sprzedaży auta również spisujesz umowę z kupującym ale dodatkowo przekazujesz mu obecną umowę na mocy której ty stałeś się właścicielem pojazdu



wesol, powinieneś dostać bana za wypisywanie takich bredni


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: doggie » czw sie 25, 2016 17:38

Stalu pisze: nie musisz wozić umowy,i
zgadza się, ale lepiej ją/je mieć przy sobie niż później jeździć i dostarczać do policji



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9203
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: wesol » czw sie 25, 2016 18:30

Stalu ja ci wpisałem co przeżyłem na własnej skórze. To czy jest etyczne czy zgodne z prawem to już każdego sprawa. Ja tego nie praktykuje. Auta mam w ciągu tygodnia pezerejestrowane i tyle w temacie. Nie chcesz pomagać nie popierasz tego to porostu się nie udzielasz w temacie i tyle. Opisałem tez ze kuzyn tez tak robił. Co mam koledze na PW pisać byś nie czytał tego?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: luckyboy » czw sie 25, 2016 18:41

Kupujesz normalnie auto, sprzedający musi oddac Ci OC, po zakupie przepisujesz na siebie OC, jak macie takie same znizki to nic nie doplacasz, auta na siebie nie rejestrujesz, jeździsz z umową w aucie.



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Re: czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: pavwloo84 » czw sie 25, 2016 21:19

Koledzy wielkie dzieki za zainteresowanie tematem. W końcu bez owijania w bawełnę otrzymałem odpowiedz. Jeszcze tylko jedno male ale, jak juz pisałem wcześniej potrzebuje to auto na okres 4-6 tygodni. Później chce dalej sprzedać najlepiej za ta sama cenę ewentualnie troche taniej.czy w tej sytuacji będę musial ponieść dodatkowe koszty z tytułu sprzedaży auta wczesniej niż pól roku od daty zakupu?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9203
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy jest konieczne przerejestrowanie auta

Post autor: wesol » czw sie 25, 2016 22:40

Możesz wcześniej byle nie drożej sprzedać jak w umowie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości