zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » pn sty 31, 2011 17:51

jak brak dokumentów od pojazdu i nie jesteś w stanie dostarczyć to myślisz że powiedzą "ok panie kierowco proszę mieć następnym razem" i puszcza Cię bez problemu?
Może w małych miasteczkach i wsiach-nie ubliżając nikomu- tak jest jak każdy zna każdego. Ale nie w normalnym dużym mieście albo na trasie. Są przypadki że napewno idzie dogadać się z miśkiem ale nie zawsze. Kłopot jest i jak będzie chciał z zholuje Ci auto i już.

A co do tych częstych kontroli w nocy to wiesz. Jak jest środek nocy, jedzie auto a w środku 5osób to miski zatrzymują nie przez auto tylko przez pasażerów i kierowcę. A nóż w środku nocy trafi się pijany albo taki co ma coś na sumieniu. Myślę że to raczej kwestia tego niż auta. Po za tym jak widzi policja auto w czarnym macie i na sporej glebie to wiesz, mało prawdopodobne żeby stary dziadek nim wracał z działki. Odrazu liczą że młodzi z imprezy wracają i może akurat trafi się coś do znalezienia :) moim zdaniem to prewencyjne kontrole tym bardziej że jak sam napisałeś odrazu trzepanko bagażnika i pasażerów :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 18:05

marco_pl, podałem wyżej wszystkie podstawy prawne, jak ktoś holuje pojazd to robi to bezpodstawnie, ja za takie coś nie holuję pojazdu bo nie powinno się holować, przesłanki do holowania pojazdu są bardzo zawężone



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » pn sty 31, 2011 18:56

jesteś policjantem? To co się dzieje jak rzeczywiście nie mam dowodu rej i nie jestem w stanie go dostarczyć a jestem z innego miasta niż to w którym zatrzymano mnie do kontroli? Bo ja byłem pewny że holuja bo nie maja fizycznej możliwości sprawdzenia czy mówię prawdę czy właśnie nie ukradłem przypadkiem tego auta. Jak to jest?



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » pn sty 31, 2011 21:46

doggie pisze:
marco_pl pisze:daniel1d, racja. Jak jest brak dokumentów auta i nikt nie dostarczy to zabierają.
nie holują, nie ma ku temu podstawy prawnej, policjant dane pojazdu sprawdza w bazie policyjnej KSIP, ustala właściciela pojazdu, dane faktyczne i kierowca jedzie dalej
A jak kierowca niema prawka przy sobie ani dowodu osobistego to na jakiej podstawie policjant mu uwierzy że samochód należy do niego?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » pn sty 31, 2011 21:49

doggie pisze:W tym przypadku pojazd jest traktowany jednoznacznie jako pojazd niedopuszczony do ruchu i czyn ten wg Kodeksu Wykroczeń jest zagrożony karą w postaci grzywny w kwocie od 20 do 500 zł. Jest to zgodne z nową nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, konkretnie jest to art. 71 ust. 2 PORD
Piszesz że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu więc jak może się poruszać bez lawety.Jedno wyklucza drugie.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 23:45

panowie, jest 21 wiek, wszystko można ustalić w bazach komputerowych m. in. ważność plisy OC, termin przeglądu, uprawnienia a nawet zdjęcia, więc nie ma zadnego problemu, jesli ktoś nie posiada w trakcie kontroli dokumentów, nawet jeśli jest to na Helu a kierowca mieszka w Zakopanem
daniel1d pisze: Piszesz że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu więc jak może się poruszać bez lawety.Jedno wyklucza drugie.

nic się nie wyklucza, jak jedziesz autem, któremu wcześniej skończył sie przegląd to również poruszasz się autem niedopuszczonym do ruchu a w razie kontroli drogowej przecież tracisz tylko dowód rejestracyjny, prawda? Jedziesz autem na żółtych niemieckich tablicach które straciły ważność to również poruszasz się autem niedopuszczonym do ruchu, prawda itd.... więc stwierdzenie faktu że auto nie jest dopuszczone do ruchu nie jest jednoznaczne z tym, że należy go holować



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: KemotZabrze » pn sty 31, 2011 23:50

Ok, widze że temat się rozwinął, tylko jak to w końcu jest z tym, żę niebiescy chcą zabrać ten dowód a nie mam go przy sobie? mogą ustalić że on jest, że jest przegląd itp. ale korespondencyjnie go przecież nie zabiorą, wypowie się ktoś i poprze to zapisem prawnym?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 23:55

KemotZabrze pisze:Co się dzieje jeśli policja chce nam zabrać dowód rejestracyjne, za np. brak naklejki na szybie itp. a my fizycznie nie posiadamy przy sobie tego dokumentu? Rozumiem że mandat 50zł za brak dokumentu, ale co jeszcze?
przecież odpowiedź jest w postach wyżej, nikt ci już nie zabierze tego dowodu, dostaniesz MKK



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » wt lut 01, 2011 08:54

no ja już czaje. Mandat jest za każdy dokument 50zł, czyli brak prawka, dowodu, dowodu rej, polisy oc =200zł tak?
A napisałeś że jest XXI i są te bazy danych i zdjęcia itp. Tak? To macie i moje zdjęcie w bazie? Czy zdjęcia są tylko tych już karanych i podejżanych?
Bo jeśli tylko tych co mają coś na pieńku z Wami to wiesz, przypuszczalnie ja i daniel1d mamy czyste sumienie. Nie mamy dokumentów, ja znam daniela1d i dużo o nim wiem. Zatrzymuje mnie policja i jade jego autem które właśnie ukradłem. Nie mam dokumentów ani nic co może potwierdzić moje dane. Ale mówię dane daniel1d. No sprawdzasz i rzeczywiście, dane się zgadzają, auto jest moja własnością i co wtedy? Piszesz ten mandat i puszczasz mnie?

Sorry za taki przykład ale chyba najlepiej zobrazuje jak to działa.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » wt lut 01, 2011 19:24

marco_pl pisze:no ja już czaje. Mandat jest za każdy dokument 50zł, czyli brak prawka, dowodu, dowodu rej, polisy oc =200zł tak?
A napisałeś że jest XXI i są te bazy danych i zdjęcia itp. Tak? To macie i moje zdjęcie w bazie? Czy zdjęcia są tylko tych już karanych i podejżanych?
Bo jeśli tylko tych co mają coś na pieńku z Wami to wiesz, przypuszczalnie ja i daniel1d mamy czyste sumienie. Nie mamy dokumentów, ja znam daniela1d i dużo o nim wiem. Zatrzymuje mnie policja i jade jego autem które właśnie ukradłem. Nie mam dokumentów ani nic co może potwierdzić moje dane. Ale mówię dane daniel1d. No sprawdzasz i rzeczywiście, dane się zgadzają, auto jest moja własnością i co wtedy? Piszesz ten mandat i puszczasz mnie?

Sorry za taki przykład ale chyba najlepiej zobrazuje jak to działa.

za brak dokumentów jest max 150 zł po 50 zł za każdy dokument, czyli prawko, DR i polisa OC, nie trzeba być karanym aby było twoje foto, twoje zdjęcie jest w systemie PWPW /jak masz nowe prawko/



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » śr lut 02, 2011 01:20

doggie pisze:za brak dokumentów jest max 150 zł po 50 zł za każdy dokument, czyli prawko, DR i polisa OC, nie trzeba być karanym aby było twoje foto, twoje zdjęcie jest w systemie PWPW /jak masz nowe prawko/
ok. czaje. ale i tak nie napisales co zrobisz przy moim przypadku gdy mam stare prawojazdy i osoba za którą sie podaje też ma stare :P ale mniejsza o to.. pozdrawiam



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » śr lut 02, 2011 01:22

A za niesprawny ręczny może być laweta?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » śr lut 02, 2011 01:29

daniel1d pisze:A za niesprawny ręczny może być laweta?
nie zabierze Ci misiek dowód, wystawi pokwitowanie na kilka dni, potem przegląd i po dowód do wydziału komunikacji :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » śr lut 02, 2011 10:27

marco_pl pisze: ok. czaje. ale i tak nie napisales co zrobisz przy moim przypadku gdy mam stare prawojazdy i osoba za którą sie podaje też ma stare :P ale mniejsza o to.. pozdrawiam

stare prawo jazdy również jest w systemach tyle że bez zdjęcia, po drugie wątpię abyś jeszcze miał stare prawo jazdy :wink:

marco_pl pisze:
nie zabierze Ci misiek dowód, wystawi pokwitowanie na kilka dni, potem przegląd i po dowód do wydziału komunikacji :bajer:
:bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości