Mycie samochodu na ulicy przed blokiem? :]

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Mycie samochodu na ulicy przed blokiem? :]

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr kwie 01, 2009 18:37

Szukałem, nie znalazłem :wink:
No właśnie panowie jest ciepełko, słoneczko świeci każdy zaczyna pucować swoje autka.
Nie każdy ma kasę (może przesadzam bo 20zł nikogo nie zbawi) ale tu nie chodzi o to. Np. facet chce wyjść przed blok i umyć samochód - jak to się ma u nas w Polsce?
- jedni piszą że za to kolosalne kary wlepiają...
- inni że jak są kanały (te koło krawężników) to śmiało można myć
- jeszcze inni mówią że tylko mokrą szmatką można

Każdy komentarz mile widziany :wink:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 18:45 przez RA_FEEL_IT!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » śr kwie 01, 2009 18:41

Aż tak się nie znam, ale ostatnio w TVN Turbo przy okazji prezentacji Megane o tym mówili - nie można pod blokiem. Co więcej, nawet na swojej posesji można myć tylko w niektórych gminach (niektóre definiują, że można myć tylko środkami ulegającymi biodegradacji).


VW

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 01, 2009 18:41

nie można , kanały są na wode deszczową , a nie na wode z szamponami , nie ma nic do tego że powiesz " nie takie syfy deszcz spłukuje z ulicy " nie ma tłumaczenia

[ Dodano: 01 Kwi 2009 18:44 ]
nawet na swojej posesji nie wolno , woda wsiąka do gruntu i może zanieczyścić srodowisko , masz miec oczyszczalnie z wszystkimi pozwoleniami , odbiorami i pieczątką sanepidu :bajer:



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » śr kwie 01, 2009 19:16

najlepiej jest jak masz garaż to wtedy jak coś to się aż tak nie czepiają ale pod blokiem to może ktoś nawet zadzwonić tak jak mnie raz była sąsiadka straszyła jak myłem pod blokiem jak jeszcze mieszkałem w bloku


Obrazek

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr kwie 01, 2009 19:23

Ciekawe co jej to przeszkadzało że myłeś samochód pod blokiem :crazy: ...
No to w takim razie mi się fartło że tak powiem bo wczoraj myłem samochód +/- 3 godziny :grin: Najlepsze było to jak szedłem po zmianę wody do domu, woda się nalewała do wiaderka a ja wychyliłem się za okno patrze... straż miejska przejeżdża :bigok: Komuś bardzo przeszkadzało i pewnie też ktoś ich poinformował... No ale w każdym bądź razie obyło się bez mandatu :wink:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 01, 2009 19:23

oczywiście co oczy nie widzą to sercu nie żal

[ Dodano: 01 Kwi 2009 19:25 ]
mnie to osobiście nie przeszkadza , ale wyobrażacie sobie co by sie działo jakby każdy kto ma auto mył je pod blokiem



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr kwie 01, 2009 19:36

miś fazi pisze:ale wyobrażacie sobie co by sie działo jakby każdy kto ma auto mył je pod blokiem
no wlasnie, male jezioro by sie zrobilo..

co do mycia na podworku, to chyba jeszcze prawnie nie jest to do konca uregulowane, ale na zachodzie sa ogromne mandaty za to, chociaz ja juz u siebie widzialem "patrol ekologiczny" smiga takimi samymi lanosami jak straz miejska, takze cos sie juz dzieje, w tym kierunku....

co do mycia, to uwazam ze jak kogos nie stac na porzadne umycie, to nawet na karchera za piataka z grubsza oplukac, a pozniej z mokra szmatka pozbierac co nie zeszlo i tez bedzie ladnie... chociaz za 8-9zl to ja swojego na eleganta na karcherach robie.. ale pozniej i tak w domu 2-3h mi sie schodzi na woskowanie, plakowanie itp :grin:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 01, 2009 19:48

jeszcze troszke i juz nawet wypranych gaci nie będzie wolno powiesić na balkonie do wyschnięcia, bo to szkodzi wizerunkowi osiedla , Polska zaczyna sie robic państwem policyjnym i jeszcze mają tych nierobów w czapkach z żółtą szachownicą :grrr:



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr kwie 01, 2009 19:54

miś fazi, ty to potrafisz człowiekowi humor poprawić :bigok:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 01, 2009 20:00

kolega HAPS jak widze ze stolicy , to niech mnie wypatruje jak pojde z kosą na sztorc , na ten belwederek , czy gdzieś tam gdzie będzie Donaldinio , nasze słonce Peru :bigok:



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr kwie 01, 2009 21:52

miś fazi, hehe daj znac jak cos :grin: bo tez bym chetnie im jakas małpe do tego cyrku wrzucil...

a z tymi ubraniami na balkonach, to czasem sie slyszy jak leca bluzgi miedzy sasiadami jak sie czlowiek przejdzie przez blokowiska.. ale lepiej chyba gacie na balkon, niz chodowac grzyba w mieszkaniu i nabawic sie chorob..



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 01, 2009 22:01

no bo powiedz sam , gdzie człowiek ma powiesić pranie w bloku , jak sąsiad zrobił sobie z suszarni warsztat , a sąsiada nie ruszysz bo ma plecy jak szafa wenecka , a najlepszy kumpel to komendant policji , mozna mu skoczyć na wentyl



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » czw kwie 02, 2009 09:01

miś fazi, teoretycznie możesz te fakt że
miś fazi pisze:sąsiad zrobił sobie z suszarni warsztat
do administracji bloku bo właśnie suszarnie po to są w blokach aby nie wieszać ubrań na balkonach
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 09:02 przez Adam204, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 02, 2009 09:15

tylko administracja , to kolesie sąsiada , musiałbym chodzić po sądach , wiesz jak to jest , pies , psu ogona nie urwie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości