Porada

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

rdk253
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:45

Porada

Post autor: rdk253 » pn wrz 01, 2014 19:58

Witam wszystkich. Potrzebuję pilnie porady.
Znalazłem ogłoszenie autka ściąganego z Belgii.
Zadzwoniłem i tak. Auto przyjechało na lawecie bez tablic. Gość musiał wracać do Belgii i wstawił samochód do komisu.
Samochód nie ma dowodu rejestracyjnego z belgii tylko kartę pojazdu ( został tam wyrejestrowany i nie wiem jak to jest czy DR oddają czy zostaje w Belgii ) więc jest tylko karta pojazdu.
Czy zarejestruję samochód bez DR a z kartą pojazdu?
I czy potrzebna mi umowa między tym gościem a tak zwanym "hansem" Czy wystarczy mi umowa między mną a komisem?
Jak to jest?



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Porada

Post autor: krzychu195 » czw wrz 04, 2014 10:31

Generalnie to auto kupuję się na fakturę i gotowe do rejestracji, Ty tylko idziesz do wydziału komunikacji zarejestrować i ewentualnie zapłacić 500zł za recykling.
W inne umowy bym się nie bawił.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Porada

Post autor: hak64 » czw wrz 04, 2014 18:41

rdk253 pisze:czy potrzebna mi umowa między tym gościem a tak zwanym "hansem" Czy wystarczy mi umowa między mną a komisem?
Chcesz kupić i nie jeździć to kupuj! Jakim cudem miałbyś zarejestrować auto, które "spadło z nieba" bez tablic i bez umowy z poprzednim właścicielem. Jeśli właściciel komisu opłaci i zarejestruje, to wtedy ewentualnie można kupić nie wnikając w pochodzenie wozu (sprzedający podpisuje klauzulę, że zbywa pojazd pozbawiony wad prawnych i praw osób trzecich).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Porada

Post autor: Shmatan » wt wrz 09, 2014 14:46

Kiedy ja kupowałem samochód, wymagany był dr - nie wiem czy nic się nie zmieniło, zakładam że nie. Jeżeli samochód w kraju nie był rejestrowany, to przydała by się ciągłość umów między właścicielem z dowodu rejestracyjnego (który powinien moim zdaniem być) a Tobą czyli dodatkowa umowa hans->komis lub hans->cebulak i cebulak->komis - z komisu natomiast masz dostać fakturkę. Brak tablic to żaden problem - samochód na lawetę pod dom i na piechotę rejestrować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości