jazda bez ważnego przeglądu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: MikiS93 » śr mar 13, 2013 23:17

No właśnie, przegląd w czerwcu, tak samo OC..
Do zrobienia sporo bo zawiecha cała+ przeguby + tylne hamulce no i te oc ok 600 zł
Kiedyś tam fordem jeździłem pół roku a teraz rutynowych kontroli coraz mniej...z tym ,że służby drogowe nie mają już tej ewidencji przypadkiem kto ma OC i przegląd ? OC oczywiście zapłace to być musi...a przegląd tak z miesiąc musiałby poczekać.

Ewentualnie nie ruszać auta po skończeniu się ważności przeglądu, to już chyba w pełni bezpiecznie?
\ :pub: :bigok:



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: DriverFR » czw mar 14, 2013 00:28

Nie rozumiem w czym problem. Wyjedziesz bez przeglądu, zabiorą dowód, a odebranie go bedzie się wiązało z dodatkowym przeglądem, plus koszty dla biurokracji no i mandat karny.


Obrazek
4motion

MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: MikiS93 » czw mar 14, 2013 08:20

Nie rozumiesz tego, że pytam czy policja albo inspekcja niema może w kompie ewidencji osób bez przeglądu , tak jak mieli mieć z OC. Bo jeśli mają to wyjade, namierzą i złapią od ręki a jak nie to może się udać...



Awatar użytkownika
Maryn_08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: pn maja 11, 2009 21:52
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ( Wolin )
Kontakt:

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: Maryn_08 » czw mar 14, 2013 11:41

Jeszcze nie ma ewidencji kto ma przegląd dopiero planują to wprowadzić niestety ważne abyś miał oc bo oc każdy może sobie sprawdzić tym bardziej niebiescy np tutaj https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1" onclick="window.open(this.href);return false;. A co do przeglądu jeśli już wpadniesz na kontrole i nie masz przeglądu wbitego w dowód to po prostu mówisz że zapomniałeś dowodu rejstracyjnego z domu i dostajesz mandat 50 zł zawsze to mniejsze koszta niż jak by ci mieli zabrać dowód potem po niego jeździć odbierać itd. Oczywiście zależy tez od stanu auta bo jeśli się nie trzyma kupy itd to i tak jak byś miał nawet przegląd to ci dowód zabiorą a jak nie będziesz miał przeglądu a stan pojazdu będzie opłakany to nie wiem czy nie może sie to skączyć wykluczeniem z ruchu czyli laweta itd koszta jeszcze większe


viewtopic.php?f=88&t=398727" onclick="window.open(this.href);return false; :)

MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: MikiS93 » czw mar 14, 2013 16:22

Stan jest ok, wszystko działa :)
O taką odpowiedź mi chodziło właśnie :) :bigok:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: Adamm » sob mar 16, 2013 01:28

zawsze mozesz powiedziec ze zapomniales i ze jestes w drodze na przeglad :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: MikiS93 » sob mar 16, 2013 12:23

Wtedy to już za bardzo podejrzane, niema dowodu,a nagle na przegląd, a gdzie pieczątkę wbiją ?

P.S. Ostatni właściciel chyba na przeglądzie tylko trąbił...kilka dni temu jade....,hamuje ,a tam brak hamowania , ledwo ledwo na wdepie zwalniał. Tylny przewód roz*** cały, przednie popękane. 200 zł w plecy. :rotfl:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: doggie » sob mar 16, 2013 15:32

MikiS93 pisze:Nie rozumiesz tego, że pytam czy policja albo inspekcja niema może w kompie ewidencji osób bez przeglądu , tak jak mieli mieć z OC. B .
jest ewidencja przeglądu, nie w każdym przypadku ale jest
Maryn_08 pisze:ważne abyś miał oc bo oc każdy może sobie sprawdzić tym bardziej niebiescy np tutaj https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1" onclick="window.open(this.href);return false;.
policja ma swoją bazę z ewidencję OC
Adamm pisze:zawsze mozesz powiedziec ze zapomniales i ze jestes w drodze na przeglad :)

zapomniałem i tyle, po co wymyślać wersję



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: dawid018 » sob mar 16, 2013 16:49

z doswiadczenia wiem ze średnio jakieś 20-30% aut jezdzi bez aktualnych badań technicznych.ja sam kiedyś jezdziłem ponad 9 miesięcy bez przeglądu,moja mama ponad rok

kontrola drogowa bez ważnego przeglądu może skończyć się samym zatrzymaniem dowodu,lub zatrzymaniem dowodu+MKK za stan techniczny auta.Dodatkowe koszta mogą się pojawić wtedy kiedy WK nie uznaje badań okresowych wykonanych na żaswiadczeniu od policji.wtedy dochodzi koszt tablic czasowych.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

shwax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 08:15
Lokalizacja: Pabianice

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: shwax » sob mar 16, 2013 22:12

A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem w przypadku, gdy kierowca spowoduje kolizję a nie ma ważnych badań technicznych? Czy przypadkiem niektórzy ubezpieczyciele nie robią później problemów z wypłatą odszkodowań?



MikiS93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw paź 25, 2012 14:47
Lokalizacja: NE

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: MikiS93 » ndz mar 17, 2013 00:25

Hee..wiedz, że ubezpieczalnia zawsze szuka jak najwięcej wymówek żeby nie wypłacić odszkodowania. Jedynie AC dostaniesz w miarę uczciwie ale to dla burżuazji :) :okej:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: doggie » ndz mar 17, 2013 00:50

shwax pisze:A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem w przypadku, gdy kierowca spowoduje kolizję a nie ma ważnych badań technicznych? Czy przypadkiem niektórzy ubezpieczyciele nie robią później problemów z wypłatą odszkodowań?
przy OC brak przeglądu nie może stanowić o wypłacie czy też nie odszkodowania chyba że powołany rzeczoznawca wyda opinię, że stan techniczny przyczynił się do szkody



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

jazda bez ważnego przeglądu

Post autor: zajac » śr mar 20, 2013 22:10

brak przeglądu w OC nie stanowi przeszkody w wypłacie odszkodowania, jednak jeśli okazałoby się , że stan techniczny pojazdu przyczynił się do powstania szkody lub był jej bezpośrednią przyczyną to wtedy właściciel takiego pojazdu bez przeglądu powoduje powstanie roszczenia regresowego (konieczności zwrotu wypłaconego przez TU odszkodowania w całości lub w części )

jest jeszcze jedna kwestia związana z niesprawnością techniczną pojazdu (kwestia dotyczy pojazdów w ruchu (obu uczestniczących w zdarzeniu) czyli zdarzenia na zasadzie winy) - jeśli np sprawca stwierdzi, że do zdarzenia doszło w związku z nagłą awarią pojazdu (np pęknięcie przewodów hamulcowych, zatarcie łożyska, czy wybuch zdrowej opony) to wtedy osoba , która spowodowała zdarzenie jest wolna od odpowiedzialności za szkodę.
Podobnie ma się sytuacja , gdyby sprawca okazał się niepełnosprawny umysłowo


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości