rezygnacja z zakupu samochodu a zwrot zaliczki

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

rezygnacja z zakupu samochodu a zwrot zaliczki

Post autor: Michael G60 » śr wrz 09, 2015 16:24

Witam!
Bardzo proszę o pomoc, poradę co daj zrobić w temacie...czy mam jakieś szanse, itp..

Końcem m-ca lipca umówiłem się na jazdę próbną do salonu, po niej początkiem sierpnia zdecydowałem się na zakup fabrycznie nowego samochodu, który był dostępny już w salonie (nie konfigurowałem go do produkcji).
Wpłaciłem zaliczkę (kilka tys. zł) i dostałem potwierdzenie złożonego zamówienia (nie mam umowy na zakup). Na zmówieniu wyraźnie pisze że to zaliczka, a nie zadatek.
Decyzję podjąłem zbyt pochopnie, gdyż znalazłem w dobrej cenie samochód innej marki u innego dealera (klasę wyższy).
Wysłałem więc grzeczną rezygnację z zakupu z prośbą o zwrot zaliczki.
Otrzymałem pismo mówiące o tym, że zamówiony przeze mnie samochód czeka do odbioru i że w razie braku odbioru w umówionym terminie zostanę obciążony kosztami składowania i magazynowania pojazdu - aż do czasu gdy auto się sprzeda.

Czy mają takie prawo? Czy koszty składowania mogą przekroczyć wartość wpłaconej zaliczki?

Co zrobić teraz? Czy podlega to pod sprzedaż konsumencką?
Czy udać się do Powiatowego Rzecznika Konsumenta?
Czy od razy do Adwokata i Sąd?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości