Kodeks ruchu drogowego

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kodeks ruchu drogowego

Post autor: JakPodglosnisz » czw wrz 12, 2013 16:49

Panowie, potrzebuje przypisu prawnego dotyczącego pieszych. Mianowicie czy piesi mogą się poruszać po autostradach i drogach ekspresowych. Szukałem przypisu, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Pozdrawiam i proszę o pomoc, JakPodgłosnisz



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Kodeks ruchu drogowego

Post autor: przemal » czw wrz 12, 2013 17:23

JakPodglosnisz pisze:Mianowicie czy piesi mogą się poruszać po autostradach i drogach ekspresowych.
Na autostradach oraz drogach ekspresowych jest zakaz ruchu pieszych (oraz rowerów). Co do przypisu...nie jestem ekspertem ale zakaz wynika z definicji autostrady oraz drogi ekspresowej (art. 2)

autostrada - drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep.

droga ekspresowa
- drogę dwu lub jednojezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której skrzyżowania występują wyjątkowo, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Odp: Kodeks ruchu drogowego

Post autor: JakPodglosnisz » pt wrz 13, 2013 06:43

Podziękował. Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości