PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: xxxPALUCHxxx » ndz lis 16, 2014 12:15

Raptus1984 pisze:chodzi o wyplate z polisy oc,to ze przedstawil umowe k-s ze jest właściciele i dostal kwote jaka dal niby za auto czyli 900zl,ja tez miałem teraz szkode i mam wpisane 4tys a auto to laguna 2.2 2003r wiec wiadomo ze warta wiecej pewnie kolo 8,w uzasadnieniu temu gosciowi wpisali ze cos o wzbogaceniu ze jak dal 900 to nie moga mu wyplacic 3300
a gdtbys dostal auto w prezencie i nie zapalcilbys za auto kompletnie nic to znaczyloby ze auto jest warte Ozł ? i nie masz prawa do odszkodowania ?

Na kwote na umowie patrza w urzedzie sakrbowym gdzie musisz zaplacic 2% podatku od wartosci pojazdu i tu czesta praktyka jest ze jesli wartosc na umowie jest zanizona to biora pod uwage wartosc rynkowa samochodu lub odwrotnie. Jesli kwota na umowie jest wyzsza niz wartos rynkowa to biora te kwote na umowie jako podstawe do rozliczenia.

wartosc kwoty na umowie jest wazna jesli chcialbys dochdozic swoich praw od sprzedjacego na drodze cywilnej :bigok:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz lis 16, 2014 12:58

Ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować powstałą szkodę. Zwykle wyceny szkody dokonuje się w oparciu o wartość rynkową, jeśli jednak właściciel pojazdu przedłożył umowę kupna z zaniżona wartością, to ubezpieczyciel skorzystał z okazji i przyjął, że to jest właśni wartość szkody. W takim przypadku należy sporządzić odwołanie do ubezpieczyciela i wykazać, że wartość umowna dotyczy pojazdu w stanie uszkodzonym (np z zatartym silnikiem, uszkodzoną skrzynią itp, itd). Następnie należy udokumentować poniesione koszty (umowa na zakup używanego silnika, skrzyni, itd, itp). Kolejnym dokumentem będą umowy (z mechanikiem) na montaż tych części i podzespołów w naszym samochodzie. Tym sposobem z auta o początkowej wartości 900 zł można "wykrzesać" praktycznie dowolną kwotę, nawet powyżej 10000 zł ( w zależności od tego, ile faktycznie wydaliśmy na ten wóz /tuning przecież bywa drogi/). Skoro ubezpieczyciel przyjął bowiem kwotę umowną jako wartość pojazdu, to tak samo będzie musiał respektować umowy potwierdzające nakłady poniesione na podniesienie wartości samochodu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » ndz lis 16, 2014 13:59

czyli co radzisz isc szybko zarejestrować czy czekac na to co zrobią?zapewne moja szkoda to będzie z 4tys



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: hak64 » ndz lis 16, 2014 16:33

Raptus1984 pisze:czyli co radzisz isc szybko zarejestrować czy czekac na to co zrobią?zapewne moja szkoda to będzie z 4tys
Jeśli w trakcie oględzin auta dałeś kopię umowy rzeczoznawcy, to już jest "musztarda po obiedzie". Teraz możesz tylko szukać kwitów podwyższających wartość auta (tak jak to opisałem wyżej). Jeśli jednak ubezpieczyciel nie widział umowy kupna, to przerejestrowanie powinno załatwić problem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » ndz lis 16, 2014 19:07

ogledziny mam dopiero we wtorek,dlatego tak dlugo bo auto bylo w niemczech i wróciłem dzisiaj



Awatar użytkownika
Przemcioo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 19, 2012 09:33

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Przemcioo » czw lis 27, 2014 21:16

Witam, miałem dziś małą kolizje, Pan we mnie wjechał. Pytanie o kasę..ile mogę dostać. Zderzak błotnik do malowania ALE zapadła się ciut oraz wgniotła maska oraz lekko też wpadła lampa czego nie widziałem ( maska lampa ) i nie mam tego spisanego na oświadczeniu bo było ciemno...Zdjęcia poniżej. Czy mam szanse na uzyskanie jakiś dodatkowych PLN za to czego nie widziałem wcześniej?Proszę o jak najszybszą odpowiedź...Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek


Zapraszam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8#p6538438" onclick="window.open(this.href);return false;

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt lis 28, 2014 13:08

Nikt Ci nie wyceni szkody na podstawie tak lakonicznego opisu. Nie napisałeś nawet, czy auto dostało z przodu, czy w bok, albo w koło? Zaparzyłem kawę, ale z fusów nic się nie da odczytać. Wrzuć fotki uszkodzeń , to można pogadać.
Przemcioo pisze: Czy mam szanse na uzyskanie jakiś dodatkowych PLN za to czego nie widziałem wcześniej?
Przyjedzie rzeczoznawca, to wyceni szkodę. Jak będziesz przy tym obecny, to będziesz miał okazję wszystko pokazać.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Przemcioo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 19, 2012 09:33

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Przemcioo » pt lis 28, 2014 16:28

hak64, Mi się fotki wyświetlają. Szkoda dosłownie parkingowa. Porysowany zderzak i błotnik.


Zapraszam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8#p6538438" onclick="window.open(this.href);return false;

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt lis 28, 2014 16:58

Mi się nie wyświetlają, albo nie jestem biegły w temacie ściągania plików. Jeśli to tylko rysy, to rzeczoznawca zakwalifikuje jako naprawę (demontaż, przygotowanie, malowanie, montaż). Dwa elementy to koszt około 1000 zł, plus ewentualnie wymiana lampy, bo skoro wpadła, to możliwe, że urwało zaczepy (dolicz koszt nowej lampy).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Avery » czw gru 04, 2014 11:56

witam wszystkich
ktoś mogłbym mi podpowiedzieć, za ile mniej wiecej naprawie takiego wgniota? Obrazek



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Skrzak » czw gru 04, 2014 12:32

Do 300 pln na allegro lub na pobliskim szrocie, 10 minut wymiana samemu, pod warunkiem, że pas przedni pod spodem jest nieruszony ale nawet jak lekko zarysowany to bym się nie przejmował. Odrazu wywal te chromy z grilla ;p
Szrot masz w Wejherowie dobry albo w Gdyni jest taki gość, na allegro nazywa się GTI parts.



lukastg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:46

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: lukastg » pt gru 05, 2014 16:12

najlepiej właśnie kupić zderzak pod kolor to Cie najtaniej wyjdzie



darecki6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:56
Lokalizacja: lodz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: darecki6 » wt gru 16, 2014 01:39

Obrazek ile moge dostac za golfa 3 19td z 1992r jak na foto ,uszkodzona klapa zdezak i pas pod zdezakiem blotniki lampy i podloge w bagazniku


darecki6

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt gru 16, 2014 09:04

To jest szkoda całkowita (koszt naprawy przekracza wartość samochodu przed wypadkiem). Fachowa naprawa to koszt powyżej 5 tyś. Przy takim walnięciu w zadek, zwykle dochodzi do urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym (jeśli więc coś cię boli, masz drętwienia mięśni, to idź do lekarza - jest wysoce prawdopodobne, że dostaniesz więcej niż za auto). Przypominam, poszkodowanym w wypadkach przysługuje samochód zastępczy (przy szkodzie całkowitej, do dnia wypłacenia odszkodowania). Masz więcej pytań, napisz na PW.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości