Wygrana sprawa w sądzie-stłuczka a pokrycie kosztów naprawy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

PawełRŚL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 08:40
Lokalizacja: Ruda Sląska

Wygrana sprawa w sądzie-stłuczka a pokrycie kosztów naprawy

Post autor: PawełRŚL » wt paź 15, 2013 20:12

Witajcie
Krótko i na temat,jakiś czas temu gościu wjechał mi w tył samochodu.Mieliśmy spisać oświadczenie jednak zagrał cwaniaka i niestety wymigał się od spisania oświadczenia,dogadania się żeby uregulować pokrycie kosztów a na wezwanie policji było już za późno...
Zdecydowałem się zgłosić sprawę na policję,spisaliśmy zeznania itp.Sprawa trafiła do sądu.Nie byłem do sądu wzywany na żadną rozprawę lecz dziś dostałem pismo że sprawca został osądzony winnym,ma pokryć koszty sądowe lecz nic nie jest wspomniane o pokryciu mojej szkody.
Czy mogę się ubiegać o to ? I jeśli tak to jak to dalej będzie wyglądać ?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Wygrana sprawa w sądzie-stłuczka a pokrycie kosztów naprawy

Post autor: bongo » śr paź 16, 2013 21:15

Jak masz wyrok sadowy to pewnie ubezpieczyciel sprawcy pokryje szkody, bo wyjscia za bardzo nie bedzie mial. Musisz tylko dane sprawcy dostac i wysylasz pismo do ubezpieczyciela ze zgloszeniem szkody. Skoro sad wydal wyrok, to pewnie dane bedzie mial, wiec tam poszukaj, chyba ze przeslali Ci je w pismie.



vw-golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 19:15
Kontakt:

Wygrana sprawa w sądzie-stłuczka a pokrycie kosztów naprawy

Post autor: vw-golf » czw lis 07, 2013 20:37

Aby ustalić jaką ma ubezpieczalnię sprawca kolizji wystarczy skorzystać z strony https://www.ufg.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Podajesz numer rejestracyjny sprawcy online, otrzymujesz wynik czy delikwent ma ubezpieczenie jeśli ma to masz podane jaka to ubezpieczalnia. Kontaktujesz się wtedy z daną ubezpieczalnią.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości