PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: ZALEK » pn paź 31, 2016 19:10

Avery, co należy zrobić zeby byc w takim klubie pzm albo automobilklub?


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » pn paź 31, 2016 19:15

http://www.automobilklubpolski.pl/klub/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: dawid018 » pn paź 31, 2016 22:02

to ja opisze swoja historie z poszukiwaniem ubezpieczenia.:
jakoś w połowie września zacząłem się rozglądać za OC do swojego audi a6 z silnikiem 2,8.rok temu ubezpieczyłem auto w You can drive bo było najkorzystniej- 422zł Oc na rok.w tym roku oferta na 689zł za samo OC.se myślę że trochę drogawo i zaczynam liczyć w tych kalkulatorach i średnia wychodzi 650-900zł. oczywiście w miedzy czasie kilka telefonów gdzie handlowcy proponowali nie raz wyższe składki niż te z kalkulatora .Myślę policzę w mbanku bo kiedyś tanio było to może i tera będzie,i zonk 750zł zaśpiewali. ale coś mnie ruszyło i wygoglowałem sobie ubezpieczenia axa i otwarł mi sie kalkulator axadirect no i ilcze. pierwszy wynik nieco taniej niż axa przez m bank to sobie myślę liczę znowu i znów taniej i tak kilka razy(wszystkie dane te same) aż doszedłem do 489zł. zapisałem kalkulacje która jest ważna przez kilka dni i czekałem na telefon.po kilku dniach dzwoni do mnie chłop z ofertą na 589zł i mówię mu ze 3 dni temu liczyłem i wyszło 100zł mniej. coś tam poklikał coś pozmieniał i mówi ok będzie oferta za 489zł i wysłał ja na maila i ze ona jest ważna 30dni i przez te 30dni składka sie nie zmieni. oczywiście do końca starej polisy szukałem i liczyłem dalej w poszukiwaniu jeszcze tańszego OC ale niestety nawet później w axadirect wychodziło po 30-50zł drożej niż ta zamrożona kwota.
nie wiem czy to faktycznie działa ze jak się kilka razy liczy to cena spada czy po prostu miałem takie szczęście ale może warto spróbować.Może taka jest polityka firmy.pierwsza wycena najdroższa a nóż klient kupi


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » pn paź 31, 2016 23:13

dawid018 pisze:nie wiem czy to faktycznie działa ze jak się kilka razy liczy to cena spada czy po prostu miałem takie szczęście ale może warto spróbować.Może taka jest polityka firmy.pierwsza wycena najdroższa a nóż klient kupi
Też miałem taki przypadek - nawet w mbanku. Za pierwszym razem na mk2 1.8 wyszło mi 70 zł miesięcznie przy rozłożeniu na 12 rat, a przy trzecim obliczaniu stanęło na 50 zł. Więc różnica ogromna.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » wt lis 01, 2016 10:35

A ja myślę że jednak coś tam "zakombinowaliście" z danymi podawanymi w formularzach bo to jest program który po wprowadzeniu konkretnych danych konkretne wartości wylicza. I nie ma opcji aby 2+2 raz dawało 4, raz 5 a innym razem 3. Musisz wprowadzić inną zmienną bo to tylko tępa maszyna działająca na jednym i tym samym algorytmie którego jakby nie liczył zawsze ten sam wynik da.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » wt lis 01, 2016 10:43

Piasek pisze:A ja myślę że jednak coś tam "zakombinowaliście" z danymi podawanymi w formularzach bo to jest program który po wprowadzeniu konkretnych danych konkretne wartości wylicza. I nie ma opcji aby 2+2 raz dawało 4, raz 5 a innym razem 3. Musisz wprowadzić inną zmienną bo to tylko tępa maszyna działająca na jednym i tym samym algorytmie którego jakby nie liczył zawsze ten sam wynik da.
No to jak wytłumaczysz, że przy tych samych danych raz mi pokazał 70 zł ratę miesięczną, a za 3 razem już było 50? Oczywiście kupiłem za 50 :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » wt lis 01, 2016 11:16

Doczytaj bo może zmieniłeś albo samo zmieniło jakąś wartość i przez to taniej coś wyszło.
Ja swego czasu kalkulowałem V70 2.4 170KM i liczyłem 10x, w 10 różnych firmach i wszędzie między 740 a 900 wychodziło.
Ale nigdy nigdzie aby nagle 500zł naliczyło zamiast 800 czy 900zł


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: herbu » wt lis 01, 2016 12:24

Piasek pisze:Doczytaj bo może zmieniłeś albo samo zmieniło jakąś wartość i przez to taniej coś wyszło.
Na pewno wpisywałem zawszę identyczne wartości. Chyba, że samo coś zmieniło. Ale sam widzisz, że nie jestem jedynym takim przypadkiem, więc może coś w tym być.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: dawid018 » wt lis 01, 2016 13:07

u mnie tez te same dane były. później nawet trochę kombinowałem z wiekiem dziecka itp ale nie wiele to dawało.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: Avery » śr lis 02, 2016 11:08

herbu pisze:
Piasek pisze:A ja myślę że jednak coś tam "zakombinowaliście" z danymi podawanymi w formularzach bo to jest program który po wprowadzeniu konkretnych danych konkretne wartości wylicza. I nie ma opcji aby 2+2 raz dawało 4, raz 5 a innym razem 3. Musisz wprowadzić inną zmienną bo to tylko tępa maszyna działająca na jednym i tym samym algorytmie którego jakby nie liczył zawsze ten sam wynik da.
No to jak wytłumaczysz, że przy tych samych danych raz mi pokazał 70 zł ratę miesięczną, a za 3 razem już było 50? Oczywiście kupiłem za 50 :)

Jak to się mówi, może pogoda się zmieniła



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: mfind » śr lis 02, 2016 12:20

Każdy ubezpieczyciel ma swoje metody wyliczania cen. Niektórzy pierwszą ofertę podają jako najdroższą, aby później obniżać i zachęcić do zakupu, inni odwrotnie - im bliżej końca i więcej wyliczeń u nich OC tym drożej. Dochodzą do tego także czasowe akcje rabatowe. Ceny na kalkulatorze i podczas rozmowy z konsultantem również mogą się różnić, ponieważ podczas rozmowy najczęściej jest przeprowadzana także weryfikacja zniżek i podawana jest ostateczna cena (niestety w kalkulatorach klienci lubią podawać zmyślone dane osobowe i pesel, przez które wyświetlane ceny są zawyżone przez brak możliwości weryfikacji ich zniżek w bazie UFG). Dlatego my zawsze polecamy wykonywać kalkulację na porównywarce nie wcześniej niż 2-3 tygodnie przed końcem umowy. W tym okresie praktycznie wszyscy ubezpieczyciele mają optymalne ceny :)

Pozdrawiam,
Łukasz



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Piasek » śr lis 02, 2016 14:28

A jakie ma znaczenie pytania w kalkulatorach:
- ile czasu trwała twoja ostatnia polisa OC ?
Albo czy posiadasz AC. Może to sprawia że jednemu wyliczy 500 a drugiemu 750 mimo iż obaj teoretycznie mają ten sam wiek, staż, zniżki, bezwypadkowość i mieszkają w podobnych pipidówkach z podobnymi rocznymi przebiegami.
Chociaż uważam że jednak duże znaczenie ma jednak to co chcesz ubezpieczyć, dlatego przy jakimś Focusie 1.6 za którymś razem wyszło prawie 30% taniej a już przy takim Volvo 2.4 170KM choćby i 100x liczył niżej 740 nie chciało a reszta tylko drożej.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze a

Post autor: mfind » śr lis 02, 2016 14:34

Piasek pisze:A jakie ma znaczenie pytania w kalkulatorach:
- ile czasu trwała twoja ostatnia polisa OC ?
Tutaj to niektórzy mogą oszacować ile mniej więcej przypada zniżek (jeśli np. kupiłeś auto w ciągu roku i po kilku miesiącach kupujesz OC to nie będziesz się jeszcze łapał na wyższy próg zniżek, ponieważ nie było to równe 12 miesięcy). Ostatecznie i tak jest to weryfikowane w bazie UFG na podstawie Twoich danych.
Piasek pisze:Albo czy posiadasz AC.
To bardziej pod ewentualne przygotowanie także oferty na AC i sprzedanie całego pakietu, zamiast tylko OC :)



Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PORÓWNYWARKA CEN UBEZPIECZEŃ - czyli za ile ubezpiecze auto?

Post autor: Avery » pt lis 04, 2016 10:26

Porównywanie cen na porównywarkach jest jak wróżenie z fusów. Koniec końców i tak podajesz pesel i to po peselu jest zaczytywana PRAWDZIWA historia. dlatego lepiej pójść do multiagencji, gdzie podajesz pesel i nie musisz kombinować i spamiętywać czy miałeś ubezpieczenie OC przez 5 lat, 36 miesiecy czy 453253 tygodni...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości