Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: marnon » pt sty 18, 2013 17:52

Witam!

chciałem się poradzić bo akurat sprzedaję samochód.

Czy spisywać przed jazdą próbną jakąś umowę odn powstałych ew szkód podczas jazdy? załóżmy ,że zgodzę się na to by potencjalny kupiec odbył jazdę próbną moim samochodem, ja jako pasażer i podczas tej jazdy, uszkodzi mi auto , spowoduje wypadek, padnie np. turbina lub coś w silniku... bez takiej umowy gość powie że to nie jego sprawa i odjedzie do domu a ja zostanę z kosztami... czy lepiej nie dawać wsiąść za kierownicę i samemu prowadzić auto podczas takiej jazdy próbnej. wiem że to rzadko się zdarza, ale może faktycznie coś się podziać. Są na to jakieś rozwiązania? taka umową będzie respektowana przez np. sąd?



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: mlodypoznan » pt sty 18, 2013 18:50

Po pierwsze to nikt nie podpisze żadnej umowy.Jakbyś Ty kupował auto i po 100 metrach padł by silnik to zapłaciłbyś za naprawe?Nie wiem czy ktoś kupi auto jak sie nim nie przejedzie bo ja na pewno bym nie kupił.



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: marnon » sob sty 19, 2013 08:54

oczywiście mówimy o skrajnościach,ale jak trafi mi się gość co strzela lub pali sprzęgło do tego jest zima a mój klekot stał całą noc przyjeżdża zimny silnik a on go goni pod czerwone pole no to bym takiego chyba z auta wyrzucił, ale najgorsze jak gdzieś przywali lub zahaczy to wtedy za naprawę kto zapłaci malowanie itp.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: jhosef » sob sty 19, 2013 12:02

Albo chcesz sprzedać albo nie.
W życiu nie podpisałbym takiej umowy. Przecież jazda próbna to krótka przejażdżka a nie wyprawa nad morze...
Ja się boisz to udaj sie z kupującym w miejsca o bezpieczniejszym ruchu.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: dawid018 » sob sty 19, 2013 18:04

marnon pisze:ale jak trafi mi się gość co strzela lub pali sprzęgło do tego jest zima a mój klekot stał całą noc przyjeżdża zimny silnik a on go goni pod czerwone pole
no to nie umiesz zwrócić uwagi takiemu delikwentowi??sprzedałem już trochę aut i tylko 2 razy zdarzyło mi się żeby trzeba było kupującemu przypomnieć ze to jeszcze nie jest jego samochód


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Kristina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 16, 2013 18:07

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: Kristina » pn sty 21, 2013 19:02

a jak nie będziesz chciał sie dać przejechac to kupujący zaraz sobie dopisze do tego jakąś historię



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: OsteR9019 » pn sty 21, 2013 19:24

Gdyby ktoś mi podsunął umowę nawet bym za klamkę nie złapał, bałbym się że odpadnie i będzie na mnie a gość szuka frajera.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: doggie » wt sty 22, 2013 11:23

gdyby gość przed zakupem kazał mi podpisać jakąś umowę na jazdę próbną do powiedziałbym mu "pie...rdolnij się facio w łeb" i żegnam, marnon, głupie pomysły ci chodzą po głowie, tak jak jhosef napisał - albo chcesz sprzedać auto i godzisz się na to że wiele osób będzie się chciało karnąć twoim autem albo się nie godzisz - masz do tego prawo, ale wówczas wątpię żebyś auto sprzedał

po drugie zawsze możesz każdego gościa pozwać do sądu bez względu na posiadanie umowy czy jej brak



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Jazda próbna przed zakupem a szkoda

Post autor: zajac » czw sty 24, 2013 23:19

zawsze możesz uprzedzić przed jazdą próbną , że za kolizję itp odpowiada on jako kierujący i w takim przypadku jeśli ze swojej winy spowoduje kolizję to uważasz auto za sprzedane.

mnie przy ostatnim zakupie przewiózł właściciel to ja mu musiałem zwrócić uwagę , że nie imponuje mi głupota i kategorycznie ma jechać normalnie a nie pokazywać mi co auto potrafi itd


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości