Tablice tymczasowe.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
huczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 14:27
Lokalizacja: Brudne południe
Kontakt:

Tablice tymczasowe.

Post autor: huczu » pn sty 24, 2011 23:59

Witam, mam problem... Posiadam golfa mk3 nie zarejestrowanego w pl, wymeldowanego w Niemczech. Auto przechodzi remont i teraz moje pytanie, jeżeli będę chciał zrobić przegląd, jechać na zlot czy coś takiego w jaki sposób będę mógł pozyskać takie tablice ? Ktoś to już robił/ załatwiał ??

Chodzi mi dokładnie o takie tablice
Obrazek

A tutaj jest przepis:
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3118.htm


Moje [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3371115#3371115]MK3[/url] USA Było tak

Jest tak :

[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=413817[/url]
Cabby US

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Tablice tymczasowe.

Post autor: bongo » wt sty 25, 2011 21:12

huczu, Ubezpieczalnia,wydział komunikacji,masz tablice :bajer:



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Tablice tymczasowe.

Post autor: $iwy » wt sty 25, 2011 22:31

Jak dla mnie to trochę lipa??
Jeśli zarejestrujesz tymczasowo auto to już pupa musisz je zarejestrować.Czy źle rozumiem??
Chyba nie można kilka razy otrzymać tablic w celu wywozu pojazdu za granicę.Bo przecież dojdą do tego.
Wydaje mi się że w twoim przypadku najlepiej będzie zdobyć jakieś tabliczki wywozowe (mogą mieć nawet nie ważną datę) zrobić przegląd i wykupić ubezpieczenie na 30 dni za 100,- pojeździsz, odstawiasz auto i gdy znowu Cię najdzie taka ochota to kupujesz już tylko OC znowu za 100,- ( ten sposób jest już sprawdzony tyle że auto na co dzień tak śmiga)



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Tablice tymczasowe.

Post autor: borek » czw sty 27, 2011 23:58

$iwy pisze:Wydaje mi się że w twoim przypadku najlepiej będzie zdobyć jakieś tabliczki wywozowe (mogą mieć nawet nie ważną datę) zrobić przegląd i wykupić ubezpieczenie na 30 dni za 100,- pojeździsz, odstawiasz auto i gdy znowu Cię najdzie taka ochota to kupujesz już tylko OC znowu za 100,- ( ten sposób jest już sprawdzony tyle że auto na co dzień tak śmiga)

Na ile sprawdzony masz ten sposób? Bo mój kolega ostatnio skończył jazde na lawecie i z mandatem. A smigał dokładnie tak jak mówisz. Mało tego bo Panowie policjanci przetoczyli mu dokladnie przepis ktory stanowi ze nie zarejesrowanym autem poruszac sie nie mozna ! Tak wiec przestrzegam...



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: $iwy » pt sty 28, 2011 21:55

borek pisze:
$iwy pisze:Wydaje mi się że w twoim przypadku najlepiej będzie zdobyć jakieś tabliczki wywozowe (mogą mieć nawet nie ważną datę) zrobić przegląd i wykupić ubezpieczenie na 30 dni za 100,- pojeździsz, odstawiasz auto i gdy znowu Cię najdzie taka ochota to kupujesz już tylko OC znowu za 100,- ( ten sposób jest już sprawdzony tyle że auto na co dzień tak śmiga)

Na ile sprawdzony masz ten sposób? Bo mój kolega ostatnio skończył jazde na lawecie i z mandatem. A smigał dokładnie tak jak mówisz. Mało tego bo Panowie policjanci przetoczyli mu dokladnie przepis ktory stanowi ze nie zarejesrowanym autem poruszac sie nie mozna ! Tak wiec przestrzegam...

Kumpel Krafterem latał tak po Polsce i nie tylko i nigdy nie miał problemu.Mam dwóch znajomych śmigają na takich tabliczkach... tak jak napisałem a jeden z Nich miał kolizję i otrzymał normalnie odszkodowanie bez żadnych szopek.Policja była i cisza.
Jaki to przepis był??



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Tablice tymczasowe.

Post autor: borek » sob sty 29, 2011 20:07

No zalezy jak policjant impretetuje prawo. Znam sytuacje gdzie fatycznie niebiescy machali na to reka i jakos to sie udawalo. Ale bodajze art. 71 kodeksu drogowego stanowi o tym ze samochodem nie zrejestrowanym poruszac sie nie mozna. Oczywiscie nie tyczy sie to rejestracji wywozowych ale musza byc one wazne...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Tablice tymczasowe.

Post autor: doggie » sob sty 29, 2011 21:07

borek, prawo jest jedno, 500 zł MKK za jazdę pojazdem nie dopuszczonym do ruchu



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: $iwy » ndz sty 30, 2011 10:26

doggie pisze:borek, prawo jest jedno, 500 zł MKK za jazdę pojazdem nie dopuszczonym do ruchu
Jaki art. o tym mówi??
I dlaczego nie dopuszczonym skoro masz aktualny przegląd oraz ubezpieczenie??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: doggie » ndz sty 30, 2011 11:05

pojazd jest wymeldowany w Niemczech i niezarejestrowany w Polsce - więc jaki dokument zezwala mu na poruszanie się po drogach? Fakt posiadania przeglądu i ubezpieczenia wg ciebie jest dokumentem dopuszczającym do ruchu?



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: $iwy » ndz sty 30, 2011 11:50

doggie pisze:pojazd jest wymeldowany w Niemczech i niezarejestrowany w Polsce - więc jaki dokument zezwala mu na poruszanie się po drogach? Fakt posiadania przeglądu i ubezpieczenia wg ciebie jest dokumentem dopuszczającym do ruchu?
Więc powiedz mi co zezwala mi na poruszanie się pojazdem po Terytorium RP pojazdu sprowadzonego z DE w zależności od zakupionych tablic na okres np.14 dni??
Bo w tym wypadku masz tylko ubezpieczenie wykupione razem z tablicami.
Wg. mnie wszystko zależy od podejścia policaja.

Art. 71 pkt 7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

Powiedz kto mi udowodni kiedy sprowadziłem pojazd??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: doggie » ndz sty 30, 2011 12:18

generalizujesz, mowa przecież o koledze z 1 postu, który na chwilę obecną nie ma ważnych tablic

pojazd wymeldowany w Niemczech a niezarejestrowany w Polsce bez ważnych tablic rej. nie może poruszać się po drogach, tak jak napisałem - MKK do 500 zł, podobna sytuacja jest z żółtymi tablicami które straciły termin ważności i nieważne że jest przegląd i ubezpieczenie

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,
podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: $iwy » ndz sty 30, 2011 20:45

doggie
No to nie wiem.Mówię jak sprawa wygląda w moich okolicach.Być może u mnie towarzystwo żyje w niewiedzy bo nic nikomu z tego powodu nie robią.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Tablice tymczasowe.

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 11:55

$iwy pisze:Być może u mnie towarzystwo żyje w niewiedzy bo nic nikomu z tego powodu nie robią.
i tu jest pies pogrzebany :D z drugiej strony jak się czegoś nie wie to się tego nie robi, więc po części ich rozumiem, nie każdy musi być chodzącą encyklopedią i omnibusem, ale uwierz mi, że w moich stronach masz za to 500 zł MKK



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Tablice tymczasowe.

Post autor: daaroo » czw lut 03, 2011 02:49

Konwencja Genewska z 1962r reguluje tę sprawę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości