OC zakończone po złomowaniu przed wyrejestrowaniem

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

OC zakończone po złomowaniu przed wyrejestrowaniem

Post autor: fazer86 » wt lip 20, 2010 12:31

Witam! Problem jak w temacie, samochód zezłomowany został 01.07 a umowa OC skończyła się ok 05.07. Czy wyrejestrowując po złomowaniu trzeba mieć umowę OC ważną na dzień wyrejestrowania czy złomowania ?? Wydaje mi się że skoro auto przestało istnieć i unieważniono dokumenty auta to już umowy OC mieć nie powinien.
A drugie pytanie jeszcze dodatkowe, czy jeżeli kupiłem samochód zarejestrowany w innym mieście, nie przerejestrowywałem i został zezłomowany, to czy z wyrejestrowaniem muszę jechać tam gdzie został zarejestrowany czy mogę to zrobić w swoim UM.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt lip 20, 2010 14:53

napisałeś to tak , że trochę cięzko się kapnąć o co ci chodzi
piszesz, że wyrejetrowałeś auto 1 lipca a OC miałeś do 5 lipca więc wszystko jest ok , a pozatym jedynie co należy zrobić to powiadomić ubezpieczyciela o złomowaniu i wyrejetrowaniu pojazdu, wydział komunikacji raczej nie sprawdza czy kasowane auto ma oc

a 2 kwestia na moje to skoro kupiłeś i masz umowe to załatwiasz u siebie i niech WK sobie papiery wysle


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

fazer86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 14, 2007 18:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fazer86 » wt lip 20, 2010 18:30

Chodzi o to że pojazd został zezłomowany z ważnym OC, ale to OC się skończyło zanim ten pojazd został wyrejestrowany. Już chyba wiem że przy czymś takim nie muszę mieć OC przy wyrejestrowaniu , ważne że OC było przy złomowaniu. Tak przynajmniej mówi ustawa i pani w WK. co do drugiej kwestii to niestety musze jechać z papierami do innego miasta żeby załatwić wyrejestrowanie, trochę to głupie ale tak jest.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr lip 21, 2010 08:28

fazer86 pisze:Chodzi o to że pojazd został zezłomowany z ważnym OC, ale to OC się skończyło zanim ten pojazd został wyrejestrowany
wszystko jest ok. Musisz tylko dostarczyć kwit ze złomu do najblizszego oddziału ubezpieczyciela. Jeżeli tego nie zrobisz to beda wysyłać ponaglenia itp.

Pozdrawiam


Dziki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości