PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pn wrz 30, 2013 22:22

Ja jestem zdania, ze jak każdy będzie płacił 4000 zł za OC rocznie to będzie się należało wszystko. Każdy powinien się zastanowić ile płaci i jaką firmę wybiera co wiąże się z tym, że wybierając najtańszą robi poszkodowanemu przez siebie pod górkę. Na szczęście od 1 kwartału przyszłego roku wchodzi likwidacja bezpośrednia więc może coś się zmieni.

Co do tego , że TU zaniżają - może ale wszyscy wiemy , że za kasę w większości przypadków auto jest spokojnie naprawione ale każdy ma przeświadczenie, ze jeszcze nowe koło by się przydało jako rekompensata czy inny diwajs do auta. Ja miałem w swoim życiu kilka przygód i zawsze naprawiając auto za kwotę kosztorysu zostawało jeszcze dobrych kilka stówek. Oczywiście czasem zdarzają się dziwne wyceny.

Trzeba powiedzieć sobie prawdę Polakom nie zależy na naprawie auta a na wyciągnięciu jak największej kwoty co by na właśnie płytki starczyło albo koła.

Tylko jeszcze pozostaje kwestia pomocy takich ludzi jak ty. Robisz to za koszty sądowe czy za % wywalczonego odszkodowania, bo to jest znaczna różnica


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: barto125 » pn wrz 30, 2013 22:35

zajac pisze:zostawało jeszcze dobrych kilka stówek
To jest właśnie odszkodowanie - przywrócenie mienia do stanu początkowego + rekompensata za poniesione szkody.



VWLofi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:13

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: VWLofi » pn wrz 30, 2013 22:47

zajac pisze:Ja jestem zdania, ze jak każdy będzie płacił 4000 zł za OC rocznie to będzie się należało wszystko.
Dla mnie to jakas kompletna bzdura i niczym uzasadnione zyczenie - do tego nie wszyscy wiedza jekie oszczednosci powstaja w wyniku nagminnych zanizen odszkodowan lub nie wyplacaniu nalezytych kwot w bilansie ze wplywami ze skladek zawsze in plus w mld złotych (4-5 firm trzymajace 70% rynku) nie trzeba dlugo szukac



Tylko jeszcze pozostaje kwestia pomocy takich ludzi jak tyWyczuwam próbe oceny mojej osoby zupełnie bezpodstawna i wrogie nastawienie . Robisz to za koszty sądowe czy za % wywalczonego odszkodowania, bo to jest znaczna różnicaSprecyzuj o co chodzi w pytaniu bo nie do konca rozumiem kontekstu



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Mattpl » czw paź 03, 2013 20:14

Kuzynowi gość cofnął dostawczakiem w merca e w211. Szkody może nie jakieś kosmiczne, ubezpieczyciel wycenił na 4 tys. Poszły mocowania jednej z lamp, do tego do wymiany grill, maska, zderzak. Aso wyceniło same części bez robocizny na 14 tys. Jak to się ma do tych 4 tys ubezpieczyciela? Sama lampa to 4500...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: feniks » czw paź 10, 2013 18:58

WItam, gościu wjechał mi w tył auta, po oględzinach z Pzu dostałem kosztorys na 508PLN, dzisiaj zostały mi przelane pieniądze 420PLN - bez vat'u kwota :grrr:
z tego co na szybko wyszukałem, jest to niezgodne z przepisami i powinienem zawiadomić KNF. Do Pzu powinienem jakieś pismo napisać w tej sprawie? Jak to dalej ugryźć?


Obrazek

mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » czw paź 10, 2013 19:55

A jestes platnikiem vat?Jeżeli nie jesteś i nie masz możliwości odliczenia to odszkodowanie należy sie z vat-em.Napisz odwolanie i powinni doplacic



Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: szocha » pn lis 04, 2013 20:09

Witam

Miałem wczoraj nie miłe spotkanie z panem taksówkarzem i mam pytanie. Ile mogę za to dostać? Nie ja jestem sprawcom tylko taksówkarz, mamy w tym samym ubezpieczycielu ubezpieczenie(PZU)
Obrazek


Ride Or Die

di-stefano@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 10, 2013 20:09

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: di-stefano@wp.pl » wt gru 10, 2013 21:07

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym się wszystkimi przywitać.
Od razu występuję z bardzo smutnym dla mnie tematem.
W piątek (Mikołajki) miałem wypadek na drodze krajowej nr 6. Tuż przede mną powaliło się drzewo (ogromna sosna wyrwana z korzeniami). Nie miałem możliwości żadnej reakcji i w nie wjechałem, a raczej one we mnie, na szczęście nic mi się nie stało ale auto wygląda strasznie (Golf 4 1.4 confortline z 2002 r. pierwsza rejestracja 2 roku 2003). A oto kilka fotek:


ObrazekObrazekObrazek


Z góry dziękuję za pomoc.ObrazekObrazekObrazek

Ile szacunkowo wynosił by koszt naprawy takich uszkodzeń i czy ma to w ogóle sens?



poldek.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 00:52

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: poldek. » ndz sty 05, 2014 01:36

a ma ktoś ac w bre ubezpieczenia? jakieś doświadczenia z tym związane?



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Death_Proof » śr sty 29, 2014 18:04

Czy TU może nie zaakceptować kosztorysu wystawionego przez ASO na 13.000 zł przy szkodzie częściowej wycenionej na 4000 zł przez TU ? Rzeczoznawca wycenił auto na 14.000 zł, czyli warunek do naprawy istnieje, a róznica wynosi 1000zł.
Poszkodowany z tego co wyczytałem może dobrowolnie wybrać warsztat i sposób naprawy (oryginalne części i technologia ASO). Czy jest jakiś okres, w którym TU musi się ustosunkować do wyceny przygotowanej przez ASO ? Dodam, że auto bodajże z roku 2004.


~VAGSTYLE~

heikinen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:57

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: heikinen » pt sty 31, 2014 13:22

Witajcie

Na ile wyceniacie szkodę widoczną na zdjęciach? Facet uderzył we mnie na parkingu. Uszkodzony został lewy, tylny błotnik. WARTA wyceniła to na 900 pln.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: szocha » pt sty 31, 2014 21:03

Jeśli wyceniła na 900zł to nie jesteś stratny, bo by to naprawić starczy Ci 400zl jakoś


Ride Or Die

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: zajac » ndz lut 02, 2014 21:00

Death_Proof pisze:Czy TU może nie zaakceptować kosztorysu wystawionego przez ASO na 13.000 zł przy szkodzie częściowej wycenionej na 4000 zł przez TU ? Rzeczoznawca wycenił auto na 14.000 zł, czyli warunek do naprawy istnieje, a róznica wynosi 1000zł.
Poszkodowany z tego co wyczytałem może dobrowolnie wybrać warsztat i sposób naprawy (oryginalne części i technologia ASO). Czy jest jakiś okres, w którym TU musi się ustosunkować do wyceny przygotowanej przez ASO ? Dodam, że auto bodajże z roku 2004.


Może nie zaakceptować kosztów naprawy.Zwykle cała sprawa rozchodzi się o części z ASO czy alternatywne. Oczywiście z sądzie do wygrania.
Zwykle taka weryfikacja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Death_Proof » ndz lut 02, 2014 21:17

zajac pisze:Może nie zaakceptować kosztów naprawy.Zwykle cała sprawa rozchodzi się o części z ASO czy alternatywne. Oczywiście z sądzie do wygrania.
Zwykle taka weryfikacja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni
Zaakceptowała z zastrzeżeniem, że chcą obejrzeć auto po naprawie.
Dzięki.


~VAGSTYLE~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości